Chinaski dodělávají desku. A co bude dál? To pořád řeší

  12:34aktualizováno  12:34
Budou Chinaski pokračovat, nebo tragická smrt jednoho z hlavních členů ukončí i úspěšný "hudební život" populární české kapely? To je otázka, která trápí už několik týdnů tisíce příznivců skupiny, která v červenci při silniční nehodě ztratila bubeníka a textaře Pavla Grohmana.

Chinaski | foto: Universal Music - Ondřej Pýcha

Odpověď na výše položenou otázku zůstává podle manažerky kapely stále nejistá. Více informací slibuje Hana Petřinová zveřejnit během příštího týdne.

Agentura ČTK přesto přinesla zprávu, že kapela Chinaski bude ve své hudební dráze pokračovat. "Zatím se však stále řeší otázka nového bubeníka," řekla ČTK bez bližších podrobností Nadia Koronovská z vydavatelské firmy Universal. S tím, že pokud se vyřeší, kapela pokračovat bude.

Manažerka kapely Chinaski Hana Petřinová však tyto informace zatím odmítla potvrdit: "O další kariéře Chinaski nyní rozhodnuto není. Kapela vydá oficiální zprávu až příští týden, zatím je vše stále v jednání," řekla MF DNES. S tím, že kapela musí nyní dodělat druhé album Autopohádek. Už proto, že jí to nařizuje smlouva uzavřená s vydavatelskou firmou.

Maminčin štrúdl U Škochů uklidňuje
Členové Chinaski se v těchto dnech skutečně sešli, aby natáčení druhého alba Autopohádek dokončili. Deska by se totiž měla v obchodech objevit ještě letos na přelomu listopadu a prosince.

Chinaski"Chinaski jsou od neděle v Písku, kde natáčejí písničky na druhé CD Autopohádek. Dům U Škochů s maminčiným štrúdlem a jinými dobrotami je úžasným klidným místem, kde můžou Chinaski v klidu pracovat na natáčení připravených písní," napsala kapela minulý týden na své oficiální internetové stránky.

První knihu Autopohádek scenáristy Jiřího Marka převedli Chinaski pod režijním vedením Jana Jiráně do audiopodoby před čtyřmi lety. Kromě zajištění hudební stránky alba si zde její členové zahráli i postavy z pohádek společně s Jiřím Lábusem a Lucií Bílou. Role vypravěče se ujal zpěvák Michal Malátný.

Už příští rok by měl navíc začít vznikat celovečerní český animovaný film Autopohádky. Hlavním hercem, jehož hlas spojí pět povídek, by měl být opět frontman skupiny Chinaski Malátný.

Pavel Grohman: Když Chinaski, tak naživo
Chinaski se nyní rozhodli dokončit i nahrávku, jejíž název ještě vymyslel zesnulý Pavel Grohman. Live DVD a CD s dnes vlastně až nemístně znějícím názvem Když Chinaski, tak naživo, by mělo vyjít také v říjnu. Přesněji řečeno v pondělí 13. října.

Chinaski - Pavel Grohman na udílení cen ŽebříkOsmatřicetiletý bubeník a zakládající člen kapely Chinaski Pavel Grohman zemřel letos 25. července po srážce svého motocyklu s osobním automobilem, kapela poté zrušila všechny nasmlouvané koncerty.

Pavel Grohman kapelu se svým spolužákem ze základní školy Michalem Malátným založil v roce 1987. Původně ovšem pod názvem Starý Hrady, z nichž se o rok později přesmyčkou staly punkové Starý hadry. Později se kapela opět přejmenovala - tentokrát už na Chinaski, podle hlavního hrdiny knih Charlese Bukowského.

Chinaski patří k nejúspěšnějším tuzemským poprockovým kapelám. Nahráli řadu hitů jako 1. signální, Klára či Strojvůdce. Kapela prorazila s druhým albem Dlouhej Kouř z roku 1997. Vydala sedm řadových alb, poslední je loňské 07.


Nejčtenější

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Další z rubriky

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: ABBA a Ramones v podání zpěváka Beach Boys? Proč ne

The Beach Boys vystoupili 16. června 2019 v pražské Lucerně

Při zběžném pohledu na track list nové desky 12 Sides of Summer, již vydal Mike Love z Beach Boys, to vypadalo jako...

GLOSA: Skvělého Johna Butlera překonala jen utajovaná Aneta Langerová

John Butler Trio - Colours of Ostrava 2019

Páteční program Colours of Ostrava byl alespoň pohledem na hlavní scény asi dosud nejpestřejším dnem celého ročníku....

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?

Najdete na iDNES.cz