Diskuse k článku

Čeští zpěváci vyprodali Sjezdový sál v Kremlu

Beznadějně vyprodáno! Na tuto krátkou větu pořadatelé pátečního koncertu Karla Gotta, Heleny Vondráčkové, Evy Urbanové, Lea Mariana Vodičky a ruské pěvkyně Anastacije v moskevském Kremlu hned tak nezapomenou. Přesto se koncert „Zvezdy estrady“, jak zněl oficiální název akce, málem neuskutečnil. Moskevští anarchisté vyhrožovali, že vezmou „globální monstrakci“ útokem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jaromír

Koncert s Karlem Gottem v Moskve v 2002 nebyl!
0/0
6.6.2003 10:43

Napalm

Devilovi (taky vás napadá záměna písmenka?)
Je mi líto, když každý, kdo plive na pana Gotta a jemu podobné, je automaticky závistivý, stupidní kretén. To jsem asi taky... Já se například nebráním tomu, že Gott, Vondráčková a podobní umějí zpívat, ale vadí mi, když je pořád jako zombie vytahují (nejčastěji) na TV Nova a mají to za zábavný pořad. Ti zpěváci, kteří sice umějí zpívat, ale taky je komunisti natlačili všem do hlavy, teď blokují šance mladých a jistě i nápaditějších skupin, které by možná přinesly něco nového, svěží vítr do stojatých vod české hudby, kde se neustále točí stejné věci dokola a sem tam se do toho zamíchá okopírovaná slavná písnička, akorát s českým textem. A to je, panečku, umění, a jak záslužné... Bohužel to planeta opic žere a považuje to za zábavu stejně jako tvůrci na TV Nova. Takže pokud se "zombie" v Rusku líbí, ať si tam zůstanou a uvolní místo. Snad to TV Nova přežije. A ještě něco - pan Tuna z TV Nova tam prý byl taky, to už nedá komentovat, taková megastar...
0/0
10.9.2002 14:02

Kuba

hmm
Jak to vypadalo v Moskvě nevím, ale,  že média informace emočně zabarvují až na samou hranici únostnosti, je vám snad jasné. Takže, buď je něco maximálně skvělé a všichni jsou nadšeni nebo je něco odporné a všichni jsou pohoršeni. Tentokrát naše zamička slavila nečekaný úspěch a děkovat za to máme mediálnim zombíkum Gottovi,Vondráčkové a spol.,musíme je nyní milovat a uctívat. Nevím, jací prominenti jim v Sajúzu povinně přišli zatleskat, aby neztratili svou společenskou prestiž, ale každopádně jsou Kája a jeho povedení přátelé jen figurky šoubysnysu, na kterých není jediná vlastnost hodná uctívání a vážení si jich jako umělců, natož jako lidí. Dostali do vínku možná trochu intonace,jinak nejsou nic a cpou se do pochybných estrád nevalné úrovně v TV a jiných médií. Jejich vystupování slouží jedinému účelu, a to získání peněz,prestiže a obdivu(od přihlouplých lidí)k vlastní osobě.Kvalitní reprezentaci naší kultury můžou zprostředkovat kapely ze špičky jakéhokoliv žánru, ať se jedná o metal,punk,rock,folk,jazz či třeba o dechovku. Výše zmínění zombies neudělají nic pro druhé,pro společnost,pro lidstvo,pro jakoukoliv dobrou věc,ale pouze pro svoje ego.
to jest vše,zdar
0/0
10.9.2002 13:39

SVATOSLAV

ČEŠTÍ ZPĚVÁCI A SJEZDOVÝ PALÁC
 
VÁŽENÍ,JE ZŘEJMÉ,ŽE PAN MACH UMÍ NAPSAT REPORTÁŽ Z KONCERTU TAKOVÝM ZPŮSOBEM,ŽE NĚKTERÉ TO NAPROSTO POBOUŘÍ A VYTOČÍ, JINÉ NAOPAK POTĚŠÍ.ANO ,K TĚMTO SE ŘADÍM I JÁ . PROČ ? I KDYBY POPSANÁ SKUTEČNOST BYLA VE SVÉ HEKTIČNOSTI JEN Z 50% PRAVDIVÁ, MÁM Z  ÚSPĚCHU ZMÍNĚNÝCH ZPĚVÁKŮ RADOST. NEPATŘÍ K MÝM OBLÍBENCŮM ,NEMÁM OD ŽÁDNÉHO Z NICH ANI DESKU. CENÍM SI VŠAK U NICH /  GOTT A VONDRÁČKOVÁ / ZEJMÉNA VLASTNOSTÍ ,KTERÉ JIM NEMŮŽE NIKDO UPŘÍT.TO JE DLE MÉHO PRACOVITOST A PÍLE,SE KTEROU SE DRŽÍ V OBORU NA ŠPICI .JE OTÁZKA,KDO Z PISATELŮ PŘISPROSTLÝCH  PŘÍSPĚVKŮ DOKÁŽE VE SVÉM OBORU PRACOVAT JEN SE ZLOMKEM TAKOVÉHOTO NASAZENÍ...A DÁLE ? ČIŠÍ MI Z JEJICH PŘÍSPĚVKŮ I KUS ZÁVISTI,TO ANO.
0/0
9.9.2002 18:25

Devil

jsem znechucen - avšak nikoliv zpěváky...!
Jsem naprosto znechucen. Nikoliv však zpěváky, nýbrž stupidními kretény, kteří tady ve svých komentářích plivou po zpěvácích, kterým závidí i nos mezi očima! Těmto zaprděncům, kteří nikdy nepřekročí práh tohoto zaprděného Kocourkova - české žumpy, bych řekl, ať si vylížou... Neučiním tak jen proto, že se zde nemají používat tvrdé vulgarismy...
0/0
9.9.2002 14:21

Dr. Petr Krovenský

Už prosím NE !!!
Pročetl jsem si příspěvky (a nejen k tomuto článku) a jsem zděšen. Spousta je jich sprostých, hrubých nebo si tu někdo vylévá kompexy, vzájemně se tu lidé napadají, urážejí, hodně jich není ani k tématu a pod. Většina jich vypadá, že je píší lidé snad hloupí, nevzdělaní, ... Pokud se tu objeví nějaký slušnější názor k tématu, který by mohl i vybídnout k rozumné debatě, tak je autor hned napadnut, ... Pokud si tu pak počte někdo z cizinců, kteří umějí česky či někdo z emigrantů dlouhodobě žíjících v zahraničí a zajímajících se o vývoj v jejich staré vlasti, co si asi pomyslí o úrovní našeho národa. Bohužel asi nic dobrého. I zde přispíváme k naší negativní reklamě ve světě, bohužel. Chápu že redakce chce dát možnost, aby se čtenáři mohli vyjadřovat k jednotlivým článkům, ale za situace, kdy se tu z toho stal takový "hnůj", bych doporučil ZRUŠIT MOŽNOST KOMENTÁŘŮ K ČLÁNKŮM. Snad až do doby, kdy trochu vyspějeme. Na druhé straně se mi nechce věřit, že to, co tu čtu, je skutečným odrazem úrovně našeho národa. nebo snad ano ?
0/0
9.9.2002 11:47

Zlý kukuč

V místním diskuzi hluchých
je to asi zbytečné, ale upozorňuji p.t. místní antikomunisty (poněkud zastydlé), že Rusko je dneska stomilionový stát - trh, který byl zvyklý kupovat si naše výrobky a stále je chce. Každý takový počin jako je tenhle cirkus v Kremlu je vítaným marketingem. Kdyby bylo umožněno sponzorovat tento koncert firmě Ford a ne Škodě, platila by pořadatelům zlatem - akorát ta holka by nevyhrála Fabii, ale Forda. Milí antikomunisté, jde především o peníze a trh a když na něm nebudeme my, bude na něm někdo jiný. Co chcete potom žrát pitomci. Cibulkovy seznamy? Jejich nutriční hodnota je nulová.... Antikomunisti myslete...
0/0
9.9.2002 11:45

Hana

Vnímejme raděi současný stav věci,
minulost umělců je nám známa. Všimněme si raději např. pěticípé hvězdy na hrudi paní Vondráčkové !!! (tentokrát díky televize Novo za včerejší příspěvek ve večerní zpravodajské relaci!!!!)
0/0
9.9.2002 7:26

Tomáš

Re: Vnímejme raději současný stav věci,
a ten je takový, že Helena má v posledním žebříčku TOP 40 IFPI (40 nejprodávanějších alb na www.ifpi.cz) ČTYŘI alba najednou, a to Sblížení, 2002, Vodopád a Zlatá Helena. Moc jí to přeju, 38 let na špičce znamená velkou dřinu, jakou málokdo vydrží, a také to, že ač v osobním životě moc štěstí neměla, spřízněným posluchačům ho vždy rozdávala - dodnes jí to publikum vrací.
0/0
9.9.2002 15:08

Joe Lando

Čeští zpěváci vyprodali Sjezdový sál v Kremlu
Soudruzi, když vás tam mají tak rádi, tak se prosím nevracejte zpět. Bude nám bez vás líp!!!
0/0
9.9.2002 6:08

DP

Re: Čeští zpěváci vyprodali Sjezdový sál v Kremlu
Mlluv za sebe kapitalisto ...
0/0
10.9.2002 16:47

Martina

Proc se na to nedivate jako na normalni koncert
Kdyz ctu vetsinu prispevku, tak je mi smutno z toho jak v Cesku je stale popularni zavist. Mozna ti co pisou tyhle proti Gottovske a atd. prispevky, by se meli nejdrive zamyslet kam to dotahli oni a take se zamyslet nad tim jestli ma vice nez deset let po "revoluci" cenu porad nekoho obvinovat (tedy krome tech co nicili lidske zivoty). Skoda, ze v Cesku neni vice vlastenectvi, jinak by jste urcite jinak vnimali to, ze nekdo, pro svou zemi alespon neco dela.
0/0
8.9.2002 21:12

Adolf HitGott

Re: Proc se na to nedivate jako na normalni koncert
Dělá pro zemi??????? Chechechééééé Naivko, nikdo jim ty rudý miliony nezávidí, ať si s nima umřou!
0/0
8.9.2002 22:28

vali

Re: Proc se na to nedivate jako na normalni koncert
Tim, ze zpivaj v Rusku delaj neco pro svou zemi? A co jako?
0/0
8.9.2002 23:44

tech

spinavy Mach
Mach, aky vzdy, ne mohl ne dodat spetku spiny ani koncertu...
to je psichyatricky pripad!
0/0
8.9.2002 9:40

coddy

Všichni kolaborovali?
Jestli Karel Gott a další předrevoluční hvězdy kolaborovali s minulým režimem, pak kolaboroval každý, kdo dělal dobře svoji práci, která ho živila.
A disidenti? Mnozí z nich se jimi stali pro své postoje v době, kdy se to netrestalo. Když se to začalo trestat, neměli už možnost couvnout (např. Marta Kubišová).
0/0
8.9.2002 1:49

Pavel

Čeští zpěváci vyprodali Sjezdový sál v Kremlu
To je asi jen april, no worry ...
0/0
7.9.2002 22:35

Tráva

Zvezdi estrady
to je přesné. Lepší pojmenování pro ty moskevské frajery snad neexistuje.
0/0
7.9.2002 22:21

Huffnagel

O čem to je?
Není tenhle článek o tom, že je v Rusku jen trochu víc lidí ochotno nostalgicky vzpomínat na ty "staré dobré časy"? Jak s tím ale souvisí ropa? Nebo to byl zemní plyn? A co Remkova medaile? Neměli by se novináři věnovat náhodou něčemu jinému, než našim "supertotalitním hvězdám? ( Gott a spol. ) Ach jo...
0/0
7.9.2002 20:19

drn

Proste - je to husty
je to husty, komunist. zombie se vraci v plne parade. Jinak clanek je psan doopravdy v duchu tak 15 let minulem ... proste fuj!
0/0
7.9.2002 18:41

andrew

anarchisté vezmou globální monstrakci útokem..
Celý článek působí jako oslavná tyráda ala "naši soudruzi v bratrské zemi", navíc o jeho úrovni vypovídá i zmínka všudypřítomných nepřejících imperialistických špionů,  pardon, globálních anarchistů :-D , chystajících se zpřekazit konání megagigaskoroatimkoncertu „Zvezdy estrady“. Nikde ani řádek o jejich téměř dokonaném pokusu zhatit "monstrakci", žádná fakta, jen podvědomé strašení novodobým nepřítelem = globalisty! Stačilo vyměnit nemódní slovíčka za nové (globalisti, anarchisti, různí kohákové ...), že ?
  
0/0
7.9.2002 16:54

John Rambo

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
7.9.2002 20:01

http://extra.kvalitne.cz

Co máte proti Rusům?
Viděli jste vůbec někdy Kreml na vlastní oči? Kdo by tam nechtěl vystupovat? A co vám na tom vadí? Při obraně naší vlasti před "kapitalistickými státy" zahynulo přes 140000 sovětských vojáků a vám je to úplně jedno, ani byste jim za to nezazpívali... STYĎTE SE, MALÍ ČECHÁČKOVÉ!!! Jen byste brali a nic za to nejradši nedávali!!!
0/0
7.9.2002 15:56

nerw

Re: Co máte proti Rusům?
V Klemlu(mysleno jako symbol komousu) vystupovalo za 40 let temna vic cechu, nez by bylo pekne a nedivim se nikomu, komu se z toho zveda zaludek a vre mu krev v zilach. Stejne jako me. Pokud argumentujes Rudou armadou, uvedom si ze nasi vychodni bratri prispechali az potom, co nas nechali sezrat Hitlerem(stejne jako nasi zapadni bratri) a on se jim vydal preorat zahradku. Nehlede na to ze Ruda armada nejenom ze prispechala, ale bohuzel i zustala a pocet obeti je rozhodne ovlivnen stylem boje ruskych velitelu, nez urputnosti boju. A navic amici by byli osvobodili Cechy driv, nebyt stupidni politiky. Nastesti jsem nikdy nemusel v radiu poslouchat ty zlate slaviky, jelikoz jsem vyrostl hlavne po revoluci, ale i pokud prihledneme k nespornym hlasovym kvalitam techto interpretu, nemuzeme ignorovat , ze byly na vysluni rezimu a otevrene ho podporovali (snad krome Karla Gotta, ktery to pozdeji nemel zapotrebi, ale jak jinak by mohl vystupovat v dobe, kdy vetsina nerezimnich umelcu byla strezena a potirana), takze neni to zavist, ale opravnena opatrnost, co lidi vede k tomu, ze jim pripada cela tahle akce zahnivajici sovetskou socialistickou moralkou. IMHO je ten clanek jak vystrizenej z predrevolucniho Rudeho Prava.
0/0
7.9.2002 19:01

nerw

Re: Co máte proti Rusům?
140.000 mrtvych bylo odmeneno desitkami milionu otroku, kteri museli zit v socialistickem koncentraku 40 let. To je desivy pribeh s jakz takz happyendem, ikdyz dneska to neni o nic lepsi. Alespon me nikdo nezavre, nebo me nezastreli za to, co tu pisu!!!!
0/0
7.9.2002 19:10

Danny

Zacpěmež si nosy !
To smrdí srpem a kladivem. Stejně jako náš parlament :-(
0/0
7.9.2002 13:29

Urajama

Cesky export ; zlaty slavik a rad na hrudi
Americane zacinaji lezt Rusum do "pozadi" , takze my se samozrejme hned pridame.
Navic jsme tam uz jednou byli , a tak vime jak na to. Ze ano, soudruzi.
P.S. To ,ze se na takoveto akce jeste vyvazi lide jako Remek /ten nerad s radem / , beru vyslovene jako vysmech. Mohl by mi nekdo vysvetlit cim je ten clovek tak dulezity a co po tom trapne propagandistickem vyletu do vesmiru vlastne delal ?
0/0
7.9.2002 13:00

Martin

Re: Cesky export ; zlaty slavik a rad na hrudi
Remek delal dlouha leta reditele leteckeho muzea ve Kbelich.
0/0
7.9.2002 13:06

Jirka

Re: Cesky export ; zlaty slavik a rad na hrudi
Jsi trochu mimo protože ve skutečnosti od doby kdy je v rusku u moci Putin tak on začal s tim že se che dostat mezi západní státy a taky ti uniklo že od doby kdy se stal on prezident tak se to v rusku hodně mění. Bolševiky nemám rád ale jestli je v Rusku u moci Putim tak se to už o rusku nedá řikat že to jsou bolševici Putinova politika jde uplně jinou cestou.
0/0
7.9.2002 14:41

lesk a bida kurtizán

0/0
7.9.2002 11:59

Martin

Gott, Vondrackova a Leni Reifenstahl
Vykopavky se vratily do zeme sveho Velkeho Bratra a jsou uspesne. Co na tom, ze v dobach kdy poctivy a cestny clovek mohl makat tak akorat v kotelne, si tato dvojice stavela vily a libala se se soudruhy na festivalech miru a pratelstvi. Napada me souvislost s nacistickou reziserkou Reifenstahlovou - jeji "umelecky prinos" Hitlerove Treti risi je zduraznovan, i kdyz reziserku samotnou nikdo nesikanuje. Jsem pro podobny pristup k totalitnim hvezdam - at si zpivaji a dovadeji jak cheji, ale kdekoliv se objevi, mel by se soucasne objevit i varovny titulek: Tento clovek vedome a o sve vlastni vuli podporoval komunisticky rezim. Jinak je to totiz vysmech vsemu, o co se tu uz 13 let snazime.
0/0
7.9.2002 11:45

varel

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
7.9.2002 13:47

Martin

Re: Re: Gott, Vondrackova a Leni Reifenstahl
Az dokazes to co Stalin, Hitler, Mengele... Kde se to zastavi? Jaka mira kolaborace je jeste pripustna? Co by znamenal Gott, kdyby nemel uhlazenou cesticku, diky sve kolaboraci? Kde byla konkurence? V kotelnach, ci v emigraci. Me nevadi, ze je bohaty. Vadi mi, ze neprizna, ze byl a je prodejna devka - kolaborant. Pak bych mu nevytykal ani to nejmensi.
0/0
7.9.2002 14:43

