Brightmanová se do Česka ráda vrátí

  1:00aktualizováno  1:00
Známou královnu divadelních scén na Broadwayi a West Endu, bývalou manželku muzikálového krále sira Andrewa Lloyda Webbera, jsme v Česku měli možnost poprvé vidět před čtyřmi lety, kdy krátce vystoupila na udílení tehdejších Cen Akademie populární hudby.

"Od té doby jsem toužila uspořádat u vás regulérní koncert, ale vždycky z toho nějak sešlo," říká Sarah Brightmanová.

Přání se jí splní 9. září, kdy se v našem hlavním městě zastaví turné k jejímu poslednímu albu Harem. O pár týdnů později vyjde záznam zpěvaččina červnového koncertu v Las Vegas na CD a DVD.

"Jde o stejné turné, což znamená, že pokud bude návštěvník mého pražského koncertu spokojen, může si i zakoupit velice podobný koncertní záznam," vysvětluje Brightmanová, která se na podzimní porci koncertů pečlivě připravuje.

"Profesionalitu považuji za jednu ze svých největších předností. Turné je náročné, zpívám skoro každý večer a můj hlas je velmi křehký. Aby ten velký nápor vydržel, musím být důkladně připravena a chovat se jako profesionálka. Bez výjimky."

Na albu Harem se podílel i hudebník Jaz Coleman, v tuzemsku známý především spoluprací s Čechomorem, a Brightmanová při vyslovení jeho jména okamžitě zajásá.

"Jaz je úžasný, vždycky jsem měla ráda jeho mateřskou kapelu Killing Joke a hodně se mi líbily i orchestrální aranže, které vytvořil pro jiné umělce, proto jsem ho k práci na desce přizvala. Jsem spokojená s tím, co pro mě udělal."

Pro pražský koncert se tedy evidentně nabízí příhodný host. "Jaz se na mě určitě přijde podívat," směje se zpěvačka. "Ale jestli stačíme vymyslet nějaké jeho aktivní účinkování, to ještě v této chvíli nevím."

Album Harem, jehož větší část v Česku zazní, je prodchnuto atmosférou Středního východu.

"Toto zaměření tak nějak přirozeně vyplynulo, protože jsem se o hudbu této oblasti delší dobu zajímala," říká Brightmanová. Zmíněný zájem vedl i k duetu s Iráčanem Kadimem Al Sahirem, za nějž oba zpěváci v květnu převzali Arabskou hudební cenu.

"Když jsem Kadima slyšela poprvé zpívat, uchvátila mě barva jeho hlasu a hned jsem si představila, jak by takový jedinečný zpěv zněl v mé písničce."

Ceny si Brightmanová váží hlavně proto, že o ní rozhodli posluchači. "Z takové pocty mám největší radost. Cena Grammy je samozřejmě fajn, ale když pro vás hlasují lidé, kteří si vaši desku koupí, pak si ji pouštějí doma nebo v autě a ty písničky se jim spojí s nějakými zážitky a vzbudí v nich nějaké emoce, má to pro umělce tu největší hodnotu."

Brightmanová si cenu převzala osobně a na ceremoniálu Arabských hudebních cen i živě zazpívala. A jaké si odnesla dojmy? "Byl to první ročník, takže celá akce měla hodně začátečnických much, ale pořadatelé si za vzor berou západní ceremonie. V každém případě to pro mě byl silný zážitek."

Ve víru úspěšné sólové kariéry si Brightmanová evidentně ani nevzpomene na své velkolepé tažení nejslavnějšími muzikálovými rolemi. "Je to už skoro patnáct let, co jsem divadelní jeviště opustila, to období je dávno za mnou. Baví mě to, co dělám nyní, a rozhodně se nehodlám vracet zpět. Ale v mých koncertech byste našli spoustu muzikálových aspektů, nemyslíte? Navíc si občas nějakou árii cvičně zazpívám. A nejen proto, že se to ode mě čeká."

Autoři:

Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Zemřel americký herec Peter Fonda, motorkář z Bezstarostné jízdy

Peter Fonda (Palm Springs, 2. ledna 2018)

Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury Reuters časopis...

Další z rubriky

VIDEO: Všude dobře, ale tady je nejlíp. Mirai v klipu opěvují domov

Kapela Mirai

Důležitost domova a zázemí vyzdvihuje skupina Mirai ve svém novém singlu Hometown. K napsání písně inspiroval zpěváka...

Ťapinám jsem hrál, ale peníze od nich nebral, vzpomíná Michael Viktořík

Michael Viktořík

17. listopadu roku 1989 nebyl Michael Viktořík na Národní třídě, nýbrž na druhém, smíchovském břehu Vltavy, kde plnil...

Letošní Hip Hop Kemp odhaluje své hosty až do poslední chvíle

Dope D.O.D. (Hip Hop Kemp 2015)

Brány královéhradeckého Festivalparku, který opět hostí letošní Hip Hop Kemp, se otevřou ve čtvrtek. Osmnáctý ročník...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz