Březnový Filter nabízí kromě speciálu o U2 i očekávané album The Prostitutes

  11:30aktualizováno  11:30

Filter - březen 2009

Březnové číslo časopisu Filter - celkově osmatřicáté v pořadí - vychází v úterý 3. března 2009. Magazín lze koupit v obvyklých prodejnách časopisů a denního tisku. K dostání také na adrese redakce: FILTER, AMC, Karla Engliše 11, Praha 5.

Na titulu: U2 SPECIÁL
Po pěti letech přichází irská čtveřice s novou deskou, což je událost, ať už je ta deska jakákoliv. Martin Krušina se kvůli tomu vydal přímo do Dublinu, šel U2 v patách a hovořil třeba i s Davem Fanningem, rozhlasovým dýdžejem, který má privilegium pouštět jejich skladby ve světové premiéře.

LILY ALLEN
Lily Allen měla obavy, jestli se její druhá deska bude líbit. Líbí se. Lily Allen má ale obavy dál. Například jestli na fotkách není příliš tlustá. Co se téhle holce honí hlavou?

MONKEY BUSINESS
Monkey Business mají novou desku a už dlouho nikdo neudělal dobrý rozhovor s Romanem Holým, říkali jsme si na redakční poradě. A tak se toho se svojí typickou poctivostí zhostil Radek Bureš. Je z toho krásné povídání o dětech, pocení a italském hororu.

CO DĚLÁ VJ
VJ je člověk, kterého na koncertě nevidíte, ale jeho práci ano. Má na starosti vizuální projekci. Jak se to vlastně dělá vám prozradí VJka Deja ze seskupení Phase.

THE PROSTITUTES
Pražská indie parta se postarala o senzaci začátku letošního roku. Jejich očekávané druhé album Hometown Zombies je pecka, jakou nečekali ani ti největší optimisti. O tom, jak vznikala se rozepsal Lukáš Franz.

JAK NA TO: HUDEBNÍ SOFTWARE
Domácí nahrávací studio už si zařídit umíte. V druhém dílu našeho edukativního seriálu vám několik domácích producentů poradí, jak si vybrat ten správný hudební software.

KATARINA KNECHTOVÁ
Asi nejslavnější slovenská zpěvačka současnosti se odtrhla od skupiny Peha a rozjela to na vlastní pěst. Jak se to semlelo a jak se dostala k bývalé basistce britských Ash zjistila v rozhovoru Blanka Huňátová.

STOLETÍ ELEKTRONICKÉ HUDBY
Možná tomu nebudete věřit, ale je to už více než sto let, co se zrodila elektronická hudba. Skutečně. Ku příležitosti vydání nového alba Prodigy zmapoval její nejdůležitější milníky Pavel Kučera.

RAZORLIGHT
S každou deskou, kterou vydá, se tahle kytarová parta podívá na nejvyšší příčky hitparád. Jak to dělají? A je jejich frontman Johnny Borrell skutečně takový náfuka? Více v posledním rozhovoru tohoto čísla.

RETRO: KELLY FAMILY
Není to tak dávno, co na nás tahle banda mastnohlavů pořvávala ze všech stran. Jak vypadalo regulérní davové šílenství v režii Kelly Family vzpomínají přímí pamětníci. Bacha, místy je to docela kentus.

PŘÍBĚH SONGU: HEROES
David Bowie se vrací do Berlína, aby tam natočil nové album. Dobrá příležitost připomenout si památnou skladbu jeho prvního berlínského období, jeden z velkých hitů roku 1977.

VOYEUR: JAMES COLE
Každý den voláme a ptáme se, co děláte? Tentokrát jednomu z našich nejvýraznějších rapperů. Dozvěděli jsme se, že stěhuje a nakupuje v IKEA.

DISPLEJ
Festivalový rok 2009 začíná získávat konkrétní obrysy a vypadá to víc než dobře. Koho uvidíme na domácích pódiích letos? Plus nová jména jak The BPA, Asobi Seksu, Genius Mess Poets nebo Vetroplach.

PRŮVODCE
Stavidla jsou vysoko a průtok dosahuje nejvyšších limitů. Nové desky přímo padají z nebe a my pro vás máme várku recenzí na to nejzajímavější, co nám uvízlo v redakční síti. Mimo jiné i recenzi na nové U2. Stojí za poslech?

The Prostitutes - Hometown Zombies

... a zdarma nové album kapely The Prostitutes: Hometown Zombies!

Tento měsíc vám Filter přináší opravdu luxusní cd přílohu v podobě druhé řadové desky pražských The Prostitutes. Žádné triky – k časopisu dostanete plnohodnotné album včetně bookletu. Album vychází v licenci vydavatelství Championship Records.


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Masters of Rock svým fanouškům rozumí, program byl pestrý

Tarja Turunen na Masters of Rock 2019

Přes 20 tisíc lidí dorazilo do Vizovic na letošní ročník Masters of Rock. Největší tuzemskou přehlídku tvrdé rockové a...

Jak vnímají hudbu neslyšící? I to můžou návštěvníci Colours vyzkoušet

Mastercard Music Sensory Lab na Colours of Ostrava 2019

Kromě čistě hudebních i čistě doprovodných zážitků můžou účastníci festivalu Colours of Ostrava okusit i muzikantsky...

GLOSA: Skvělého Johna Butlera překonala jen utajovaná Aneta Langerová

John Butler na Colours of Ostrava 2019

Páteční program Colours of Ostrava byl alespoň pohledem na hlavní scény asi dosud nejpestřejším dnem celého ročníku....

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz