Diskuse k článku

Graubner má k homosexuálům úctu

Arcibiskup a metropolita moravský Jan Graubner přes hodinu a půl odpovídal na dotazy čtenářů iDNES. Otázky se týkaly blížící se poutní slavnosti na Velehradě, ale i některých postojů samotného Graubnera. V jedné odpovědi, která směřovala na postoj arcibiskupa k homosexuálům uvedl: "Mám k nim úctu jako ke každému jinému člověku. Mé přesvědčení o manželství a zdravé rodině však nepřipouští manželství lidí stejného pohlaví."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

X.

Ostatně, proč nemít k homosexuálům úctu.
Velká část homosexuálů je totiž pastýři jeho stáda, mnozí z nich navíc s pedofilními sklony. Lze mít za to, že hysterický boj církve, potažmo strany hadích bigotů s registrovaným partnerstvím je jenom pokusem zabránit kněžím, aby takto obcházeli celibát.
0/0
2.7.2002 7:24

Libor

Re: Ostatně, proč nemít k homosexuálům úctu.
 Můžeš konkretizovat jak velká část pastýřů je homosexuálů a s pedofilními sklony? Nebo jen tak slepě pálíš kolem sebe?  
0/0
2.7.2002 8:16

X.

Re: Re: Ostatně, proč nemít k homosexuálům úctu.
4% jako v běžné mužské populaci + 4%*K větší než 1, dané přirozenou koncentrací. Jinak třeba zde: http://www.christnet.cz/magazin/mag.asp?clanek=1323 či zde http://www.christnet.cz/magazin/mag.asp?clanek=1364, obé jedním hrábnutím Googlu. Vy máte jiná čísla, nebo jenom kopete kolem sebe ?
0/0
2.7.2002 9:04

Libor

Re: Re: Re: Ostatně, proč nemít k homosexuálům úctu.
 Chcete říci, že mezi pastýři v církvi je nejméně 8% homosexuálů s pedofilní orientací? To snad nemyslíte vážně.
0/0
2.7.2002 14:03

Libor

Re: Re: Re: Ostatně, proč nemít k homosexuálům úctu.
 V Tebou uváděných textech není o procentech homosexuálů s pedofilními sklony mezi pastýři církve ani věta. Takže kdes ta čísla vzal?
0/0
2.7.2002 14:13

michal, valmez

Re: Ostatně, proč nemít k homosexuálům úctu.
Kazde dite ma pravo na otce a matku. Proto je homosexualita 'hobby' a ne plnodnotnym stylem zivota.
0/0
2.7.2002 9:29

X.

"Proto" znamená důsledek.
Ale z textu nevyplývá žádná příčinná souvislost. Kde je chyba ? Proč je homosexualita  'hobby' ? Protože dítě má práva ?  Kněží studují v seminářích. Proto jsou kněží v nikoliv nevýznamné míře homosexuální s pedofilními sklony.  Použil jsem stejný druh logické konstrukce. Souhlasíte se mnou ? 
0/0
2.7.2002 10:01

Peter

Zdrava rodina
Stari muzi jsou nebezpecni, budoucnost je jim sumafuk.
V Cesku prave prosazuje katolicke tmarstvi, zastoupene Cyrilem Svobodou, ze ani tato vlada neprosadi zakon o registrovanem partnerstvi. V konzervativnim Nemecku, kde ziju, to funguje a spolecnost prijala zakon a s nim spojene zmeny za sve. Je skoda, ze ceska spolecnost zatim nedokaze pokracovat dustojne v liberalnich, svetskych tradicich, ktere kdysi patrily k tomu nejlepsimu, co v Cechach vzniklo. Nevim, jak nekdo muze tyhle chlapiky, oslovovat "otce".
0/0
3.7.2002 11:53

Luboš Motl, Boston

Náprava hříchů aneb ze soukromého života
Novému ministrantovi, který zaskakuje za arcibiskupa, vysvětlují, jaké má při zpovědi nařizovat modlitby.
Když někdo udělal malý hřích, dej mu jednou pomodlit se otčenáš, když udělal větší hřích, tak dvakrát otčenáš. Pokud jde o velký hřích, tak třikrát. A když si nebudeš vědět rady, zaskoč si pro radu za Miroslavem, ten už se v tom umí otáčet, tak Ti poradí.
Za ministrantem přijde dívka, která pláče a říká, že hrozně zhřešila, že měla orální sex. Ministrant vůbec neví, o co jde, a tak skočí za Miroslavem s otázkou: "Co dává starej [arcibiskup] za orální sex?" Miroslav odpoví: "Já nevím, jak ostatním, ale mně fidorku."
0/0
1.7.2002 23:53

