iDNES.cz

VIDEO: Klipy jsou můj deníček, tvrdí rebelka s barevnými vlasy

  10:58aktualizováno  10:58
Zpěvačka, která si říká I am Rosie, je nepřehlédnutelná svým projevem i vzhledem. Do poloviny letošního roku hodlá vydat debutové EP, které nyní předznamenává singlem nazvaným Addicted a klipem s provokativním příběhem. Na iDNES.cz jej uvádíme v premiéře.

Zpěvačka I am Rosie | foto: Archiv I am Rosie

Vizuální podobu dal písni Addicted režisér Benjamin Buttler, který má za sebou spolupráci na klipech Lenny či Paulieho Garanda. Klip Addicted je situován do Spojených států 90. let a zachycuje mladý zamilovaný pár, jenž se ocitne bez peněz a bezvýchodnou situaci se rozhodne řešit krádeží auta.

„Ten příběh je o tom, že když se dostaneš do svízelné situace, zpravidla nedomýšlíš následky a pak je fakt jednoduché jedním rozhodnutím všechno podělat,“ říká na vysvětlenou Rosie. „V každém klipu, tak jako v mých písničkách, je kus mě. Baví mě natáčet příběhové klipy, takový můj deníček. Addicted je jeden ze tří minifilmů, které nakonec budou tvořit celek.“

Rosie se narodila v Praze, od čtyř let zpívala ve sboru Bambini di Praga, chodila na hodiny klavíru a zpěvu. V patnácti natočila svůj první song. „Zpívání ve sboru mě moc bavilo, ale vždycky jsem chtěla mít vlastní, originální projekt. Nechtěla jsem skončit jako ‚jedna z mnoha‘, jak to ve sboru obvykle chodí.

V pubertě si prošla bouřlivým obdobím. Z hodné holky, studentky prestižního gymnázia, se stala rebelka s fialovými vlasy. „Začala jsem hodně poslouchat zahraniční muziku, natrefila na electro pop a zjistila, že to je přesně to, co mi sedne, co bych chtěla dělat a pořádně u nás rozjet. Všichni mě zrazovali, že to bude dlouhá a těžká cesta – a měli pravdu. Ale rozhodně nelituju!“ dodává zpěvačka.

Autor:
zpět na článek