Filter - únor 2008

  13:38aktualizováno  13:38

Filter - únor 2008 cover

Únorové číslo časopisu Filter - celkově dvaaatřicáté v pořadí - vychází v úterý 5. února 2008. Magazín lze koupit v obvyklých prodejnách časopisů a denního tisku. K dostání také na adrese redakce: FILTER, AMC Karla Engliše 11, Praha 5.

Na titulu: The Cure
Hlavní materiál tohoto čísla je vskutku monstrózní. Šestnáct stránek o kultovní bandě kolem Roberta Smithe znamená, že je vyždímáme ze všech stran: chlastací historky z dějin kapely, exkluzivní rozhovor s Robertem Smithem, tuny fotek, kompletní diskografie atd. Tak do toho, divočáci! 

Vladimir 518
Rozhovor se zásadní persónou naší hiphopové scény. Vladimir 518 právě vydává sólovou desku Gorila vs. Architekt, a tak se ho Honza Vedral zeptal na všemožné věci: třeba proč si na tu desku pozval Leška Semelku.

Bullet For My Valentine vs. Clou
Když se střetnou dva basáci, může z toho být zajímavé povídání. Zvlášť když jeden je z Clou (Štěpán Farkaš) a druhý z momentální světové metalové špičky Bullet For My Valentine. Dozvíme se zajímavé věci: kolikrát do roka mají velšské hvězdy Vánoce a co jim všechno zakázal Rob Zombie. 

Nejšílenější české texty
Chudák Radek Bureš! Dva týdny se „hrabal v hnoji“, aby posléze mohl pod jeho taktovkou vzniknout zásadní přehled těch nejpitomějších, nejdivnějších nebo nejzvrácenějších českých textů všech dob. Jestli máte žaludek na řezání pilou, oslavu lepidla kanagom nebo leguána, který říká „bžá-pšá“, jděte do toho.

Tak kopni do tý bedny!
Pavel Kučera se rozhodl, že z vás udělá hvězdy popmusic, a dal dohromady materiál, který má prakticky a s nadsázkou poradit, jak se stát slavným. Od koupě kytary přes angažování zpěváka až po nahrávání ve studiu. Spolu s ním radí naše hudební hvězdy, které si tím vším prošly.

Filter ceny ´07
V půli ledna jsme v pražském Paláci Akropolis vyhlašovali naše hudební ceny, takže v reportáži čísla se dozvíte mnohé: třeba kdo vyhrál, kdo zahrál, kdo se opil atp.

Zítra to roztočíme, drahoušku! 
Pavel Kučera měl pocit, že v tomto čísle „bude málo kapel“, a tak velmi pohotově dal dohromady patnáct hot kapel pro rok 2008. A my mu věříme.

Příběh songu: All You Need Is Love
Když už nás čeká Valentýn, tak vám představíme příběh ultimátního lovesongu. Nebo chcete se s námi někdo přít, že beatlesácký majstrštyk All You Need Is Love není nejslavnější lovesong všech dob? 

Voyeur: Tereza Černochová
Týden jsme sledovali zpěvačku Terezu Černochovou. A nebyl to moc dobrý týden. Nedávno jí zemřel táta, takže povídání to tentokrát není moc optimistické.   

Displej
Porce novinek je jako vždy vyčerpávající: aktualizovaný souhrn kapel, které přijedou zahrát do Česka, proč se U2 přejmenovali na 3D, co dělá Ivan Mládek v Polsku atd. Plus představení zajímavých jmen jako Datarock, Hot Chip nebo Please The Trees.

Průvodce
Nálož recenzí na všechno, co nám přišlo do redakce. Co my na nové desky Wu-Tang Clan nebo British Sea Power? Co my na filmy v čele novým kouskem Tima Burtona Sweeney Todd? Co my na dévédéčka, knihy, koncerty atp? Co poslouchá Vojta Kotek? Poslední třetina časopisu odpoví.

... a navíc CD Bleed For Me Lover!
Filter - únorové CD
Na našem cédéčku tentokrát najdete přehlídku kapel mrskajících to ve stylu emo, screamo, hardcore či v kombinaci těchto žánrů či ještě v nějakém dalším zabijácky drsném stylu. Před závěrečnými velšskými hvězdami Bullet For My Valentine (jak trefné v únoru, že!) uslyšíte top z české scény a budete muset uznat, že v heavy branži to Čechům vždycky šlo.   
1. My Wave: Our Days
2. Rattle Bucket: Maybe Tomorrow
3. Kusumam: Air Killer
4. Mindway: Replay
5. Suffer: Second Chance
6. The Bliss: Pink Painted
7. Atari Terror: Only
8. Com@posed: Ikaros
9.The.Switch: Honzík
10. Bullet For My Valentine: Scream Aim Fire

  • Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Eros Ramazzotti nebo Andrea Bocelli. Podívejte se...

V 92 letech zemřela Vlasta Chramostová, herečka tří různých životů

Ve věku 92 let zemřela v neděli filmová herečka, signatářka Charty 77 a dlouholetá členka činohry Národního divadla...

Ondřej Vetchý posílí Cimrmany, ač ho po škole nejprve jako herce zapudili

Do své 52. sezony vstoupilo Divadlo Járy Cimrmana po smutném létě, kdy brzy po sobě odešly jeho dvě výrazné tváře. I...

Nechci být neuctivý, ale ceny mi někdy přijdou zbytečné, řekl Dyk s Thálií

Originálním proslovem zaujal Vojtěch Dyk, který v sobotu večer převzal Cenu Thálie v kategorii muzikál. Svým výkonem v...

Premium

Karel Gott byl s koncem smířený. Proč bych se měl rouhat? přemítal

Kdysi řekl, že ho fascinuje dostávat se na novou půdu. A dobývat ji. Pomalu, kousek po kousku. Dobyl ji znovu, když se...

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...

  • Další z rubriky

Video připomíná, jak sbor diváků zaskočil Laru Fabian. Rozpláčete ji i v Praze?

Lara Fabian se na koncertě chystá zazpívat svou nejslavnější písničku Je t'aime. Fanoušci v publiku ale přebírají...

VIDEO: Podívejte se na nový klip kapely Wohnout k písni Mandragora

Zpočátku se na trhlou čtveřici Wohnout dívalo tak trochu skrz prsty, ona zatím vyrostla ve svébytné těleso a dnes má už...

GLOSA: Metropolitní vzdala hold Zeffirellimu a chystá Gershwina

K osobnostem světa umění, které letos navždy odešly, patří i režisér Franco Zeffirelli. Jeho památce byla věnována...

RECENZE: Ani v Paradise nemají KMFDM slitování s průměrností

Respekt. Vážně. Neboť otevřít album nadupanou skladbou K-M-F, postavenou na sloganu „kill motherfucker fucking kill...

České porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum
České porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum

České porodnice nedokážou poskytnout rodičkám dostatečnou podporu pro úspěšné kojení. Vyplývá to z průzkumu, který poukazuje na to, že každá šestá rodička nebyla spokojená s přístupem personálu.

Najdete na iDNES.cz