Eminem dominoval evropským cenám MTV

  • 4
Kontroverzní raper Eminem se stal hlavní postavou udílení evropských cen televizní hudební stanice MTV. Získal tři ocenění - v kategoriích mužský zpěvák a nejlepší umělec v oblasti hop-hopu a odnesl si také cenu pro nejlepší album. Jím se stala jeho aktuální deska The Eminem Show. Ceny se předávaly ve čtvrtek 14. listopadu v Barceloně, kde Eminem divákům předvedl živě svůj hit Cleanin' Out My Closet.

Eminem, který první ocenění převzal z rukou představitele role Jamese Bonda, herce Pierce Brosnana, poděkoval všem svým fanouškům. "Bez vás by se mi to nepovedlo," chválil své přiznivce.

Po dvou cenách získaly australská hvězda Kylie Minogue (v kategoriích nejlepší umělec v oblasti popu a taneční hudby) a americké skupiny Red Hot Chili Peppers a Linkin Park. Red Hot Chili Peppers si svým mixem funku, punku a rocku vydobyli ocenění pro nejlepší živé vystoupení a nejlepší rockovou skupinu. Linkin Park se stali nejlepší skupinou vůbec a nejlepší formací v oblasti hard rocku.

Nejlepší zpěvačkou se stala Jennifer Lopez; cena za nejlepší skladbu patří americké zpěvačce Pink a písničce Get The Party Started, která pochází z jejího alba Missundaztood.

Nejlepší novou skupinou se stali mladí Američané The Calling, kteří se letos uvedli deskou Camino Palmero. Ocenění v kategorii R&B získala Alicia Keys a norští Röyksopp získali cenu za nejlepší videoklip - ke skladbě Remind Me, která se objevila na jejich úspěšném debutu Melody A.M.

Ceremonii moderoval raper Sean 'P. Diddy' Combs, který při této příležitosti provětral svůj rozsáhlý šatník, včetně několika obleků a sportovních šatů.

Jak uvedla ČTK, mezi "silné momenty" večera patřil skok střemhlav rapera Puffa Daddyho mezi diváky, podání ruky na usmířenou mezi Mobym a Eminemem a živá vstoupení Eminema, Whitney Houstonové, Robbieho Williamse nebo Bon Joviho.

Evropské ceny MTV se letos udílely podeváté. Na ceny bylo nominováno celkem 70 umělců. O vítězích rozhodli diváci televize a hudební příznivci, kteří své hlasy udělují telefonicky nebo přes internet. Porotu tvoří zástupci diváků i představitelé hudebního průmyslu.

MTV EUROPE MUSIC AWARDS 2002

Nejlepší skupina Linkin Park

Nejlepší skladba

Pink: Get The Party Started
Nejlepší album

Eminem: The Eminem Show

Nejlepší umělec/umělkyně v oblasti R&B

Alicia Keys

Nejlepší rocková skupina

Red Hot Chili Peppers

Nejlepší živé vystoupení

Red Hot Chili Peppers

Nejlepší webová stránka

Moby - www.moby.com

Nejlepší zpěvák

Eminem

Nejlepší zpěvačka

Jennifer Lopez
Nejlepší nová skupina, zpěvák nebo zpěvačka  The Calling

Nejlepší umělec/umělkyně v oblasti hip-hopu

Eminem
Nejlepší umělec/umělkyně v oblasti taneční hudby Kylie Minogue
Nejlepší skupina v oblasti hard rocku  Linkin Park
Nejlepší umělec/umělkyně v oblasti popu Kylie Minogue

Nejlepší video

Röyksopp: Remind Me


Christina Aguilerová při udělování evropských hudebních cen televizní stanice MTV v Barceloně. (14. listopadu 2002).

Kapela Bon Jovi (Jon Bon Jovi, Richie Sambora a Dave Bryan) při udělování evropských hudebních cen televizní stanice MTV v Barceloně. (14. listopadu 2002).

Herec Pierce Brosnan je prý klasický příklad übersexuála.

Americká zpěvačka Nastacia při udělování evropských hudebních cen televizní stanice MTV v Barceloně. (14. listopadu 2002).

Pamela Andersonová při udělování evropských hudebních cen televizní stanice MTV v Barceloně.

Zpěvačka Alicia Keys při udělování evropských hudebních cen televizní stanice MTV v Barceloně. (14. listopadu 2002).

Eminem při svém vystoupení na evropských hudebních cen televizní stanice MTV v Barceloně. (14. listopadu 2002).

Eminem při udělování evropských hudebních cen televizní stanice MTV v Barceloně. (14. listopadu 2002).

Eminem při udělování evropských hudebních cen televizní stanice MTV v Barceloně. (14. listopadu 2002).

Australská zpěvačka Kylie Minogue při udělování evropských hudebních cen televizní stanice MTV v Barceloně. (14. listopadu 2002).

Australská zpěvačka Kylie Minogue při udělování evropských hudebních cen televizní stanice MTV v Barceloně. (14. listopadu 2002).