VIDEO: Portless letí vesmírnou diskokoulí, pozemšťanky tančí v bikinách

  7:41aktualizováno  7:41
Nová kapela Kryštofa Michala, kterou si takřka se všemi bývalými členy založil po odchodu ze Support Lesbiens, dokončuje první desku. Klip k průvodnímu singlu překvapí diskotékovým rytmem, velkou produkcí i sci-fi tématikou. Na iDNES.cz se na video k písni Dream a Dream můžete podívat v premiéře.

Kapela v něm lítá obrovskou vesmírnou diskokoulí, na níž jede nekonečná party, pro kterou Portless kradou teleportem tanečnice rekrutující se z řad pohledných pozemšťanek. "Jsme teď cestující kapela, co hledá přístav. A doufám, že ho jen tak nenajdeme, protože to by znamenalo se vylodit a začít stagnovat," vysvětluje paralelu s příběhem své nové kapely zpěvák Kryštof Michal.

Fotogalerie

Píseň Dream a Dream vznikla jako jedna z prvních po jeho rozkolu s kytaristou Hynkem Tomanem, který z kraje roku vedl k rozštěpení někdejší autorské dvojice. Zatímco Toman s novou sestavou drží značku Support Lesbiens, Kryštof Michal si společně s ostatními spoluhráči založil Portless. Pozici hlavního skladatele tak zaujal kytarista René Rypar. "Deska bude díky tomu dost barevná a rozmanitá, ale pořád hodně kytarová. Ostatně i Dream a Dream byla původně kytarová písnička, než nás napadlo dát jí ten taneční, diskotékový nádech," říká Kryštof Michal. Klip se natáčel v barrandovských ateliérech, o scénář a režii se postaral americký režisér Jesse Baldwin, který žije v Praze. "Nikdy jsme při natáčení klipu neměli tak obrovskou produkci s tak početným štábem," říká o natáčení zpěvák kapely. 

 Portless se za krátkou dobu existence povedlo postavit na nohy i koncertně. A v současnosti objíždějí letní festivaly. "Ani jsme nečekali, že se nám jich podaří sehnat tolik. Lidi většinou nejdřív nevědí, jen tak sedí na trávě a až při třetí písničce jim dojde, kdo jsme. Pak ale chodí a říkají, že prý je na nás vidět, že nás to na pódiu teď o hodně víc baví," popisuje odehrané koncerty Portless Kryštof Michal. Repertoár jeho nové kapely je přitom půl na půl složen z novinek a osvědčených písniček Support Lesbiens. "Nikdy jsem neříkal, že za tou kapelou budu dělat tlustou čáru. Vždyť jsem v ní strávil dvacet let. Do budoucna chceme hrát ještě víc nových věcí, ale i řada těch starých jsou naše písničky, tak proč bychom je nehráli," vysvětluje zpěvák poněkud problematický vztah se svou bývalou skupinou, která s původním materiálem také koncertuje.

Nová skupina Kryštofa Michala Portless při natáčení videoklipu k singlu Dream a...

Nová skupina Kryštofa Michala Portless při natáčení videoklipu k singlu Dream a Dream

K tomu se však Michal nechce příliš vracet. Tlak a elán na dokončení nového materiálu Portless evidentně nechybí. "Na konci srpna odevzdáváme vydavatelství hotovou nahrávku, aby mohla na přelomu a září a října vyjít," plánuje frontman skupiny. O zvuk desky se stará kytarista René Rypar společně s Lukášem Martínkem ze studia Svárov. Kapela prozatím neplánuje žádné klubové turné, ale ráda by album pokřtila na samostatných akcích v Praze, Brně a Ostravě. "Tak pozitivní reakce, jaké zatím máme, jsme ani nečekali. Tak uvidíme, co bude dál," nebojí se Kryštof Michal o to, jakou asi mají Portless budoucnost.

Autor:

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

Karle, zpívej! Nemluv! vzkázal mi Forman, vzpomíná jubilující Gott

Karel Gott ve videoklipu k písni Srdce nehasnou

Slaví narozeniny, píše paměti. Čerstvý osmdesátník Karel Gott je v jednom kole. V rozhovoru pro iDNES.cz zavzpomínal...

Karel nemá rád, když ho imituju, řekl o Gottovi Michal David v Rozstřelu

Michal David, Jitka Zelenková a  novinář Václav Hnátek v Rozstřelu o Karlu...

Karel Gott je nejen neopomenutelný fenomén, ale především muž, který v neděli oslaví neuvěřitelné osmdesáté narozeniny....

GLOSA: Prvnímu dni Colours vládly ženy… a Radek Pastrňák z Buty

Florence + The Machine - Colours of Ostrava 2019

Úvodní program 18. ročníku festivalu Colours of Ostrava se nesl ve znamení velkých ženských hlasů. Středeční nabídka...

Najdete na iDNES.cz