Vyberte vlastní Slavíky, večer se pravděpodobně usadí u Bílé a Gotta

  3:21aktualizováno  3:21
Karel Gott, Lucie Bílá i skupina Kabát vítězí v anketě Český slavík několik let za sebou. Prvenství mohou obhájit i v sobotu večer ve Státní opeře Praha, kde se udílení koná. Podle průběžných výsledků jsou jmenovaní mezi prvními šesti interprety ve svých kategoriích.

Soška Českého slavíka z roku 2002 | foto: Archiv pořadatelů

Slavnostním večerem bude provázet stejně jako loni Libor Bouček. "Vystoupí Lucie Bílá, Karel Gott, Xindl X, Tomáš Klus, Ewa Farna, Nightwork, Václav Neckář, Gabriela Gunčíková a Lukáš Adamec, Dara Rolins a další," uvedl Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica. Dodal, že všichni zpěváci i kapely budou na závěrečném galakoncertu vystupovat naživo.

Český slavík 2008 - Lucie Bílá a Karel Gott - Praha (13. prosince 2008)
Český slavík 2009 - Lucie Bílá a Karel Gott

POHLAZENÍ PO TVÁŘI. Lucie Bílá Karla Gotta vždy něžně pohladí po tváříi. Stalo se tak v roce 2008, 2009 i loni. Bude tomu tak i letos?

V současné době mohou fanoušci populární hudby hlasovat ve finálovém kole kategorie Objev roku. Do něj ze základní části postoupily Gabriela Gunčíková, Anna Jiřina Jandová a projekt Legendy se vrací. Hlasování v této kategorii ukončí moderátor sobotního večera přibližně v polovině přenosu.

Moderátor Českých slavíků Libor Bouček s novými cenami

Moderátor Českých slavíků Libor Bouček s novými cenami

Vedle slavíků v kategoriích zpěvák, zpěvačka a skupina získá ocenění i Skokan roku.

Již třetím rokem bude také předána cena pro nejpopulárnějšího slovenského interpreta v České republice Slavíci bez hranic. Zde mohou opět uspět trojnásobní vítězové No Name.

Interpret, který získal největší počet hlasů, pak převezme cenu Absolutní slavík.

Z archivu Českých slavíků

Slovenská televize Joj ve své upoutávce na nedělní vysílání finále soutěže Česko Slovensko má talent titulovala Karla Gotta a Lucii Bílou jako čerstvé vítěze letošního Českého slavíka. Těšínský to vysvětlil tím, že nejde o únik výsledků, ale chybu televize, která prý omylem odvysílala alternativní upoutávku do nedělního vysílání.

Podle průběžného stavu hlasování, který se může ještě změnit, se v kategorii zpěvaček v první šestce umístily Monika Absolonová, Lucie Bílá, Ewa Farna, Anna K., Aneta Langerová a Lucie Vondráčková. Proti loňskému roku se do první desítky zatím nedostaly Marta Jandová a Helena Vondráčková. Vondráčková se kvůli sporům s pořadateli nechala slyšet, že s anketou nechce mít nic společného a údajně vyzvala své fanoušky, aby jí hlasy neposílali.

Vyberte ZPĚVAČKU ROKU v anketě Český slavík

Mezi zpěváky zatím mají největší šanci na vítězství Vojtěch Dyk, Karel Gott, Tomáš Klus, Petr Kolář, Daniel Landa i Michal David, přestože v reakci na vyslovené podezření, že by mu někdo mohl posílat falešné hlasy, prohlásil, že se možná vyhlášení výsledků nezúčastní. Na slavnostní předávání slavíků byl podle organizátorů pozván.

Vyberte ZPĚVÁKA ROKU v anketě Český slavík

Šestici kapel s největším počtem hlasů zatím tvoří Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof, Nightwork a Olympic. V kategorii Slavíci bez hranic, určené pro interprety a kapely ze Slovenska, si zatím nejlépe vedli Elán, Miroslav Žbirka a skupina No Name.

Vyberte SKUPINU ROKU v anketě Český slavík

Poprvé v historii slavíků bude předána také cena české MTV za Videoklip roku. Nominováni byli Debbie, Charlie Straight, PSH a DJ Lucca. Za zcela mimořádný výkon bude předána zvláštní slavičí cena - Zlatý slavík. Komu bude předán, si pořadatelé nechávají jako překvapení přímého přenosu.

Vyhrát aspoň jednou Zlatého, respektive Českého slavíka se zatím podařilo 26 zpěvákům, zpěvačkám a skupinám. Rekordmanem je Karel Gott, který získal 36 Zlatých a Českých slavíků

Autoři: ,

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Proč Slováky láká festival Sziget víc než Čechy

Celeste Buckingham, Sziget Festival 2019

Čistě pocitově byla čeština letos na obřím maďarském hudebním festivalu Sziget slyšet víc. Podle čísel však přehlídka v...

Chystá se Okoř. Festival, kam oddaní fanoušci už vodí i svoje děti

Bubeník Tata Bojs Milan Cais při vystoupení na festivalu Colours of Ostrava....

Festival Okoř, který se v obci pod legendární zříceninou nedaleko Prahy bude konat už podevatenácté, patří k přehlídkám...

Hlas a Ledecký jdou do gala. S orchestrem vystoupí i v Rudolfinu

Ivan Hlas a Janek Ledecký před budovou pražského Rudolfina

Podzim bude zasvěcený netradičním koncertům Janka Ledeckého. Na turné, které odstartuje 18. září v ostravském Gongu,...

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz