Glenn Miller Orchestra se na Vánoce vrátí do Prahy

  11:19aktualizováno  11:19
Těsně před Vánocemi, 21.prosince, opět zahraje v Praze celosvětově proslulý Glenn Miller Orchestra, existující již padesát let.

Glenn Miller Orchestra

Orchestr poprvé v Praze koncertoval vloni a jeho dvojí vystoupení se těšilo velkému zájmu publika. Letos, stejně jako před rokem, vystoupí legendární swingové těleso ve Smetanově síni Obecního domu.

Glenn Miller Orchestra (uprostřed dirigent Wil Salden)Pod názvem Glenn Miller Orchestra meets the Giants of Jazz, Swing and Entertainment nabídne tento big band, od roku 1978 vedený vynikajícím kapelníkem Wilem Saldenem, nejen řadu swingových a jazzových skladeb svého zakladatele Glenna Millera (Moonlight Serenade, Pennsylvania 6-5000, Over The Rainbow aj.), ale i dalších amerických hudebních legend, například George Gershwina nebo Colea Portera. Vůbec prvně v Čechách zařadí orchestr do svého programu také několik slavných skladeb s vánoční tématikou.

Glenn Miller Orchestra vznikl v roce 1938 a během jediného roku se z něj stal nejpopulárnější swingový orchestr ve Spojených státech. Stejně rychle jako si získal přízeň amerických posluchačů, podmanil si i publikum evropské. Počátkem června 1944 vystoupil tento bigband ve Skotsku poprvé v živém radiovém vysílání a o čtyři dny později něj navázal sérií velmi úspěšných koncertů.

Glenn Miller Koncertní  debut v Evropě roku 1944 se však bohužel pro Millera posléze ukázal jako nešťastný – 15. prosince při letu do Paříže se letadlo s kapelníkem na palubě zřítilo a ačkoliv jeho trosky ani těla obětí nebyly nikdy nalezeny, byl Miller prohlášen za mrtvého. Bylo mu 40.let. Ačkoliv si Glenn Miller své hvězdné kariéry užíval jen necelých pět let, je dodnes považován za jednoho z nejslavnějších šéfů swingového orchestru, který ani po bezmála sedmdesáti letech neztratil na popularitě.

Vstupenky na pražský vánoční koncert Glenn Miller Orchestra jsou k zakoupení v distribuční síti Ticketpro v pěti kategoriích a cenových relacích od 649 do 1760 korun.

Autor:

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Další z rubriky

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Královna písničkářka I. Jen čert ví, proč Navarová své šedesátiny neoslaví

Zpěvačka Zuzana Navarová

Zuzaně Navarové by právě bylo šedesát let. Hlas Nerezu a folková průkopnice však téměř před patnácti lety zemřela na...

Víte, že jsem skvělý, líčí Liam Gallagher před pražským koncertem

Glastonbury 2013 - Liam Gallagher a Beady Eye

V pátek bude hlavním tahákem festivalu Metronome zpěvák Liam Gallagher. S bratrem Noelem sice stále nemluví, ale v...

Najdete na iDNES.cz