Bullet for My Valentine křísí metalové legendy

  4:25aktualizováno  4:25
Už podle názvu (Kulka pro mou milou) je zřejmé, že Bullet for My Valentine bude drsná kapela. "Chtěli jsme, aby naše jméno bylo tvrdé, ale zároveň romantické – jako naše muzika," říká Matthew Tucker, zpěvák velšské party, která se hrdě hlásí ke starobylé nálepce metal.

Bullet For My Valentine | foto: Sony BMG

"Pantera, Iron Maiden, Metallica, Slayer, Megadeth, to jsou naše vzory. Vzhlížíme k minulosti, ale nestydíme se za to. Klasice se nic nevyrovná. Snažíme se znít moderně, ale naše kořeny jsou staré a poctivé, to je jasné. Současné kapely za nic nestojí, jejich písničky, to není nic víc než jen sedm minut neorganizovaného hluku," nešetří konkurenci Tucker.

Když vám dá Zombie padáka
Pravda je, že kritikou nešetřily ani recenze debutu Poison, který Bullet for My Valentine vydali v roce 2005. Nejčastěji kapelu obviňovaly z nepůvodnosti a paradoxně ji přirovnávaly k tolik odmítaným současníkům – například k Lostprophets. Některé z nich však oceňovaly energii, nasazení a písňovou strukturu.

Avšak album se poměrně slušně prodávalo, a to nejen v Británii, ale i v Americe, takže se kapele podařilo získat poměrně lukrativní post předskokana na americkém turné Roba Zombieho. Brzy o něj však přišli vinou "nevymáchaných úst" Matthewa Tuckera, který se na webu nechal slyšet, že headliner je neuvěřitelný chamtivec a zachází s nimi jako s kusem hadru.

Druhý den dostali padáka a jeli domů. "Na jedné straně jsme měli štěstí, že jsme se do Ameriky vůbec dostali, na straně druhé jsme si to zkazili, ale takové věci se stávají," říká Tucker. "Teď už jsme chytřejší a už takové blbosti rozhodně dělat nebudeme," dodává.

"Naše deska je dobrá, vyděláte"
Nyní kapela vydává druhé album Scream, Aim, Fire a opět v rámci propagace vypouští poměrně razantní slova. "Většina rockových kapel na druhém albu dramaticky vyměkne, aby se zalíbila gramofirmě a víc se prodávala, ale my jsme se rozhodli jít přesně opačnou cestou. Naše nová deska je rychlejší, tvrdší a agresivnější. Máme z ní výborný pocit," vykládá Tucker.

A sebevědomě toto téma dál rozvíjí: "Není záhodno poslouchat gramofirmu, která všechny muzikanty bez skrupulí nutí do komerce. Já to chápu, je to jejich práce, potřebují vydělat a o nic jiného jim v zásadě nejde, ale v našem zájmu zase je přesvědčit je, že vydělají, i když bude naše deska nekomerční – protože bude prostě dobrá." 

Zatím kapele tento přístup poměrně vychází, album přistálo hned po vydání na čtvrté příčce žebříčku Billboardu, což je úspěch, o němž se zřejmě nesnilo ani samotným sebejistým muzikantům. A pokud si při momentálním turné po Americe dají pozor na ústa, možná se jejich kariéra posune výrazně vpřed.

"Na koncerty se moc těšíme, živé hraní je bezesporu naše nejsilnější stránka, takže doufáme, že se na nás přijde podívat co nejvíc lidí," říká Tucker. Český posluchač se o tom, alespoň podle současných informací, nebude mít možnost přesvědčit na vlastní uši, protože rozpis evropského turné, které začíná 2. června, tuzemsko (aspoň zatím) nezahrnuje.

Autor:
  • Nejčtenější

Ondřej Vetchý posílí Cimrmany, ač ho po škole nejprve jako herce zapudili

Do své 52. sezony vstoupilo Divadlo Járy Cimrmana po smutném létě, kdy brzy po sobě odešly jeho dvě výrazné tváře. I...

PRVNÍ DOJMY: Křepčení na hrobě, nebo pocta? StarDance začala Gottem

Muselo to být ošemetné rozhodování. Totiž jestli první díl StarDance, který náhodou vyšel na den státního smutku,...

Vivat Vlasta! Do „života čtvrtého“ vyprovodil Chramostovou dlouhý potlesk

Státní hymna a dlouhotrvající potlesk v zaplněném Národním divadle vyprovodily zesnulou herečku Vlastu Chramostovou....

Zemřel herec Robert Foster. Proslavil se Tarantinovou Jackie Brownovou

V kalifornském Los Angeles v pátek zemřel americký herec Robert Foster, nominovaný v roce 1997 na Oscara v kategorii...

RECENZE: Eurokriminálka Princip slasti. Cestopis zabírá líp než vražda

Části ženských těl poházené po třech městech mají účel i efekt. Horší je, že vyšetřovatelé z daných zemí se v...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

  • Další z rubriky

KVÍZ: Znáte dobře rockera Lennyho Kravitze, který znovu zamíří do Prahy?

Po dvou letech od poslední návštěvy se do Prahy vrátí Lenny Kravitz, rockový rebel se soulovou duší. Idol mnoha žen...

Potřetí a možná naposledy? Eric Clapton, bluesový bouřlivák, se vrátí do Prahy

V březnu oslaví už 75. narozeniny. Důvodů, proč může být příští pražský koncert Erica Claptona ten rozlučkový, je ale...

Mluvme spolu víc a nestyďme se za smutek, vzkazuje zpěvačka Lucie Bílá

Lucie Bílá prožívá velmi šťastné životní období. Potvrzuje to nejen v rozhovoru, ale také na novém albu Ta o mně, které...

Premium

Maminka ze mě chtěla mít kdysi faráře, říká Marek Ztracený

Zpěvák Marek Ztracený vyprodal O2 arenu, tak přidal druhou. Připadal si jako Mercury. Ve středu 1. října přišel šok –...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.

Najdete na iDNES.cz