Skupina Duran Duran v roce 2001 | foto: duranduran.com

Duran Duran se vracejí s novým, prý experimentálnějším albem

  • 2
Britská kapela Duran Duran, která se proslavila v 80. letech 20. století videoklipy, které oslovily první generaci MTV a hity jak Hungry Like a Wolf nebo The Reflex, vadává nové album s nzvem All You Need is Now. Do prodeje jde 21. prosince.

Ač si na ní skupina částečně zachovává tradiční hudební image, chce prý současně nabídnout i něco bližšího mladším generacím.

"Všichni jsme chtěli, aby ta nahrávka byla trochu experimentálnější. Chtěli jsme se znovu spojit s fanoušky v prostoru, o kterém si skupina a producent Mark Ronson myslí, že by měl být náš. A to je přesně tenhle typ moderní syntetické, taneční, experimentální, popové hudby," říká člen skupiny Simon Le Bon.

Ani další členové kapely rozhodně neskrývají nadšení z nové nahrávky. "Byla obrovská radost dělat na tomhle albu, protože jsme tím skutečně něčeho dosáhli," říká Nick Rhodes, který kapelu s Johnem Taylorem v roce 1978 zakládal. "Skutečně tě to táhne, abys hrál na koncertech a představil ty písně posluchačům."

Skupina Duran Duran k novému albu

Jde již o 13. studiovou nahrávku kapely, která prodala desítky milionů alb s písněmi jako Girls on Film, Rio nebo Save a Prayer. Fanoušci na novém albu najdou dvanáct písní. Song All You Need Is Now, který dal jméno celému albu, je možné již déle než týden stáhnout zadarmo na iTunes.