Kapela Florence + The Machine míří poprvé do Česka, vystoupí na Colours

  10:36aktualizováno  10:36
Festival Colours of Ostrava oznamuje po legendách The Cure další velkou hvězdu současné světové hudby, britskou kapelu Florence + The Machine, která v areálu Dolních Vítkovic zažije v první den festivalu tuzemskou koncertní premiéru. Příští ročník se koná od 17. do 20. července 2019.

Florence Welchová z kapely Florence + The Machine | foto: Colours of Ostrava

V čele kapely stojí zpěvačka a skladatelka Florence Welchová, „majitelka“ jednoho z nejpůsobivějších hlasů, které je možné na hudebních pódiích slyšet. 

„O vystoupení Florence + The Machine na našem festivalu jsme se snažili dlouho. Po The Cure to tedy pro nás bude příští rok další velký splněný sen. Koncerty Florence Welchové předchází skvělá pověst, věříme, že návštěvníky čeká výjimečný hudební zážitek,“ říká ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

Žánrově zařadit hudbu Florence + The Machine není úplně snadné, skladby se pohybují na škále od indie-rockové divočiny přes monumentální popové písně až po lyrické klavírní balady. Skupina vznikla v jižním Londýně v roce 2007 a od začátku v ní po boku Welchové působí také spoluautorka většiny hitů, hudebnice a producentka Isabella Summersová. I za ní zpěvačka dvakrát přejímala Brit Awards a byla v očekávání, jak dopadnou opakující se nominace na Mercury Prize nebo Grammy.

Čtyři alba, z nichž zatím poslední High as Hope z letošního roku představí kapela právě na Colours of Ostrava, jsou druhem grandiózního hudebního prohlášení. „Chci, aby moje hudba zněla, jako když se vrhnete ze stromu nebo z vysoké budovy. Nebo jako když vás vtáhne pod hladinu oceán a vy nemůžete dýchat. Je to něco, co vás obklopí, pohltí a zcela naplní. A vy buď vybuchnete, nebo zmizíte,“ říká Welchová, která se stala také miláčkem předních módních návrhářů.

Její umělecký obraz doplňují nevšední videoklipy, které často vznikají ve spolupráci se světovými choreografy. Koncerty Florence + The Machine jsou pověstné obrovskou energií. Dodnes se vzpomíná, jak zpěvačka na festivalu SXSW v americkém Austinu skočila do fontány, nebo v Readingu lezla po pódiové konstrukci.

Osmnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava se uskuteční od 17. do 20. července 2019 opět v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Program na dvaceti scénách nabídne přes tři sta padesát programových bodů – vedle koncertů více než sto dvaceti zahraničních a domácích interpretů také diskuse v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity.

Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava 2019 jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu na www.colours.cz. Cena 2 490 korun platí na limitované množství devíti tisíc kusů.

Autor:

Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Koptashow, krycí jméno pro reklamu na StarDance

Z pořadu Koptashow

Co mají společného tanečnice Tatiana Drexlerová, sportovec Aleš Valenta a herec Jiří Dvořák? Přece StarDance, kde ona...

TELEVIZIONÁŘ: Herecký král filmu Schmitke objevuje Babylon Berlín

Ze seriálu Babylon Berlín

I když osobně zůstal u nominace, před čtyřmi lety německý herec Peter Kurth s kolegy nadšeně slavil ceny české filmové...

Případ Kursk, kde z tragédie ponorky vypustili roli sympatického Putina

Záběr z filmu Kursk

Vypjaté události, které popisuje premiérový snímek Kursk, přicházející právě do našich kin, se začaly odehrávat 12....

KOMENTÁŘ: Takže opět boduje Ordinace, Všechnopárty... A co novinky?

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Televizní svět by občas potřeboval tlumočníka do prozaické řeči smrtelníků. Například již začalo vysílání podle...

TELEVIZNÍ CENY: Zvolte nejlepší seriál, film, show a dokument loňského roku

TELEVIZNÍ CENY iDNES.cz

Na portálu iDNES.cz pokračuje čtvrtý ročník televizních cen. Čtenáři mohou vybrat nejlepší český a zahraniční seriál,...

Další z rubriky

VIDEO: Mobil do ruky. Julian Záhorovský natočil netradiční klip na výšku

Julian Záhorovský v klipu k písni Spolu

Rozum nad láskou vždy zvítězí, to je hlavní téma „vertikálního videoklipu“ Spolu, který pod hlavičkou sólového projektu...

S věkem spíše přidáváme na tempu, tvrdí obnovená Gaia Mesiah

Kapela Gaia Mesiah v obnovené původní sestavě. Zleva: Misha, Marka Rybin, Santa...

Energická kapela Gaia Mesiah v minulém desetiletí zdobila tuzemská pódia. Teď se vrací v původní sestavě s deskou...

GLOSA: Úsměvy, tanec a zasněný pop. Aurora si Prahu podmanila

Norská zpěvačka Aurora 17. ledna 2019 v pražském Foru Karlín

Byl to pro mnohé zásadní večer a nejvíc nakonec asi pro Auroru, dvaadvacetiletou norskou zpěvačku, která po opakované...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz