Bílá o chybějící Vondráčkové: Helena bude mít plné sály. Ať se děje cokoliv

  16:15aktualizováno  16:15
Už už mířil diktafon směrem k Lucii Bílé, když se ozvalo: "Paní Bílá, čeká na vás Karel Gott." Oceněná zpěvačka jen pokrčila rameny a prohodila k novináři: Co byste dělal, kdyby vám někdo tohle řekl..." A ve vteřině byla pryč a pózovala po boku mnohonásobného Slavíka se svou třináctou soškou.

V rozhovoru pro iDNES.cz se ale nakonec stihla vyjádřit ke všem svým kolegyním. "Každá generace potřebuje svoji Ewu," pochválila bronzovou Farnou.

Po pětačtyřicátém udílení Slavíků pro vás třináctka nebude nešťastným číslem.
Po sobotě určitě ne. Ale já jsem dostala dva (směje se a ukazuje Slavíka v hlavní ženské kategorii a sošku absolutního vítěze).

Překvapení se nekoná

Slavíky mají Gott, Bílá a Kabát

Na jedno z udílení cen jste vyrazila v šatech z knoflíků pro štěstí, nyní máte na sobě šaty s třináctkou. Jste pověrčivá?
Nejsem. Když se člověk někdy nudí, myslí na hlouposti a špatný sny, ale já si ani tím nenechám rozhodit hezký den. Do opery jsem ale přišla s dvanáctkou na šatech a třináctka se z ní stala teprve na pódiu. Chtěla jsem, aby mi s ní Libor (Bouček, moderátor večera - pozn. red.) pomohl, ale on to nepochopil. To se nemůžete divit, je to chlap... (směje se)

Od kterého návrháře tenhle "dres" s číslem máte?
Šaty mi šila Liběna Rochová a je na nich úžasné, že se na ně dá kreslit. Proto jsem na ně mohla napsat něco, co by každý dešifroval. Ne každý to sice pochopil, ale i na to jsem ve své kariéře zvyklá (směje se).

Český slavík 2010: Ewa FarnaPodobně oblečená byla i Ewa Farna. Tedy než si sundala "masku" a odhodila kožich i flitry. Sama o ní říkáte, že je vaše korunní princezna.
Ewička je skvělá. A v těch šatech a kožichu, který i já mám doma... Zkrátka: Když je někdo vaše krevní skupina a jede po stejné cestě, tak se i stejně obléká. Já jí moc fandím, protože je šikovná. Chválabohu za takovou bytost, která přináší čistotu do branže. Můžete jí důvěřovat, je talentovaná, pracovitá, umí jazyky - je to světoobčan, a to já nejsem, to je můj syn. A hlavně je to člověk svým způsobem věřící, takového mladí potřebují, aby ho obdivovali a šli za ním. Každá generace potřebuje svého benjamínka a můžu to říct už jen proto, že není konkurencí, když je o sedmadvacet let mladší než já. To bych byla děsně naivní, kdybych to nevěděla. Naopak. Jsem ráda, že jsem jí pomáhala s prvními krůčky. Ona je totiž jedna z mála, která za ně bude vždy vděčná. Lidi umí přijímat, ale ne dávat. Ewa to ale umí.

Český slavík 2010: Markéta KonvičkováObjevem roku se stala Markéta Konvičková, tedy zpěvačka z věkové kategorie Ewy. Mohla byste je srovnat?
Bohužel nemohla, protože o Markétce nic nevím a Superstar jsem neviděla. Markétka je milá a krásná, ale potřebuje ještě čas. Ewička má velkou výhodu v tom, že má za sebou léta praxe a velký tým.

Naopak do finální šestky se letos nedostala Helena Vondráčková. Jak jste její neúčast na sobotním večeru vnímala?
Myslím si, že i když není v nominacích letos, stoprocentně se tam zase vrátí. Ona, přesně jako Lucie Vondráčková, patří do naší branže. Připomínám, že nejedeme po stejné cestě, ale já si moc vážím jejich pracovitosti a cílevědomosti. Helena vždy bude mít své fanoušky, ať se děje cokoliv. Neznámená to, že Helena končí, ona bude mít vždy plné sály a lidi jí budou milovat a hýčkat si ji.


Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

Ocasek zemřel na srdeční chorobu umocněnou rozedmou plic

Hudebník a producent Ric Ocasek na snímku z roku 2015.

Hudebník a producent Ric Ocasek zemřel v důsledku srdeční choroby, kterou umocnila rozedma plic. Uvedla to agentura AP...

V červnu u nás zahrají Green Day. Rock for People kvůli nim posouvá termín

Green Day

Americká punkrocková kapela Green Day bude hlavní hvězdou dalšího ročníku Rock for People. Festival kvůli nim posune...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz