Hlas Konvičkové ze SuperStar zůstal na jejím debutu nevyužit. Velká škoda

  6:26aktualizováno  6:26
Do tlačenice hudebního byznysu vstupuje teprve šestnáctiletá zpěvačka Markéta Konvičková, finalistka soutěže Česko Slovenská SuperStar.

Markéta Konvičková vydává debut Na šňůře perel. | foto: Eva Palkovičová

Začínající popový zpěvák potřebuje zázemí. Konvičková má podporu skladatele Leška Wronky a textaře Petra Šišky, kteří se podíleli na jejím prvním albu Na šňůře perel, další písně dodali i Petr Bende, Karel Mařík, kytarista Andonis Civopulos či Michal David. Otázkou zůstává, jestli ji tahle podpora posune dál.

Markéta Konvičková - Na šnůře perelDeska Na šňůře perel má velkou šanci na úspěch u širšího publika. Nabízí předvídatelné písně a trefuje se do středního proudu poprocku, kterému se v Česku trvale daří stejně jako davidovskému disko soulu. Taková je rytmicky třaslavá a chytlavá píseň Nenech mě čekat. Až na Civopulosovy kytary, které rutinu občas osvěží, hudba zní konvenčně, opatrně, jakoby bez názoru.

Jistě, pop ze své podstaty pracuje s klišé. V hudební složce jsou jich spousty, avšak bez hravosti nebo nadhledu působí místy až úmorně, postrádají překvapení. Posluchač si většinu písniček domyslí po prvních tónech.

Málo osobitá hudba

Je to řemeslo střední kvality, odvedené profesionálně. Jako když si v supermarketu koupíme zboží, jehož značka není příliš důležitá. Je to škoda, zpěv Markéty Konvičkové by si zasloužil osobitější muziku, naznačenou třeba ve slovensky zpívané písni Veci bežné. A lépe by jí sedly texty výrazově i obsahově bližší její generaci – jakkoli vzhledem ke svému věku Konvičková zpívá velmi dospěle. V sázce na zpěvačku si zvolila společnost Petarda Production dobře.

Zpěvačka Markéta Konvičková

Markéta Konvičková má pevně postavený a zároveň ohebný hlas, který nabírá krásně sametové barvy ve skladbách Na šňůře perel, Dokonalá nebo Mám vše vrátit zpátky? – balady jí jdou znamenitě, dovede je napustit emocemi jako balon horkým vzduchem. I v rockově přímočařejších skladbách zní přirozeně, umí vyvolat tlak, aniž působí úporně (To maj holky rády, duet s Petrem Bendem Chvála bláznovství).

Zpěvačka dokáže měnit výraz během jedné ze zdařilých písní Kdo jsem já, kterou její hlas táhne kupředu v refrénech a pak se ve slokách zhoupe do střední polohy. Tradice ostravského popsoulu, který proslavila Marie Rottrová, má zřejmě pokračovatelku. Albové bonusy včetně Rihannina hitu Umbrella slouží spíš jako dokreslení hlasových schopností zpěvačky, která v Russian Roulette klesne až do působivě tmavých vokálních hloubek.

Zpěvačka Markéta Konvičková

I proto stojí deska Na šňůře perel za poslech. Markéta Konvičková není infantilní puberťačka, ale zpěvačka se zralým hlasem. Písně pro ni jsou však ustrojeny příliš konzervativně, usazeně. Možnosti, které se ve spojení s tak zajímavým hlasem nabízely, zůstaly dost nevyužité.

Markéta Konvičková: Na šňůře perel
CD, 46:20 min., cena 199 korun
Hodnocení MF DNES: 50 %


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

Národní hostí Domingovu soutěž ve zpěvu, Česko má jedinou naději

Plácido Domingo dirigoval Mozartova Dona Giovanniho ve Stavovském divadle.

Vzešly z ní takové hvězdy jako tenoristé Rolando Villazón, Joseph Calleja a José Cura, mezzosopranistka Joyce diDonato...

KOMENTÁŘ: Masters of Rock svým fanouškům rozumí, program byl pestrý

Tarja Turunen na Masters of Rock 2019

Přes 20 tisíc lidí dorazilo do Vizovic na letošní ročník Masters of Rock. Největší tuzemskou přehlídku tvrdé rockové a...

RECENZE: Sheeranovy spolupráce s Bieberem a Eminemem? Taková milá bokovka

Ed Sheeran na Letišti Letňany v Praze  (7. července 2019)

Na nové desce začal Ed Sheeran podle vlastních slov pracovat na notebooku během loňského turné. Album nazvané No.6...

Randstad s.r.o.
Strojní mechanik/zámečník - až 27.000 Kč

Randstad s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 22 000 - 27 000 Kč

Najdete na iDNES.cz