O Eurovizi se utká osm interpretů včetně Lake Malawi či Jakuba Ondry

  13:33aktualizováno  13:33
Česko se opět zúčastní hudební soutěže Eurovize, která se bude konat letos v květnu v izraelském Tel Avivu. Česká televize, jež zástupce do klání vyšle, odtajnila osm interpretů, kteří se utkají v národním kole.

Kapela Lake Malawi | foto: Óčko

Finalisty v abecedním pořadí jsou Hana Barbara, Tomáš Boček, Andrea Holá, Pam Rabbit, Lake Malawi v čele s Albertem Černým, Barbora Mochowa, Jakub Ondra a Jara Vymer.

Asi nejznámějším jménem v národním kole je indie popová kapela Lake Malawi, kterou založil zpěvák Albert Černý v roce 2013 po rozpadu své předchozí skupiny Charlie Straight. Na kontě má jedno EP a následné debutové album Surrounded by Light z roku 2017.

Písničkář Jakub Ondra začínal jako busker, tedy pouliční umělec. V roce 2014 vydal debutový singl Malý princ, následně vytvořil duet s Lenny, které předskakoval na jejím prvním turné. Loni absolvoval také šňůru s kapelou Mandrage.

Dalším mužem s hudebními zkušenostmi z ulice je Tomáš Boček, jenž svou první píseň You Are představil před dvěma lety a klip k ní natáčel v bohnické léčebně. Zaujal charismatickým hlasem a producent Boris Carloff jej označil za jeden z největších talentů, jaké měl kdy ve studiu.

Ženskou sekci představují zpěvačky Hana Barbara, která se v roce 2017 uvedla písní Nová éra, či Barbora Mochowa, jež má za sebou už vydání alba Waiting for the White Raven a svým projevem trochu připomíná Lanu Del Rey. Dále finalistka Hlasu Česko Slovenska z roku 2014 Andrea HoláPam Rabbit, Arménka narozená a žijící v Česku, zpívá moderní r’n’b a eurovizní křest ohněm má už za sebou, neboť loni vystupovala jako vokalistka Mikolase Josefa.

Překvapením je úplný nováček na scéně, devatenáctiletý zpěvák Jara Vymer s exotickým původem a silným soulovým hlasem. Minulý týden představil svůj první singl On My Knees, soulovou baladu se silným vlivem gospelu.

Fotogalerie

„Loňský úspěch Mikolase Josefa, který se po šestém místě ve finále v Lisabonu stal v zahraničí nejposlouchanějším českým interpretem všech dob, způsobil obrovský nárůst zájmu o soutěž v Česku,“ říká kreativní producent Jan Potměšil. „Letos tak svoje písně do soutěže přihlásilo dvakrát více českých interpretů než v minulém roce, evidujeme přes šedesát skladeb. Celkově přišlo více než tři sta skladeb z celého světa. Kvalita byla tak vysoká, že jsme se rozhodli vybrat nakonec osm finalistů, tedy o dva více než loni.“

Hlasovat se bude prostřednictvím oficiální aplikace Eurovision Song Contest, která je dostupná zdarma. „Rozhodli jsme se tento rok uznávat hlasy mezinárodních fanoušků. Ti tak nově dostanou možnost ovlivnit to, kdo se stane vítězem národního kola a českým reprezentantem v Tel Avivu,“ dodává vedoucí české delegace Jan Bors.

Vítěz národního kola se následně zúčastní jednoho ze semifinálových klání, která se budou konat v Tel Avivu 14. a 16. května a v nichž se rozhodne o finalistech celého ročníku. 

Autor:

Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Koptashow, krycí jméno pro reklamu na StarDance

Z pořadu Koptashow

Co mají společného tanečnice Tatiana Drexlerová, sportovec Aleš Valenta a herec Jiří Dvořák? Přece StarDance, kde ona...

Případ Kursk, kde z tragédie ponorky vypustili roli sympatického Putina

Záběr z filmu Kursk

Vypjaté události, které popisuje premiérový snímek Kursk, přicházející právě do našich kin, se začaly odehrávat 12....

RECENZE: Jak Strážmistr Topinka vede do Beskyd Policejní akademii

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Seriál Strážmistr Topinka odvozený z Doktora Martina, který v pátek startuje v České televizi, je o jeden ovčí chloupek...

RECENZE: Cena za štěstí sešla na scestí. Ještěže se k Samotářům nehlásí

Vanda Hybnerová a Ivana Chýlková ve snímku Cena za štěstí

Ještěže první letošní domácí novinka kin Cena za štěstí upustila od původního názvu Děti samotářů, odkazujícího ke...

VIDEO: Hra o trůny naposledy. Osmá řada bude mít premiéru v dubnu

John, Aria a Sansa se v teaseru na GoT sešli v hrobce Starků

Dlouhé čekání je u konce. Televize HBO odhalila datum premiéry poslední řady seriálu Hra o trůny. Arya Starková, Jon...

Další z rubriky

PREMIÉRA: Mirai startují novou éru, klip točili v upršeném Londýně

Kapela Mirai

Kapela Mirai se svým debutovým albem Konnichiwa dosáhla na platinovou desku, ocenění v Českém slavíkovi i Andělech a...

K reedici desky Waiting for the Sun přihodili The Doors i horoskopy

Záběr z koncertu The Doors na Hollywood Bowl v roce 1968.

K padesátému výročí vydání desky Waiting for the Sun přichází kapela The Doors s její reedicí. Obsahuje nově...

VIDEO: Mobil do ruky. Julian Záhorovský natočil netradiční klip na výšku

Julian Záhorovský v klipu k písni Spolu

Rozum nad láskou vždy zvítězí, to je hlavní téma „vertikálního videoklipu“ Spolu, který pod hlavičkou sólového projektu...

Najdete na iDNES.cz