Bez transplantace plic Michael Jackson zemře, tvrdí jeho životopisec

  17:32aktualizováno  17:32
Podle Iana Halperina, dvorního životopisce Michaela Jacksona, padesátiletý král popu nutně potřebuje transplantaci plic, která by mu pomohla překonat vzácnou genetickou chorobu, s níž zpěvák spolu s lékaři léta bojuje. "Možná ale bude na operaci příliš slabý," řekl Halperin pro The Sun.

Michael Jackson při odchodu z lékařského centra v Beverly Hills - Los Angeles (19. prosince 2008) | foto: Profimedia.cz

Michael Jackson v soudní síniHalperin, který k výročí Jacksonových padesátých narozenin píše novou verzi jeho biografie s názvem The Thriller Hitmaker, prozradil, že celkový zpěvákův fyzický stav ještě zhoršuje bolestivá rozedma plic a střevní krvácení.

"Michael je na tom velice špatně. Nutně potřebuje transplantaci plic, jinak se nedožije dalších narozenin. Lékaři jsou jeho stavem velice znepokojeni a snaží se ho přesvědčit o nezbytnosti provedení operace," uvedl životopisec s tím, že zpěvák je zmínkou o jakékoliv operaci k smrti vyděšen. Bojí se totiž, že by jeho křehký organismus tak náročnou operaci nezvládl.

Podle Halperina se Jacksonův stav označuje A1AD neboli alpha-1 anti-trypsin deficiency, což v laickém překladu značí nedostatek proteinu, který má chránit plíce. "Stěží mluví. Z pětadevadesáti procent oslepl na levé oko," dodal Halperin.

Zpěvák se snaží skrývat. Naposledy se na fotografiích objevil 19. prosince, když opouštěl lékařské zařízení v losangeleském Beverly Hills. Na sobě měl masku Zorra a zpod černého kabátu mu vykukovalo pyžamo.

Snový Neverland

Michaelu Jacksonovi se letos příliš nedařilo. Přestože vydal úspěšnou reedici multiplatinového alba Thriller a oslavil padesátiny, musel se kvůli finančním potížím vzdát svého ranče Neverland.

Jak zní Thriller po 25 letech

Ukázka z reedice alba

Jeho jméno se opět dostalo do soudních síní, tentokrát ho tým právníků bránil před údajným nedodržením závazků vůči synovi bahrajnského krále.

Michael Jackson - ranč Neverland

Šajch Abdalláh bin Hamad Chalífa na podzim po Jacksonovi chtěl dlužných sedm milionů dolarů (142,3 milionu korun) s tím, že sumu měl vyplatit jako zálohu za album a autobiografii, které ale Jackson nevydal. Obě strany se nakonec vyrovnaly mimosoudní cestou.

Michael Jackson tančí ve stříbrné rukaviciJacksonovi by finanční rány mohla alespoň částečně zahojit aukce dvou tisíců jeho osobních věcí, která se chystá na příští rok.

V seznamu dražených předmětů je i třpytící se rukavice, kterou zpěvák poprvé předvedl ve videoklipu k písni Bille Jean a poté s ní pravidelně vystupoval.

MICHAEL JACKSON - BILLIE JEAN

Autor:

Mohlo by vás zajímat

23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřela zpěvačka Věra Bílá, romská hvězda plánovala velký comeback

Zpěvačka Věra Bílá v listopadu 2018

Ve věku čtyřiašedesáti let zemřela světoznámá zpěvačka Věra Bílá. Tento týden přitom měla zahájit plánované comebackové...

Zemřel Stanislav Zindulka, vtipný a dvorný kavalír ze starých časů

Herec Stanislav Zindulka na snímku z června 2017

Ve věku 86 let zemřel člen hereckého souboru Činoherního klubu, držitel Thálie i Českého lva Stanislav Zindulka. Zprávu...

RECENZE: Opravdu pocta Vondráčkové? Muzikál Kvítek mandragory klesl ke dnu

Jaromír Nosek a Miroslav Etzler v muzikálu Kvítek mandragory

Původní muzikál připravený na motivy písní Heleny Vondráčkové měl ve středu premiéru v Divadle Broadway. Tvůrci divákům...

Televizní rada si všimla vulgarit v seriálu Most!, žádá nápravu

Michal Isteník, Vladimír Škultéty, Martin Hofmann, Zdeněk Godla a Miloš...

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se vrátila k seriálu Most!, který se již uzavřel. Upozornila Českou televizi,...

KOMENTÁŘ: Hitler může, Jackson ne? Když se upravuje historie, končí legrace

Záběr z odebrané epizody seriálu Simpsonovi

Děda Simpson prý za svého pobytu v Evropě předváděl striptýz Adolfu Hitlerovi. To je v pořádku. Ale když jeho syn Homer...

Další z rubriky

RECENZE: Bez telefonů a s láskou k bližnímu. To by na Colours mohlo fungovat

Koncert Florence and the Machine v Berlíně (14. března 2019)

Britská kapela Florence and the Machine se s novou deskou High As Hope nebývale zklidnila, hlásali kritici před rokem....

GLOSA: Nic než muzika. Mayall nepotřebuje obří scénu, ani tancovat

Koncert Johna Mayalla v pražském Foru Karlín (15. března 2019)

Koncert britského bluesového veterána Johna Mayalla patří k těm zážitkům, které si fanoušek musí odškrtnout jako...

VIDEO: Kolínka jsem vařil čtyřikrát, hlásí písničkář ke svému gastro klipu

Denisa Nesvačilová v klipu k písni Kolínka

Písničkář Tomáš Pastrňák se dívá na svět s nadsázkou a laskavým humorem. Gastro-vztahový videoklip k písni Kolínka...

Najdete na iDNES.cz