Kvítek překvapila průtrž a SuperStar

  13:51aktualizováno  13:51
Na tři tisíce lidí dorazilo na třináctý Folkový kvítek na Konopišti, kde se představily mladé folkové naděje i stálice žánru. Návštěvníky přírodního amfiteátru pod siluetou věže romantického zámku překvapila průtrž mračen či zpěv jedné z účastnic soutěže Česko hledá SuperStar.
Eagles & Horses

Eagles & Horses - Kapela Eagles & Horses, jejíž součástí jsou i sestry Zaňkovy Klára (vpravo) a Veronika (druhá zprava), která se zúčastnila soutěže Česko hledá SuperStar, hraje na festivalu Folkový kvítek na Konopišti. (8. května 2004) | foto: Pavel PelikániDNES.cz

Zástupy lidí lemovaly v sobotu již od rána silnici vedoucí z benešovského nádraží na Konopiště. V krásném prostředí amfiteátru se již potřinácté sešly folkové naděje z celé České republiky na Folkovém kvítku.

Soutěž mladých hudebníků pořádá občanské sdružení Květ. Jeho zástupce Jiřího Hoppa letos překvapil zájem návštěvníků, kterých tady bylo přes tři tisíce. "Mám radost z toho, že se lidi nevyděsili předpovědi počasí a i přes zvěsti o průtržích mračen a div ne mrazu sem přišli," řekl Hopp.

Návštěvníci slyšeli dobrý folk, protože po soutěžních vystoupeních přišly na řadu dlouhodobé stálice na folkové scéně. Lidé nadšeně tleskali muzice Kamelotu, Žalmana a spol., Druhé Trávy a dalších.

"Vody se nebojíme, máme stan a pláštěnky, a když bude pršet, tak se schováme. Tady jsem poprvé, líbil se mně Žalman, ale dobří byli i ostatní," uvedla Marta Andělová z Komárova na Berounsku.

Při vystoupení skupiny Hop Trop se z těžkých černých mraků spustily proudy vody. Návštěvníky to však neodradilo.

"Chcete, aby Hop Trop přidal, nevadí vám, že prší?" ptal se moderátor. "Nevadí, ještě jednu, ještě jednu," skandovalo publikum z větší části ukryté pod pláštěnkami.

"Na Hoptropáky sem se těšila celou dobu, mám je ráda již od dětských let, kluci jsou fakt super," řekla pětadvacetiletá studentka Monika Novotná z Prahy.

Soutěž, která měla již tradičně dobrou úroveň, letos vyhrála skupina Berušky z Dobré Vody u Jablonce a v kategorii sólistů zvítězila jejich kapelnice šestnáctiletá Alena Vítová. - o soutěži více zde

Lidé také přijali bubenickou kapelu Jumping Drums, která není zrovna představitelkou klasického folku.

"Obecně jsem rád, že se na folkových festivalech objevují i hudebníci, jejichž doménou je poněkud odlišná hudba, ale přispívají svým vystoupením k jejich obohacení," podotkl Hopp.

Mezi účinkujícími se objevila také jedna z účastnic televizní soutěže Česko hledá SuperStar. Šlo o Veroniku Zaňkovou, která vypadla z desetičlenného finále hned v prvním kole.

Zaňková si zahrála a zazpívala s kapelou Eagles & Horses. V hudebním projektu uctívajícím tvorbu tragicky zesnulé legendy Johna Denvera se představila coby sólistka i Veroničina mladší sestra Klára.

Mezi diváky také bylo na dvě stě čtyřicet dětí z osmi dětských domovů. "Naše sdružení pomáhá domovům. Proto sem děti z nich zdarma zveme," dodal Hopp.

K dobré náladě na Konopišti přispívala trojice moderátorů Radek Havel, Vláďa Růža a Josef Štross, kteří si kupříkladu na folkovou legendu Pavla Žalmana Lohonku připravili "rytmickou past". Domluvili se s diváky, že do jedné skladby budou tleskat úplně jinak, než kapela obvykle očekává.

Autoři: ,
  • Nejčtenější

KOMENTÁŘ: Zajistěte stopy. Jak se vycpávkami nastavuje seriálový šlágr

Závěrečný díl premiérové třetí řady Policie Modrava se přehoupl přes 2,1 milionů diváků, čímž potvrdil její pozici...

RECENZE: Angelina Jolie a Michelle Pfeifferová vedou Hru o trůny tchyní

Pět let po prvním snímku se Angelina Jolie a Elle Fanningová vracejí do rolí kouzelné vládkyně temných blat a její...

RECENZE: První akční školka či co to je. Rambo by je rozstřílel na cucky

Něco takového v českém filmu vážně ještě nevzniklo. Na druhou stranu nelze tvrdit, že by takový úkaz chyběl. Neboť...

VIDEO: Leia je zpátky, příběh žije navěky, vzkazuje závěr Star Wars

Poslední díl Hvězdných válek, snímek Star Wars: Vzestup Skywalkera, který jde do kin 19. prosince, zveřejnil finální...

Premium

Se Štěpánem mě pojí jen víra v dobro a přátelství s Matáskem, říká Pavel Kříž

Pokud se novinář rozhodne udělat rozhovor s Pavlem Křížem, alias Štěpánem Šafránkem z legendární filmové série Básníků,...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

VIDEO: Miro Žbirka má nový klip a je navždy zvěčněn ve vesmíru

Nemoderný chalan, Zlatý slavík z roku 1982 a celoživotní milovník The Beatles Miro Žbirka slaví čtyřicet let hudební...

Tady Judi Denchová sledovala, jak se Bond prostřílí živým orchestrem

Podzim přeje premiérám, a tak v Londýně nově uvedli bondovku Skyfall, tentokrát provázenou živým orchestrem. Tuzemské...

Letadla, pivo, zpěv. Lídr Iron Maiden představí v Praze autobiografii

Heavymetalová publikum ho už bezmála čtyřicet let miluje jako zpěváka ikonických Iron Maiden. Nejde ale o zdaleka...

My si pořád ještě nebereme servítky, tvrdí jubilanti J.A.R.

Funková úderka J.A.R. letos 17. listopadu oslaví třicet let od svého vzniku. Při té příležitosti vydala kapela box s...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.

Najdete na iDNES.cz