Libor

Re: Náprava hříchů aneb ze soukromého života
 A co dává Luboš Motl za orální sex?
0/0
2.7.2002 8:18

předseda

Re: Re: Náprava hříchů aneb ze soukromého života
Ahoj Libore, zdravím Tě, jsem rád, že Tě zas po dlouhé době vidím.
0/0
3.7.2002 17:47

Redakce

Odpovědi
Vážení čtenáři, pan arcibiskup na Vaše první čtyři otázky v komentářích odpověděl přímo v on-line rozhovoru. Děkujeme. Redakce iDNES
0/0
1.7.2002 14:21

Josef P

Dobry den.
Civilizace vsech svetu na planete Zemi mely a maji svuj vlastni pristup k "BOHU". Pristup k bohu pravdepodobne plyne z toho, jak byl clovek stvoren. Sam se zabyvam nekterymi "materialnimi vedami" a z vysledku, ktere ziskavam, myslim ze lze minimalne se stejnou pravdepodobnosti konstatovat, ze Buh existuje, jako ze neexistuje. Pripustme ale jeho existenci. Nebo jeste blize, pripustme, ze Buh existuje a ze je takovy,ze na konci naseho zivota bude hodnotit nase skutky. Jak se vyporadavate s prestavou, ze ten Buh bude hodnotit Vasi cirkev a Vas rad za jeji skutky. Neni postaveni cirvke jako celku (to neberte prosim osobne) spis vzpupne a nadurele (viz chramy stavene bohu = vsechny cirkve sveta - Vazne musi mit vsemohouci chram, kdyz dokazal stvorit Zemi ? ).  Neni cirkev vice organizaci k sjednoceni lidi nez ukazatelem k bohu ?
Vim ze jste velmi moudry muz a jiste mate vlastni nazor na svet jako celek, tak tez na Boha.  Muzete mi tudiz odpovedet alespon na nektere me otazky? Vzdyt ty Vas musi trapit stejne, jako trapi me. Trapily Husa a mozna Jezise.
Ale ve jmenu cirkve se umiralo a vrazdilo.  Jednotliva vyznani se za opacna vyznani hubily a cirkevni hodnostari byli ti, kdo za valek na vsech frontach prosili boha o pomoc a davali kazani pred bitvou. Jak se vyporadavate s predstavou, ze jste jednim z tech, kteri vice vladnou svetu, misto toho aby ukazovali cestu k Bohu ?
Dekuji Vam
Josef
0/0
1.7.2002 11:29

bobo

spolupráce?
On jim to Graubner v ´68 podepsal? Tak to sedí
0/0
1.7.2002 10:45

Charles

Proč kryjete kněze, který obtěžoval a ošahával malé chlapce
Proč kryjete kněze, který obtěžoval a ošahával malé chlapce. Nikdy jste jeho prohřešek neuznali a v kázáních ještě věřící štvete proti těm, kteří na věc upozornili. Vypadá to, že si "své boží" zákony upravujete tak, jak se Vám to hodí a na zákony světské kašlete. Viz i další kauzy jako nalezení církevního pokladu v Oloumouci, vinné sklepy apod.
0/0
1.7.2002 10:36

kelt

podpora
Vážený pane arcibiskupe,
máte mou plnou podporu ve snaze sblížit naše národy. Křesťanská cesta je ta pravá jak obrousit hrany a najít k sobě cestu. Bohužel v naší ateistické zemi jsou podobné snahy vykreslovány jako ústupky Sud. němcům a snahám o navrácení jejich majetků. Je to škoda, ale vytrvejte prosím! S pozdravem P.Havel
0/0
1.7.2002 10:23

