VIDEO: Konečně se dočkal. Leoš Mareš vydává píseň s Karlem Gottem

  13:56aktualizováno  13:56
Nápad na hostování s Karlem Gottem nosil Leoš Mareš v hlavě šestnáct let. Následně mu ideu „ukradl“ německý raper Bushido, ale letos v červnu na Gottově koncertu v pražské O2 areně si konečně song založený na hitu Být stále mlád střihli. Nyní vychází jako singl a doprovází jej také videoklip.

Karel Gott a Leoš Mareš v klipu k písni Být stále mlád | foto: Supraphon

Sny se plní, jen když se na ně nezapomíná, a cesta k jejich uskutečnění se ani po letech nevzdává. Své o tom ví Leoš Mareš. Už před šestnácti lety ho napadlo propojit svůj text o neúprosném běhu času s hitem Být stále mlád Karla Gotta. Ovšem mnohonásobný zlatý slavík nazpíval svou verzi nejprve s německým raperem Bushidem.

Fotogalerie

Až letos, kdy se Gott ve velkém stylu vrátil do pražské O2 areny a mezi hosty si pozval i Mareše, se mohl tento odvážný nápad uskutečnit. A co víc – půl roku od koncertní premiéry se nezvyklý duet dočkal i vizuální podoby v novém videoklipu režiséra Marka Jarkovského. Duet zároveň vychází i jako digitální singl.

Jeden z největších světových hitů Forever Young, který původně nahrála kapela Alphaville, u nás proslavil s českým textem Eduarda Krečmara právě Gott. Žádný jeho koncert se bez Být stále mlád neobejde.

Píseň byla před několika lety s velkým úspěchem nazpívána znovu. V němčině z ní vznikl neobvyklý duet Karla Gotta s raperem Bushidem. V té době nikdo netušil, že obdobný koncept písně už před lety nosil v hlavě tehdy šestadvacetiletý Leoš Mareš. 

Napsal text o tom, jak ten čas letí, a měl sen, že by refrén k němu byla právě píseň Být stále mlád a že by ho zpíval sám Karel Gott. „Tenkrát jsem se styděl za ním jít. Věděl jsem, že by kluk v kožichu s takovým přáním působil dost trapně. Nápad jsem zaplašil, ale moje slova už existovala, tak jsem je využil na svém druhém albu. Píseň se jmenovala Už jsme zase starší,“ vzpomíná Mareš.

Na svůj nápad zapomněl, ale v roce 2010 uslyšel z rádia Bushida, jak rapuje a Gott mu zpívá refrén Für immer jung. „Úplně se mi stáhlo hrdlo a v hlavě se mi ozvalo – Nééé, to byl přece můj nápad už v roce 2002!“ pomyslel si Mareš s tím, že se pro něj příběh skladby Být stále mlád definitivně uzavřel. 

Vstupenky na květnové koncerty Leoše Mareše v O2 areně na Ticketportal.cz

Uběhlo dalších osm let a letos na jaře mu Karel Gott zavolal a pozval ho na svůj koncert do O2 areny. „Myslel jsem si, že mi Karel nabízí vstupenky někam na tribunu, a byl jsem za ně šťastný. Když mi vysvětlil, že by chtěl se mnou na pódiu udělat nějakou písničku, stáhlo se mi hrdlo podruhé. Vzpomínka na dávný nápad vytryskla jako gejzír – a Karel souhlasil!“

Šestnáct let starý sen Leoše Mareše se stal v červnu skutečností. Sklidil obrovský úspěch, který dal impulz k tomu, aby také vznikl videoklip, jenž by měl nadčasovou atmosféru.

Autor:

Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Koptashow, krycí jméno pro reklamu na StarDance

Z pořadu Koptashow

Co mají společného tanečnice Tatiana Drexlerová, sportovec Aleš Valenta a herec Jiří Dvořák? Přece StarDance, kde ona...

Případ Kursk, kde z tragédie ponorky vypustili roli sympatického Putina

Záběr z filmu Kursk

Vypjaté události, které popisuje premiérový snímek Kursk, přicházející právě do našich kin, se začaly odehrávat 12....

RECENZE: Jak Strážmistr Topinka vede do Beskyd Policejní akademii

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Seriál Strážmistr Topinka odvozený z Doktora Martina, který v pátek startuje v České televizi, je o jeden ovčí chloupek...

RECENZE: Cena za štěstí sešla na scestí. Ještěže se k Samotářům nehlásí

Vanda Hybnerová a Ivana Chýlková ve snímku Cena za štěstí

Ještěže první letošní domácí novinka kin Cena za štěstí upustila od původního názvu Děti samotářů, odkazujícího ke...

KOMENTÁŘ: Takže opět boduje Ordinace, Všechnopárty... A co novinky?

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Televizní svět by občas potřeboval tlumočníka do prozaické řeči smrtelníků. Například již začalo vysílání podle...

Další z rubriky

PREMIÉRA: Mirai startují novou éru, klip točili v upršeném Londýně

Kapela Mirai

Kapela Mirai se svým debutovým albem Konnichiwa dosáhla na platinovou desku, ocenění v Českém slavíkovi i Andělech a...

Colours přivítají magického Ólafura Arnaldse i divokého Johna Butlera

John Butler

Do programu letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava, přibyla další dvě zvučná jména – zasněný islandský...

RECENZE: Otrávena fialkami. Tak umírá Nětrebko na jevišti Metropolitní

Anna Nětrebko jako Adriana a Piotr Beczala jako Maurizio v Cileově opeře...

Další kinopřenos z Metropolitní opery lákal především na sopranistku Annu Nětrebko, která tentokrát vystoupila v...

Najdete na iDNES.cz