Bílá o chybějící Vondráčkové: Helena bude mít plné sály. Ať se děje cokoliv

  16:15aktualizováno  16:15
Už už mířil diktafon směrem k Lucii Bílé, když se ozvalo: "Paní Bílá, čeká na vás Karel Gott." Oceněná zpěvačka jen pokrčila rameny a prohodila k novináři: Co byste dělal, kdyby vám někdo tohle řekl..." A ve vteřině byla pryč a pózovala po boku mnohonásobného Slavíka se svou třináctou soškou.

V rozhovoru pro iDNES.cz se ale nakonec stihla vyjádřit ke všem svým kolegyním. "Každá generace potřebuje svoji Ewu," pochválila bronzovou Farnou.

Po pětačtyřicátém udílení Slavíků pro vás třináctka nebude nešťastným číslem.
Po sobotě určitě ne. Ale já jsem dostala dva (směje se a ukazuje Slavíka v hlavní ženské kategorii a sošku absolutního vítěze).

Překvapení se nekoná

Slavíky mají Gott, Bílá a Kabát

Na jedno z udílení cen jste vyrazila v šatech z knoflíků pro štěstí, nyní máte na sobě šaty s třináctkou. Jste pověrčivá?
Nejsem. Když se člověk někdy nudí, myslí na hlouposti a špatný sny, ale já si ani tím nenechám rozhodit hezký den. Do opery jsem ale přišla s dvanáctkou na šatech a třináctka se z ní stala teprve na pódiu. Chtěla jsem, aby mi s ní Libor (Bouček, moderátor večera - pozn. red.) pomohl, ale on to nepochopil. To se nemůžete divit, je to chlap... (směje se)

Od kterého návrháře tenhle "dres" s číslem máte?
Šaty mi šila Liběna Rochová a je na nich úžasné, že se na ně dá kreslit. Proto jsem na ně mohla napsat něco, co by každý dešifroval. Ne každý to sice pochopil, ale i na to jsem ve své kariéře zvyklá (směje se).

Český slavík 2010: Ewa FarnaPodobně oblečená byla i Ewa Farna. Tedy než si sundala "masku" a odhodila kožich i flitry. Sama o ní říkáte, že je vaše korunní princezna.
Ewička je skvělá. A v těch šatech a kožichu, který i já mám doma... Zkrátka: Když je někdo vaše krevní skupina a jede po stejné cestě, tak se i stejně obléká. Já jí moc fandím, protože je šikovná. Chválabohu za takovou bytost, která přináší čistotu do branže. Můžete jí důvěřovat, je talentovaná, pracovitá, umí jazyky - je to světoobčan, a to já nejsem, to je můj syn. A hlavně je to člověk svým způsobem věřící, takového mladí potřebují, aby ho obdivovali a šli za ním. Každá generace potřebuje svého benjamínka a můžu to říct už jen proto, že není konkurencí, když je o sedmadvacet let mladší než já. To bych byla děsně naivní, kdybych to nevěděla. Naopak. Jsem ráda, že jsem jí pomáhala s prvními krůčky. Ona je totiž jedna z mála, která za ně bude vždy vděčná. Lidi umí přijímat, ale ne dávat. Ewa to ale umí.

Český slavík 2010: Markéta KonvičkováObjevem roku se stala Markéta Konvičková, tedy zpěvačka z věkové kategorie Ewy. Mohla byste je srovnat?
Bohužel nemohla, protože o Markétce nic nevím a Superstar jsem neviděla. Markétka je milá a krásná, ale potřebuje ještě čas. Ewička má velkou výhodu v tom, že má za sebou léta praxe a velký tým.

Naopak do finální šestky se letos nedostala Helena Vondráčková. Jak jste její neúčast na sobotním večeru vnímala?
Myslím si, že i když není v nominacích letos, stoprocentně se tam zase vrátí. Ona, přesně jako Lucie Vondráčková, patří do naší branže. Připomínám, že nejedeme po stejné cestě, ale já si moc vážím jejich pracovitosti a cílevědomosti. Helena vždy bude mít své fanoušky, ať se děje cokoliv. Neznámená to, že Helena končí, ona bude mít vždy plné sály a lidi jí budou milovat a hýčkat si ji.


Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Další z rubriky

Chceme udávat trend, ne se na něm vézt, tvrdí Mirai o desce Arigató

Kapela Mirai hrála 21. března 2018 v brněnském Metro Music Baru.

Debutovou nahrávkou Konnichiwa si kapela Mirai vysloužila Anděla coby objev roku. V září vydá druhou desku nazvanou...

Zemřela zpěvačka Zorka Kohoutová, hvězda české dechovky

Zpěvačka Zorka Kohoutová

Zpěvačka Zorka Kohoutová zemřela. Bylo jí 88 let. Přezdívalo se jí „královna české dechovky“ a nazpívala například...

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Adecco spol. s r.o.
IZOLATÉR FÓLIOVÝCH SYSTÉMŮ

Adecco spol. s r.o.
Jihočeský kraj
nabízený plat: 23 000 - 23 000 Kč

Najdete na iDNES.cz