Láa

Re: Re: Re: Gott, Vondrackova a Leni Reifenstahl
Mohl bys mi vysvětlit jak a čím Gott kolaboroval? Všude o tom čtu, ale jediný „důkaz“ je jeho úspěšnost v minulém režimu. Jenže kdyby neuměl, tak by v novém režimu po něm neštěkl ani pes. Nezapomeň (pokud je ti to vůbec známo), že Gott mohl zůstat v tehdejší NSR, kde ho dodnes milují. A nevím nic o tom, že by Gott nějak kolaboroval se západním režimem. Nejen tvoje reakce potom vyznívá jako prachobyčejná závist až zášť vůči člověku, který to někam dotáhl. Přinejmenším jako tvůj generační střet, ale jen s povrchními znalostmi o Gottovi. Mě osobně nebere ani Gott či Vondráčková. Moje muzika je někde jinde. To ale neznamená, že nedokážu ocenit někoho jiného když umí. Tvůj příspěvek jsou ale jen urážky a bezobsažné cancy.
0/0
8.9.2002 9:58

Martin

Re: Re: Re: Re: Gott, Vondrackova a Leni Reifenstahl
Dukaz c. 1) Dopis tehdejsiho tajemnika UV KSC Gustava Husaka (byl citovan v serialu Bigbit), ve kterem laka Gotta zpet z NSR (kde de facto v roce 1970 zustal v emigraci), aby se vratil. Nabizi mu nadstandartni vyhody, jako napr. uplnou tvurci svobodu, jen aby neudelal republice ostudu. To je kolaborace, nebo prinejmensim korupce.
Dukaz c. 2) Existuje dokumentace prijmu nasich umelcu. V te se lze snadno docist, jake mel Gott prijmy v dobe nejtuzsi normalizace. Ze by je dostal jen za svuj umelecky prinos nasi zemi je smesne.
Dukaz c. 3) Stovky minut archivnich zaznamu, kde Gott mluvi o svem vztahu k nasi zemi a tehdejsimu zrizeni. Tyto proslovy jsou k dispozici i v rustine.
Je videt, ze nekteri lide davaji prednost dojmu pred pravdou. Je mi lito, ze pouhy umelecky dojem vas dokaze presvedcit i o lidskych kvalitach cloveka. Myslel jsem, ze pro to je nutne toho dotycneho znat lepe, nez jen z televize.
0/0
8.9.2002 12:20

Láďa

Re: Re: Re: Re: Re: Gott, Vondrackova a Leni Reifenstahl
Husákův dopis není žáddný důkaz o kolaboraci. To, že si vydělal peníze také ne.  Pokud vím,  tak největší peníze si vydělal hlavně u kapitalistů v NSR. Gott na rozdíl od jiných nijak neobhajoval socialistické zřízení. Protože se otevřeně nepostavil proti režimu, není kolaborace. To by byli kolaboranti téměř všichni obyvatelé ČSSR. Umělci téměř do jednoho. Kolaborant je, který se postavil proti vlastnímu národu jako např. soudružka Švorcová, která nejen že měla funkce, ale udávala a pomáhala velmi aktivně odstrňovat tkzv. nepřátele soc. zřízení. Ta by měla být souzena za vlastizradu. Jenom mě štve, že někdo vytvořil mladé generaci veřejného nepřítele. Chápal bych, kdyby to byla ta Švorcová, proč ale Gott? Jak to vidím já, tak hlavním argumentem (mimo generační) je jeho úspěšnost.
0/0
8.9.2002 22:05

Zulu

jsem prekvapen,
ze se take neucatnili umelci z MLR, PLR, DDR ci BLR. To uz by bylo jako Televariete!!!!!!!!!!!!!
0/0
7.9.2002 11:13

Veeger

Hvězdy?
Ať žijí ruští anarchisté a britský top ten...!
0/0
7.9.2002 11:12

Najdete na iDNES.cz