Karel Gott přichystal koncert v New Yorku

  15:19aktualizováno  15:19
Se zpožděním, ale šťastna, že vystoupí v pátek večer v proslulé Carnegie Hall, přiletěla ve čtvrtek do New Yorku česká popová stálice Karel Gott. Na mezinárodním letišti Newark vzdáleném asi dvacet mil od New Yorku přivítaly Gotta a Helenu Vondráčkovou, která byla hostem jeho koncertu, jásající špalíry krajanů. Gott nedávno s úspěchem vystoupil na Světové výstavě v německém Hannoveru a přes dlouhou absenci ho nadšeně vítali fanoušci na koncertě v Moskvě.

Na Gotta je téměř vyprodáno
Na Gotta čekala v pátek večer prakticky vyprodaná hudební síň. Podle zpěvákova manažera Jana Adama se prodalo 2200 lístků z celkem 2800 sedadel, které hala má. "To je úspěch, " prohlásil manažer a dodal, že Charlesi Aznavourovi, francouzskému šansoniérovi arménského původu, se podařilo naplnit halu jen z jedné třetiny. I na Requiem Antonína Dvořáka v pěveckém podání Evy Urbanové byl sál obsazen z poloviny.

Čekal jsem čtyři roky, říká Gott
Karel Gott přiznal, že na souhlas Carnegie Hall s vystoupením čekal čtyři roky. "Už jen fakt, že tady smím zpívat, je jeden z vrcholů mé pěvecké dráhy, a pokládám to za velice důležitý bod pro sebe už jenom (proto), že mně důvěřují ti, kteří to vše zorganizovali a připravili," řekl. Vedle Adama se na přípravě koncertu podílel také Jiří Suchánek, majitel české restaurace Zlatá Praha v Queensu, jedné z pěti částí New Yorku. Připouští, že přesvědčit Carnegie Hall o kvalitách zpěváka, kterého ve Spojených státech téměř nikdo nezná, nebylo jednoduché.

Program Carnegie Hall najdete ZDE.
Karel Gott vystoupil v pátek ve 20:00 místního času (v sobotu 2:00 našeho času)
Za všechno se platí
Kolik bude stát pronájem síně, zní další dotaz. Konečný součet teprve přijde, záloha pohltila zatím přes devět tisíc dolarů (360.000 Kč). "Za všechno platíte," poznamenal s povzdechem. Šéf orchestru Pavel Větrovský chtěl naladit piano o dva hertze výše a už se přihazovaly dolary, chtěli jsme pár stupínků na pódiu a dostali jsme další účet na 1200 dolarů, dodal Suchánek. Ačkoli celkovou částku nikdo zatím neřekl, lze ji odhadnout na více než 100.000 dolarů (4 milióny Kč). Lístky stojí od dvaceti (800 Kč) do 150 dolarů (6000 Kč) v luxusních lóžích.

Koncert nebude prodělečný
Jednoduché výpočty ukazují, že akce patrně nebude ztrátová, ale ani příliš výdělečná. Na první pohled je jasné, že se nešetří za každou cenu, ovšem ani se zbytečně nerozhazuje. Příkladem je ubytování. Hotel Wellington na Sedmé avenue, ve kterém všichni bydlí, je dobrým průměrem. Rozhodně není místem, kde se schází bohatí turisté nebo dokonce místní smetánka. Jako vždy doprovází podobné akce drobná nervozita. Po příjezdu se ukázalo, že Gott dostal rohový pokoj zachytávající snad všechen hluk z hlavní třídy. Po chvilce byl pokoj vyměněn.

Největší zájem mají američtí Poláci
Gott by podle Suchánka zpíval rád především českým krajanům ze Spojených států a Kanady, ale zájem projevují hlavně američtí Poláci. Reklama se rozbíhá i mezi Němci, Rakušany a Rusy. Po úspěchu v Hannoveru a Moskvě si podle Suchánka Karel Gott koncertem v Carnegie Hall splní jeden ze svých uměleckých snů.

V Německu stále velmi populární zpěvák Karel Gott uspořádal 7. června na světové výstavě Expo 2000 v Hannoveru autogramiádu při příležitosti národního dne České republiky.

Karel Gott vystupuje na Českém národním dnu na Světové výstavě EXPO 2000 v Hannoveru, 7. června 2000.

Karel Gott vystupuje na Českém národním dnu na Světové výstavě EXPO 2000 v Hannoveru, 7. června 2000.

Karel Gott vystupuje na Českém národním dnu na Světové výstavě EXPO 2000 v Hannoveru, 7. června 2000.

Plakát ve vitríně prestižní newyorské hudební síně Carnegie Hall zve na koncert zpěváka Karla Gotta, který se zde uskuteční 29. září.

Autor:

Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Koptashow, krycí jméno pro reklamu na StarDance

Z pořadu Koptashow

Co mají společného tanečnice Tatiana Drexlerová, sportovec Aleš Valenta a herec Jiří Dvořák? Přece StarDance, kde ona...

Případ Kursk, kde z tragédie ponorky vypustili roli sympatického Putina

Záběr z filmu Kursk

Vypjaté události, které popisuje premiérový snímek Kursk, přicházející právě do našich kin, se začaly odehrávat 12....

RECENZE: Jak Strážmistr Topinka vede do Beskyd Policejní akademii

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Seriál Strážmistr Topinka odvozený z Doktora Martina, který v pátek startuje v České televizi, je o jeden ovčí chloupek...

KOMENTÁŘ: Takže opět boduje Ordinace, Všechnopárty... A co novinky?

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Televizní svět by občas potřeboval tlumočníka do prozaické řeči smrtelníků. Například již začalo vysílání podle...

VIDEO: Hra o trůny naposledy. Osmá řada bude mít premiéru v dubnu

John, Aria a Sansa se v teaseru na GoT sešli v hrobce Starků

Dlouhé čekání je u konce. Televize HBO odhalila datum premiéry poslední řady seriálu Hra o trůny. Arya Starková, Jon...

Další z rubriky

GLOSA: Úsměvy, tanec a zasněný pop. Aurora si Prahu podmanila

Norská zpěvačka Aurora 17. ledna 2019 v pražském Foru Karlín

Byl to pro mnohé zásadní večer a nejvíc nakonec asi pro Auroru, dvaadvacetiletou norskou zpěvačku, která po opakované...

Liam Gallagher poprvé sólově v Česku. Zahraje na festivalu Metronome

Glastonbury 2013 - Liam Gallagher a Beady Eye

Někdejší frontman kultovních Oasis Liam Gallagher bude v červnu jednou z hvězd pražského Metronome Festivalu. Odehraje...

Svět popu je plný princezen a králů. A nechybí ani přehlídka kmotrů

BRITNEY JEAN SPEARS - Třicetiletá zpěvačka nastartovala svou kariéru již v...

Je to zlozvyk novinářů mít vše pojmenované a zaškatulkované, a tak čítáme o královně soulu Arethě Franklinové,...

Najdete na iDNES.cz