Koncertní spojení Chinaski a David Koller začalo fungovat

  23:13aktualizováno  23:13
Chinaski jsou zpět. Kapela, která se musela vyrovnat se smrtí bubeníka a zakládajícího člena Pavla Grohmana, odehrála v Jablonci nad Nisou první vystoupení po prázdninové tragédii. Za bicí se v rámci Space Tour, které potrvá do konce listopadu, usadil David Koller.

Chinaski + David Koller - generálka Space Tour - Jablonec nad Nisou (21. října 2008) | foto: Tomáš Martínek

"Nejtežší pro mě bylo se všechny ty bubenické party naučit zpaměti. Ovšem když pak člověk čte texty, uvědomí si, že spoustu písniček zná z rádia, má je nesmazatelně vypálené v hlavě a rázem se v nich začne pohybovat tak nějak automaticky," prozradil Koller, proslulý z kapely Lucie.

V jabloneckém Eurocentru kapela zkoušela od pondělního rána, hlavně aby se sžila s pódiem, které využívá prvky z úspěšného loňského 07 TOur, zvěčnělého na aktuálním DVD Když Chinaski, tak naživo. "Měli jsme tady dvě generálky, předtím jsem skoro dva týdny s Davidem intenzivně zkoušeli v Praze," popsal přípravy kytarista František Táborský.

Samotný koncert začali Chinaski zostra - v rádiích prověřeným Vedoucím. Hitů zaznělo během večera hodně - Stejně jako já, 1. signální, Dlouhej kouř, Zadarmo, 1970 či zrychlená, až punková verze Kláry. Známé skladby se prolínaly s písničkami ze zatím posledního alba 07. Přídavky obstaral houpavý Můj svět a ryčná klasika Punčocháče ještě z doby, kdy se kapela jmenovala Starý hadry.

"O výběru písniček jsme nemuseli dlouze diskutovat, návrh playlistu připravil ještě před prázdninami Pavel a my ho více méně dodrželi," řekl trumpetista Petr Kužvart. "Vyzkoušeli jsme si to na festivalech, jen jsme přidali pár starších písní," podotkl saxofonista Štěpán Škoch.

Na Space Tour se fanoušci dočkají také koncertní premiéry nové skladby Hvězdy nad hlavou. "Je z naší nové desky Autopohádky 2, které vycházejí příští týden. Jde o druhý díl pohádek pro děti, prokládaných písničkami," uvedl zpěvák Michal Malátný. Na koncertě ji věnoval Grohmanovi, který projekt Autopohádek vymyslel.

Space Tour zakončí Chinaski 26. listopadu v Šumperku. O šest dní dříve se představí v Malé sportovní hale na pražském Výstavišti. "První koncerty turné byly týden dopředu vyprodané, vypadá to, že s ostatními to bude stejné. Přemýšlíme, že v Praze kvůli velkému zájmu přidáme ještě jeden koncert," řekla manažerka kapely Hana Petřinová.


Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

Když jsme přilétali, vítaly nás tanky a stíhačky, vzpomínají Beach Boys

Zpěvák Mike Love je posledním ze zakládajících členů Beach Boys, kteří stále...

Legendární Beach Boys u nás hráli předloni a předtím samozřejmě v roce 1969 na koncertech v Praze, Bratislavě a Brně. A...

Garbage do Prahy nepřijedou. Pořadatel nabízí slevu na slovenský koncert

Kapela Garbage

Kultovní americká kapela Garbage, která se v pondělí 24. června měla po dlouhých letech vrátit do Prahy, nakonec...

Good vibrations po 50 letech! Beach Boys jsou zpět

Oslavy Dne nezávislosti se v Bostonu konaly kvůli obavám z hurikánu o den...

Jedna z nejúspěšnějších kapel 20. století The Beach Boys se vrátí do Prahy přesně padesát let od svého prvního...

Najdete na iDNES.cz