ateista

Re: podpora
Pan Graubner právě svou účastí na srazu sudetoněmeckého landsmanšaftu národy rozděluje a ne sbližuje, jak nyní tvrdí. Benešovy dekrety vytáhli jako první haiderovci z Rakouska a po nich se hlasitě přidali i sudeťáci z Německa, kteří cítí poslední šanci, jak získat zpět právoplatně odejmutý majetek. Nechtějí jaksi vzít na vědomí, že jejich odsun byl důsledkem války (v přípravě které se aktivně angažovali) a pokud budou nadále trvat na svých nehorázných požadavcích, že můžeme otevřít otázku válečných reparací. A jak řekl pan Knížák - my jsme Němce odsunuli "domů", oni naše lidi "odsunuli" do plynových komor v koncentračních táborech. Co by na tyto nehorázné požadavky sudeťáků řeklo těch 50 000 000 mrtvých, kteří zahynuli vinou Němců? A právě takoví lidé jako pan Graubner a jemu podobní svými postoji  umožnili vznik mnichovské dohody se všemi důsledky, které z toho pro tehdejší Československo vyplynuly. A sedět vedle bývalých esesáků nebo gestapáků - na to musí být obzvlášť tvrdá nátura.
0/0
1.7.2002 18:10

předseda

Re: Re: podpora
Jestliže podle Vás pan Graubner národy rozděluje, pak se ptám, kdo je tedy sbližuje - lidé jako Vy, volající "do boje !" ? Myslím si, že účelem tohoto byl pokus o smíření dosud znepřátelených skupin na straně německé a české. Tedy pan Graubner se zde pokusil těmto - k nám Čechům dosud nepřátelským - lidem ukázat, že naopak někteří Češi si nepřejí, aby dále trvala nevraživost a nepřátelství, a nabídnout jim ruku ke smíru. Ano, jestli oni ji přijmou, to je otázka, samozřejmě mohou, ale taky nemusí - takže kromě jasnovidců (kteří znají budoucnost) bych se neukvapoval se závěry, viz to přirovnávání k mnichovské dohodě. Takže vlastně mohou pak nastat dva případy, a to jednak kdy tito lidé přijmou nabídnutou ruku ke smíru - pak by nebylo pochyb o správnosti tohoto jednání (a v to také Graubner a jeho zastánci zde doufají), anebo naopak, ruku ke smíru nepřijmou, a zůstanou nadále nepřátelští. V takovémto případě je ovšem u nás rovněž dostatek protivníků sudetských Němců, takže se nemusíme bát nějakého opakování Mnichova - tito lidé se pak rádi postarají, aby jejich nároky (ty Vámi zmiňované majetkové či ještě nějaké jiné) nebyly vůči českému národu uplatněny. Takže si nemyslím, že by zde šlo něco významně ztratit, asi podle hesla "za zkoušku nic nedáš". A varoval bych zde při posuzování před principem kolektivní viny, tedy na jedné straně "Němci" a na druhé "my" - žádná domnělá uniformita názorů zde prostě neexistuje ani na jedné straně, to ať si uvědomí např. i pan Knížák.
0/0
3.7.2002 17:39

KREJCHA

TAJEMNÉ CHOVÁNÍ PANA ARCIBISKUPA
PANE ARCIBISKUPE, JAKÁ JE VAŠE ÚČAST V PŘÍPADU ARCIBISKUPSKÝCH VINNÝCH SKLEPŮ V KROMĚŘÍŽI?!CO VÁS VEDLO K TOMU "UKRÝVAT"KNĚZE,KTERÝ SE PROHŘEŠIL BOHU A LIDSKOSTI?! A POSLEDNÍ MÁ OTÁZKA.NEBYLA NÁHODOU VAŠE ÚČAST NA SUDETONĚMECKÝCH DNECH SPÍŠE VODA NA MLÝN PRO ŠOVINISTICKOU ČÁST LANDSMAŠAFTU, KTERÁ NEUSTÁLE ČEKÁ NA SVOJI PŘÍLEŽITOST? MYSLÍM SI,ŽE TI NĚMCI CO OPRAVDU TRPĚLI, SI DNES NÁROKY NEDĚLAJÍ.DĚKUJI ZA VAŠE ODPOVĚDI
0/0
1.7.2002 10:18

Mirek

Dotaz
Pane arcibiskupe, myslíte si, že mohlo srdce zvonu Zikmund půl hodiny po ukončení voleb do senátu znát výsledky, že puklo. Ne, ale teď vážně. Jak vy se díváte na výsledky voleb. Děkuji.
0/0
1.7.2002 10:05

Najdete na iDNES.cz