VIDEO: Konečně se dočkal. Leoš Mareš vydává píseň s Karlem Gottem

  13:56aktualizováno  13:56
Nápad na hostování s Karlem Gottem nosil Leoš Mareš v hlavě šestnáct let. Následně mu ideu „ukradl“ německý raper Bushido, ale letos v červnu na Gottově koncertu v pražské O2 areně si konečně song založený na hitu Být stále mlád střihli. Nyní vychází jako singl a doprovází jej také videoklip.

Karel Gott a Leoš Mareš v klipu k písni Být stále mlád | foto: Supraphon

Sny se plní, jen když se na ně nezapomíná, a cesta k jejich uskutečnění se ani po letech nevzdává. Své o tom ví Leoš Mareš. Už před šestnácti lety ho napadlo propojit svůj text o neúprosném běhu času s hitem Být stále mlád Karla Gotta. Ovšem mnohonásobný zlatý slavík nazpíval svou verzi nejprve s německým raperem Bushidem.

Fotogalerie

Až letos, kdy se Gott ve velkém stylu vrátil do pražské O2 areny a mezi hosty si pozval i Mareše, se mohl tento odvážný nápad uskutečnit. A co víc – půl roku od koncertní premiéry se nezvyklý duet dočkal i vizuální podoby v novém videoklipu režiséra Marka Jarkovského. Duet zároveň vychází i jako digitální singl.

Jeden z největších světových hitů Forever Young, který původně nahrála kapela Alphaville, u nás proslavil s českým textem Eduarda Krečmara právě Gott. Žádný jeho koncert se bez Být stále mlád neobejde.

Píseň byla před několika lety s velkým úspěchem nazpívána znovu. V němčině z ní vznikl neobvyklý duet Karla Gotta s raperem Bushidem. V té době nikdo netušil, že obdobný koncept písně už před lety nosil v hlavě tehdy šestadvacetiletý Leoš Mareš. 

Napsal text o tom, jak ten čas letí, a měl sen, že by refrén k němu byla právě píseň Být stále mlád a že by ho zpíval sám Karel Gott. „Tenkrát jsem se styděl za ním jít. Věděl jsem, že by kluk v kožichu s takovým přáním působil dost trapně. Nápad jsem zaplašil, ale moje slova už existovala, tak jsem je využil na svém druhém albu. Píseň se jmenovala Už jsme zase starší,“ vzpomíná Mareš.

Na svůj nápad zapomněl, ale v roce 2010 uslyšel z rádia Bushida, jak rapuje a Gott mu zpívá refrén Für immer jung. „Úplně se mi stáhlo hrdlo a v hlavě se mi ozvalo – Nééé, to byl přece můj nápad už v roce 2002!“ pomyslel si Mareš s tím, že se pro něj příběh skladby Být stále mlád definitivně uzavřel. 

Vstupenky na květnové koncerty Leoše Mareše v O2 areně na Ticketportal.cz

Uběhlo dalších osm let a letos na jaře mu Karel Gott zavolal a pozval ho na svůj koncert do O2 areny. „Myslel jsem si, že mi Karel nabízí vstupenky někam na tribunu, a byl jsem za ně šťastný. Když mi vysvětlil, že by chtěl se mnou na pódiu udělat nějakou písničku, stáhlo se mi hrdlo podruhé. Vzpomínka na dávný nápad vytryskla jako gejzír – a Karel souhlasil!“

Šestnáct let starý sen Leoše Mareše se stal v červnu skutečností. Sklidil obrovský úspěch, který dal impulz k tomu, aby také vznikl videoklip, jenž by měl nadčasovou atmosféru.

Autor:

Nejčtenější

Dvě promarněné epizody, tvrdí fanoušci Hry o trůny čekající na krev

Hra o trůny - plakát k 8. řadě

Konec je zase o něco blíž, HBO odvysílala druhou z šesti epizod závěrečné řady seriálu Hra o trůny. A soudě podle...

Ministr kultury odvolal ředitele Národní galerie a podal trestní oznámení

Generální ředitel Národní galerie Jiří Fajt

Ministr kultury Antonín Staněk odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala...

KVÍZ: Jak pečlivě jste zatím sledovali seriál Hra o trůny?

Carice van Houtenová v páté sérii ságy Hra o trůny

V Západozemí se vše blíží do finále. Vyzkoušejte si, co si ještě po téměř dvou letech od premiéry předchozí série Hry o...

Nejdelší komiks. Tři hodiny trvá, než svou hru dovedou Avengers do konce

Záběr ze snímku Avengers: Endgame

Minule zbyly ze světa jen trosky, takže superhrdinové musí ve finále série nazvaném Avengers: Endgame zavést opět řád....

Zemřel herec Jaroslav Kepka, hrdina pohádky Rumplcimprcampr

Jaroslav Kepka v pohádce Rumplcimprcampr (1997)

Ve věku 83 let zemřel herec Jaroslav Kepka, známý mimo jiné z pohádek Rumplcimprcampr či Nesmrtelná teta. Zprávu...

Další z rubriky

V Banátu se zastavil čas v roce 1970. Jedeme jako na tábor, líčí Stypka

David Stypka při natáčení klipu k písni Kříž

Také letos v srpnu se vydá družina hudebníků a fanoušků na Festival Banát. Zahrát a podpořit české osadníky v Rumunsku....

RECENZE: Hudební zázrak s baskytarou nese jméno Tal Wilkenfeldová

Písničkářka a baskytaristka Tal Wilkenfeldová

Vyhledávaná baskytaristka Tal Wilkenfeldová, která doprovázela hudebníky zvučných jmen, jako jsou Jeff Beck, Herbie...

RECENZE: Retro stále letí. A Michal Ambrož ví, že rozhodují dobré písně

Michal Ambrož na vánočním koncertu Michala Prokopa (Forum Karlín, Praha, 21....

Michal Ambrož je zpátky a stejně silný jako dříve. Nová deska, jež vyjde zítra pod hlavičkou Hudby Praha, je plná...

PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít
PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít

Rozhodla jsem se, že přestanu pít. Dnešku budu říkat Den Nula. Den, kdy jsem si načetla spoustu informací o tom, jak na to. Den, kdy jsem zlikvidovala všechny lahve. Ani nevím, kolikátého je, protože takové to: od pondělka, od prvního, od ledna přestanu, nefunguje.

Najdete na iDNES.cz