Bílá: Když Kubišová prohraje spor s Vondráčkovou, udělám pro ni koncert

  5:58aktualizováno  5:58
Soud bude v pondělí pokračovat v rozhodování sporu Heleny Vondráčkové a Marty Kubišové. Přes padesát známých osob podepsalo dopis první z nich, aby s žalobami na dávnou přítelkyni přestala a celý spor urovnala bez nich. Dopis podepsala i zpěvačka Lucie Bílá, která odpovídala na otázky MF DNES prostřednictvím SMS, a tvrdí: "Je to celé tak zbytečné."

Lucie Bílá podpořila Martu Kubišovou v soudním sporu s Helenou Vondráčkovou. Pokud by se Kubišová dostala do finanční tísně, je připravena pro ni uspořádat benefiční koncert. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Podepsala jste, tedy se nemusím se ptát, na které straně sporu stojíte.
Můj podpis byl jen prosbou, ať se celá věc zastaví. Ale podle mě se měl ten dopis dostat do rukou Heleně, a ne stohlavé sani médiím. Takové věci se řeší za zdmi, ne veřejně. Marty Kubišové si nesmírně vážím, je to můj lidský vzor a s panem Václavem Havlem jsou pro mě srdcem této země.

Peníze jste povýšila nad slušnost

Čtěte, co píší osobnosti Heleně Vondráčkové

A Helena Vondráčková?
S úctou k její dlouholeté práci i s úctou k jejím fanouškům nesouhlasím s honem, který se teď na ni koná. Dopis měl pomoci, ne ublížit. Jsem v téhle branži přes pětadvacet let a vím, jak je těžké nedostat se do situace, v níž každé řešení je špatné. Teď už ale nejde o to, kdo je viník. Jde o dvě osobnosti, na kterých se kvůli jejich trápení živí média, a s tím já nesouhlasím. Každý má teď v ruce kámen, aby hodil - k celé kauze by se však mělo přistupovat jemněji, s ohledem.

Nebylo trochu naivní očekávat, že se dopis, který podepsalo více než padesát známých lidí, nedostane do médií?
Asi stejně naivní, jako že si Marta s Helenou podají ruce. Přitom by to byla jediná rozumná věc, kterou by lidé jistě ocenili.

Vystoupení Golden Kids v březnu 2004 v Praze (zleva Helena Vondráčková, Václav Neckář, Marta Kubišová).

Vystoupení Golden Kids v březnu 2004 v Praze (zleva Helena Vondráčková, Václav Neckář, Marta Kubišová).

Mluvila jste s nimi o jejich sporu osobně?
Mluvila jsem jen s Martou, ale na to, abych přidala svůj podpis, jsem s nikým mluvit nemusela. Jsem přesvědčená, že tak, jak to lidsky ničí Martu, to už stejně tak prožívá Helena. Teď už není důležité, na čí straně je pravda. Důležité je, aby to celé rychle skončilo.

Nechtěla byste být prostředníkem mezi nimi, který by jim pomohl spor urovnat?
Ne, jsem přesvědčená, že dopis, který byl adresován Heleně a který jsem podepsala, mohl celou věc zastavit. Byl napsán s úctou, neurážlivě, je v něm prosba.

Marta Kubišová u Městského soudu v Praze kvůli kauze Golden Kids (18.9.2009)Je vhodné se tímto způsobem vměšovat do obchodního sporu, který obě dámy spolu jinak prostě vyřešit nedokázaly?
Bez ohledu na to, že je to obchodní spor, mě trápí jeho emocionální rovina. My přece nejsme továrny na šrouby, my máme rozdávat radost.

Podílela jste se nějak na znění dopisu?

Ne, ale důkladně jsem si ho přečetla, není v něm nic, s čím bych nesouhlasila. K podpisu mi ho dal manažer Marty Milan Hein. Jako impulz zvenčí, který měl Heleně pomoci (Anketu a odpověď Heleny Vondráčkové najdete ZDE).

Nechtěla jste Heleně Vondráčkové jednoduše zavolat a osobně
to s ní probrat?
Co jsem pro tuhle věc udělat mohla, to jsem udělala. Teď jen oběma držím palce, ať celá ta nepříjemná záležitost co nejrychleji skončí.

Helena VondráčkováMarta Kubišová říká, že pokud prohraje a bude muset Heleně Vondráčkové zaplatit 1,3 milionu korun, bude ve finanční tísni. V takovém případě jste prý připravená pro ni uspořádat benefiční koncert.
Kdyby opravdu nastal ten okamžik, kdy by Marta musela zaplatit jakoukoliv částku, okamžitě jí nabídnu svou pomoc. Věřím a z celého srdce si přeji, aby k něčemu podobnému nedošlo. Vážím si Heleny Vondráčkové a obdivuji ji jako umělkyni, už proto bych nechtěla nic, co by jí dál kazilo jméno, které si tolik let tvrdě buduje. Benefiční koncert by pomohl Martě, Heleně by však ublížil. Preferovala bych, aby to trápení skončilo smírem.

Už se vám hlásí účinkující?
V pátek se mi ozvalo tolik kolegů, kteří by se rádi koncertů zúčastnili, že by měla Marta radost. Ale já opravdu věřím, že k něčemu takovému nedojde.

Autor:

Nejčtenější

Dvě promarněné epizody, tvrdí fanoušci Hry o trůny čekající na krev

Hra o trůny - plakát k 8. řadě

Konec je zase o něco blíž, HBO odvysílala druhou z šesti epizod závěrečné řady seriálu Hra o trůny. A soudě podle...

Ministr kultury odvolal ředitele Národní galerie a podal trestní oznámení

Generální ředitel Národní galerie Jiří Fajt

Ministr kultury Antonín Staněk odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala...

KVÍZ: Jak pečlivě jste zatím sledovali seriál Hra o trůny?

Carice van Houtenová v páté sérii ságy Hra o trůny

V Západozemí se vše blíží do finále. Vyzkoušejte si, co si ještě po téměř dvou letech od premiéry předchozí série Hry o...

Zemřel herec Jaroslav Kepka, hrdina pohádky Rumplcimprcampr

Jaroslav Kepka v pohádce Rumplcimprcampr (1997)

Ve věku 83 let zemřel herec Jaroslav Kepka, známý mimo jiné z pohádek Rumplcimprcampr či Nesmrtelná teta. Zprávu...

Nejdelší komiks. Tři hodiny trvá, než svou hru dovedou Avengers do konce

Záběr ze snímku Avengers: Endgame

Minule zbyly ze světa jen trosky, takže superhrdinové musí ve finále série nazvaném Avengers: Endgame zavést opět řád....

Další z rubriky

V Banátu se zastavil čas v roce 1970. Jedeme jako na tábor, líčí Stypka

David Stypka při natáčení klipu k písni Kříž

Také letos v srpnu se vydá družina hudebníků a fanoušků na Festival Banát. Zahrát a podpořit české osadníky v Rumunsku....

OBRAZEM: Už bez masek. Drsňáci Hollywood Undead se nebojí ani elektroniky

Koncert kapely Hollywood Undead  v pražské Tipsport Areně (18. dubna 2019)

Přirovnávají je k Limp Bizkit i KoRn. Američtí drsňáci Hollywood Undead dali svou kombinací rapu, rocku a metalu v...

Vladimír Mišík se konečně vrací na pódia. A zazpívá s celou rodinou

Vladimír a Adam Mišíkovi

Zprávy od zpěváka Vladimíra Mišíka v poslední době hlásily především rušení koncertů ze zdravotních důvodů. Více než...

Najdete na iDNES.cz