Chvíli poběží film, chvíli budeme hrát, říká Krajčo o turné. Pak se stáhne

  15:34aktualizováno  15:34
Kapela Kryštof přichází s novým projektem. Po halách, klubech a divadlech jsou na řadě kina. V nich zastihnete její členy nejen živě hrající, ale i jako hrdiny dokumentu, v němž dojde i na hádky. Kdo tohle turné mine, bude si muset na živá vystoupení "Kryštofů" počkat rok.

Turné Kryštoff/on tour spojí koncert s projekcí dokumentu. O vydání DVD ale zatím frontman Richard Krajčo zatím neuvažuje. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

Frontman Richard Krajčo se totiž chce od září víc věnovat herectví i rodině. O šňůru, jež se jmenuje Kryštoff/on tour, je zájem. Několik koncertů už je vyprodaných, jinde přidali odpolední představení.

Jak vás napadlo hrát zrovna v kinech?
Přemýšleli jsme, co dělat. Máme za sebou auly a divadla, ale i kluby a haly. A před sebou roční nebo i delší pauzu. Říkali jsme si, že by bylo dobré to zakončit zase něčím novým, co na rozdíl od divadel nikdo nebude moct jen tak napodobit. Materiál o nás točíme už dlouho, a tak mě napadla kina.

Zastávky turné

Ostrava: 12. února*
Ostrava: 13. února
Olomouc: 19. února*
Hr. Králové: 26. února*
Jihlava: 5. března*
Č. Budějovice: 12. března*
Liberec: 19. března
Plzeň: 26. března
Pardubice: 2. dubna*
Mladá Boleslav: 9. dubna*
Praha (Anděl): 16. dubna*
Praha (Anděl): 17. dubna

Pozn.: Koncerty se konají od 20 hodin (s hvězdičkou mají také odpolední vystoupení od 17 hodin) v kinosálech Cinestar, vstupné je 499 korun.

Jak to vlastně bude vypadat?
Chvíli poběží film a chvíli budeme hrát. Plánujeme patnáct dokumentárních sekvencí, mezi které vložíme patnáct živých písniček. Zároveň na ně vzniknou klipy, takže ve výsledku to bude dvouapůlhodinový pořad, během něhož se bude na plátně pořád něco dít.

Kdy a proč vlastně začal dokument o vás vznikat?
Když jsme s tím kolem roku 2002 začínali, neměli jsme po pravdě žádnou velkou vidinu, co z toho bude. Ale teď máme zachyceno osm let vývoje kapely a zdaleka tam nejsou jen okamžiky, ve kterých se plácáme po ramenou a říkáme si, jak jsme skvělá parta, že jsme to spolu tak dlouho vydrželi. Odkrýváme i krize, kterými kapela prošla. Fanoušci neuvidí jenom naši historii, ale dostanou možnost nahlédnout i do soukromí.

Můžete být konkrétnější?
Na začátku jsme si řekli, že to musí být otevřené. Není to určitě drsné, jako dokument o Metallice. Takovými věcmi jako oni jsme si konečně ani neprošli. Ale je tam pár otevřených výměn názorů, krize kolem desek Mikrokosmos a Rubikon, kde řešíme, i zda má vůbec smysl, aby kapela fungovala dál. Mapuje i naše vrávorání kolem nejrůznějších managementů a spolupracovníků. Fanoušky by mohlo třeba zajímat, jak se na nás a naše návraty z koncertů dívají naše ženy, nebo věci, jako je exkurze do řecké restaurace, kterou vlastní a kde vaří náš saxofonista Nikos...

Bude z výsledku i DVD?
Zatím jsme nad tím neuvažovali. Myslím ale, že síla zážitku bude hlavně v momentu a ve spojení s koncertem. Chystáme i nové aranže písní, které ještě lidé neměli možnost slyšet. Proto přiznám, že nejsem moc zastáncem vydání DVD. Ale uvidíme po pár koncertech, jak to bude vypadat.

z příprav t-music Kryštof Tour 2010 (Frýdek-Místek)

Z příprav t-music Kryštof Tour 2010 (Frýdek-Místek)

Skupina Kryštof převzala v rámci t-music Kryštof Tour 2010 Zlatou desku (Praha, Tesla Arena, 19. 2. 2010, zleva Richard Krajčo, zástupci EMI Libor Lisý a Vladimír Kočandrle)

Skupina Kryštof při t-music Kryštof Tour 2010 získala Zlatou desku (zleva Richard Krajčo, zástupci EMI Libor Lisý a Vladimír Kočandrle)

Proč si pak dáte pauzu?
Ještě odjedeme několik festivalů, ale od září bychom rádi zastavili. Řekli jsme si zatím, že na rok, ale uvidíme, jestli za tu dobu stihneme dát dohromady nový materiál, se kterým by se dalo zase vyrazit hrát. Obrážíme to tu už deset let, a přestože se snažíme pořád vymýšlet něco nového, myslím, že když kapela koncertuje pořád dokola, začne brzy lézt lidem krkem. Taky je potřeba nabrat síly a posbírat dobrý matroš, a to nejde, když člověk pořád hraje.

Takže co budete od září dělat?
Jestli k tomu dojde, měl bych točit pokračování seriálu Znamení koně, jehož první řada bude mít v únoru premiéru na ČT. A mám rozjednané i dvě divadelní hry - v Ungeltu a Národním divadle.

z příprav t-music Kryštof Tour 2010 (Frýdek-Místek)

RIchard Krajčo se chce na podzim věnovat rodině a herectví

Takže víc času na herectví?
A také na rodinný život. Myslím, že bych se v téhle chvíli měl věnovat dětem, a to při stávajícím vypětí, protože si děláme sami i management, prostě nejde. Přiznávám, že jsem z toho už trošku unavený.

Autor:

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřel herec a dabér Petr Oliva. Hlasu Pierra Richarda bylo 75 let

Petr Oliva

Pět dní před svými 76. narozeninami zemřel herec a dabér Petr Oliva. Oznámilo to Divadlo Radka Brzobohatého. Oliva mimo...

Českou stopu v Teorii velkého třesku podporuje představitelka Amy

Mayim Bialik jako Amy Farrah Fowler v seriálu Teorie velkého třesku

V americkém seriálu Teorie velkého třesku, jehož závěrečnou řadu nyní vysílá Prima Cool, se občas objevují odkazy k...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

Filmový Freddie Mercury je hit „zbytku světa“, rekordy neláme

Záběr z filmu Bohemian Rhapsody

V Česku i na Slovensku ovládl loni návštěvnost kin. Jak si Bohemian Rhapsody, životopis Freddieho Mercuryho ze skupiny...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Co vlastně dělala na předávání Grammy Michelle Obamová?

V úvodu ceremoniálu cen Grammy vystoupily (zleva) zpěvačka Lady Gaga, herečka...

Ceny Grammy se rozdávaly trochu ve stylu vařila myšička kašičku – daly tomu i tomu. Vedle muziky oceněných hudebníků...

Album roku podle Grammy nahrála country zpěvačka Kacey Musgraves

Zpěvačka Kacey Musgraves s cenou pro nejlepší album roku Golden Hour (Grammy...

Jednašedesátý ročník hudebních cen Grammy nemá jednoznačného vítěze. Po čtyřech cenách v hlavních i žánrových...

RECENZE: První, jediný, dlouho ztracený. Živák Lindy Ronstadt je klenot

Zpěvačka Linda Ronstadt

Nejen kvůli desítce písní v top 10 hitparády Billboard, jedenácti cenám Grammy či hvězdnému seznamu spolupracovníků od...

Najdete na iDNES.cz