Cena kapel roste, hlásí festival Colours of Ostrava

  8:53aktualizováno  8:53
O vystoupení legendární kapely The Cure usilovali pořadatelé festivalu Colours of Ostrava deset let. Dostat se k jejich mladším kolegům Florence and the Machine též nebylo záležitostí pár měsíců. Přesto obě skupiny v areálu Dolních Vítkovic letos vystoupí.

Florence Welchová z kapely Florence + The Machine | foto: Colours of Ostrava

Koncert Florence and the Machine v čele s éterickou Florence Welchovou bude jedním z hlavních lákadel úvodního dne Colours – 17. července. „Byla to jedna z nejžádanějších kapel, takže jsme rádi, že plníme přání fanoušků,“ říká šéfka festivalu Zlata Holušová o kapele, která v Česku vystoupí vůbec poprvé.

V současné chvíli je skupina Florence and the Machine na turné po Evropě. Nejnověji představila svou velkolepou show v berlínské Mercedes-Benz aréně, kde odehrála novinky z loňské desky High As Hope.

Fotogalerie

Do festivalového setlistu však kapely často zařazují více hitů, tak aby si na své přišli skalní fanoušci i další návštěvníci festivalu. Zatímco v Německu se hrálo zhruba pro sedmnáct tisíc lidí, na Colours je dost pravděpodobně čeká až dvojnásobné publikum.

„Je to jedna z nejlepších a nejzajímavějších současných světových kapel. Charisma, skvělý hlas zpěvačky Florence Welchové a hudba, která se díky své bohatosti, nástrojovému obsazení, ale i energii nedá s ničím zaměnit,“ vyjmenovává Holušová důvody, proč jsou v rámci osmnáctého ročníku právě Florence and the Machine jedním z hlavních lákadel.

Pozvání jednotlivých interpretů na festival řeší pořadatelé většinou se zastupujícími agenturami, které sídlí v Londýně. „Vždy tam s kolegy v září předem zamíříme a zjišťujeme, jaké kapely se chystají na turné, jaké jsou plány a podobně. Pak následují často dlouhá jednání a čekání na potvrzení,“ vysvětluje proces námluv. Nakonec pak den účasti a hodinu, kdy vystoupí, schvaluje sama kapela.

Plant i ZAZ se zdrželi

Zdali bude mít právě Florence and the Machine nějaké zvláštní technické nebo organizační požadavky, není v tuto chvíli jasné. Nicméně podle Holušové tomu nic nenasvědčuje. Stejně tak organizátoři prozatím netuší, jestli se kapela v Ostravě zdrží. „Většinou mají muzikanti nabitý koncertní kalendář, takže hned míří dál. Ale samozřejmě výjimky existují – třeba Robert Plant si vyjel na výlety po okolí a do Beskyd, zpěvačka ZAZ se pak zase prošla po areálu a zúčastnila se programu na workshopové scéně,“ vzpomíná zakladatelka festivalu.

Upozorňuje taktéž na změnu v cenách jednotlivých vystoupení, které v posledních deseti letech stouply „neuvěřitelným způsobem“. „Celková finanční náročnost programu rok od roku roste, při zachování a zvyšování kvality,“ přibližuje organizátorka festivalu Zlata Holušová.

Do konce března se fanoušci mohou těšit na oznámení ještě jednoho headlinera Colours. Přibývat však budou i další interpreti, které si pořadatelé vyhlídli na předváděcích festivalech po celém světě. Tradičně nebude chybět ani divadlo, workshopy a mezinárodní diskusní fórum Meltingpot. Colours of Ostrava tak letos nabídnou program na 21 scénách s více než 130 kapelami a dalšími 350 programovými body.


Nejčtenější

POSLEDNÍ DOJMY: Seriál Hra o trůny skončil. Jak, to už není důležité

Z finále seriálu Hra o trůny

Představa, že ve stejném okamžiku miliony lidí na celé světě zklamaně vyhrkly: „A to má být všechno?!“, je svým...

GLOSA: Leoš Mareš na koncert v O2 areně přivedl i Freddieho Mercuryho

Leoš Mareš 16. května 2019 v pražské O2 areně

Po roce je Leoš Mareš opět v O2 areně. Ve čtvrtek v Praze absolvoval první ze série tří koncertů. Měl vyprodáno a...

Eurovizi vyhrál favorizovaný Nizozemec, Lake Malawi skončili jedenáctí

Duncan Laurence z Nizozemska ve finále Eurovize 2019.

Příští ročník Eurovize se díky vítězství Duncana Laurence bude konat v Nizozemsku. Česká kapela Lake Malawi si vedla...

GLOSA: Madonna v Eurovizi? Naživo dost ostuda, ze záznamu úplný výsměch

Madonna jako host na finále Eurovize 2019 v Tel Avivu

Ještě několik dní před vysíláním sobotního finále letošní Eurovize nebylo jisté, zda americká zpěvačka Madonna v Tel...

RECENZE: Bohdalová s Hádkem se octli v Kleci. A tam jsou nejsilnější

Jiřina Bohdalová a Kryštof Hádek ve filmu Klec

K čistému thrilleru chybělo – či spíše přebývalo – jen málo. Ale za dramaturgickou nejistotu Klece, kterou Česká...

Další z rubriky

RECENZE: Zastydlý hipík Old Shootterhand připomíná Woodstock i Šabacha

Kytarista a skladatel Dan Šustr

Je to vždycky trochu zvláštní, když natočí sólovou desku hudebník, který je přitom hlavním autorem ve své kapele. To by...

Stres, panika i radost. The Atavists a Imodium se chystají předskočit Muse

Muse

Už v neděli vystoupí v pražských Letňanech britská skupina Muse. Na svém koncertě chtěla mít dvě české předkapely....

Žbirkova hudební oslava čtyřiceti let na scéně bude mít hvězdné hosty

Miro Žbirka na festivalu Benátská! s Impulsem 2018

Miro Žbirka intenzivně pracuje na přípravách hudební oslavy čtyřiceti let úspěšné sólové kariéry. Během tří...

Najdete na iDNES.cz