VIDEO: Je to prestiž, děkují po obhajobě ceny MTV Charlie Straight

  15:05aktualizováno  15:05
Třinecká kapela Charlie Straight za sebou nechala čtyři soupeře a po roce obhájila cenu hudební stanice MTV pro nejlepší české a slovenské umělce. "Jsme samozřejmě rádi, děkujeme. Teď ale chystáme novou desku, tak máme hlavy v jiném světě než v tom, kde vládnou ceny," řekl iDNES.cz frontman Albert Černý.

Charlie Stright za sebou nechali další nominované: rapera Rytmuse a jeho kolegy PSH, zpěvačku Debbi i Bena Christovao. Skupina má nyní šanci uspět i v kategorii pro nejlepší hudebníky v Evropě.

"Opravdu nás vítězství potěšilo a děkujeme především fanouškům. Zrovna teď se ale chystáme na natáčení nových písní, se kterými nám pomáhá producent Guy Fixsen. Točit bychom měli ve Švýcarsku," uvedl Černý.

Fotogalerie

Kapela, která vznikla před pěti lety, má za sebou úspěšné podzimní turné. Koncertní program vyvrcholil výpravnou show v pražském klubu SaSaZu. "Tento večer byl pro nás ve všem naprosto nový a zcela výjimečný. Nad vším měl dohled Yemi (tanečník a choreograf Yemi A.D., pozn. red). V kapele ale nejsme moc zvyklí být dlouhou dobu soustředění, tak se s námi asi natrápil. Tanečnice od Kanye Westa, s nímž letos spolupracoval, jsou jistě disciplinovanější," zavzpomínal zpěvák na přípravy vystoupení.

Na pódiu v SaSaZu si zatančily baletky, které odkazovaly na klip School Beauty Queen (více najdete zde). V New Yorku ho s kapelou točil právě zmíněný choreograf. Kapela přidala i zajímavou scénu a videomapping.

Cenu MTV si Charlie Straight (ve složení zpěvák a kytarista Albert Černý, klávesista Michal Šupák, baskytarista Jan Cienciala a bubeník Pavel Plch) převezmou 30. listopadu na večírku, který česko-slovenská mutace MTV uspořádá ke druhému výročí svého vysílání.

Vítěz kategorie nejlepší evropský interpret pak bude vyhlášen 6. listopadu na galavečeru v Belfastu, který MTV i pro české diváky odvysílá v přímém přenosu. Fanoušci mohou posílat hlasy kapele přes internet do 24. října; vítěz evropské kategorie se utká se zástupci dalších kontinentů o vítězství v letos nově zavedené světové kategorii.

Nejvíce nominací v evropských cenách má Lady Gaga

Nejvíce nominací na letošní Evropské hudební ceny (EMA) televize MTV získala americká popová hvězda Lady Gaga; nominována byla v šesti kategoriích. Umělkyně je favoritkou mimo jiné v kategoriích nejlepší skladba (za Born This Way), pop, živé vystoupení a zpěvačka. Ve všech s ní soupeří její krajanka Katy Perry, která bude bojovat se skladbou Firework.

Lady Gaga se rovněž prosadila dvěma dalšími nominacemi za nejlepší video (opět ke skladbě Born This Way) a za "největší fanoušky", což je letos nová kategorie. Čtyřmi nominacemi mezi mužskými interprety se pokusí prorazit zpěvák Bruno Mars, třemi britská zpěvačka Adele, Kanďan Justin Bieber a rocková skupina Thirty Seconds to Mars.

Udělování evropských cen MTV je jednou z největších událostí ve světě popu mimo území USA. Ačkoli se ceny udělují v Evropě, často je získávají zvučná americká jména. V Belfastu půjde již o 18. ročník.

Autor:

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

Národní hostí Domingovu soutěž ve zpěvu, Česko má jedinou naději

Plácido Domingo dirigoval Mozartova Dona Giovanniho ve Stavovském divadle.

Vzešly z ní takové hvězdy jako tenoristé Rolando Villazón, Joseph Calleja a José Cura, mezzosopranistka Joyce diDonato...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Najdete na iDNES.cz