Lidé se ve Strašnicích rozloučili se zpěvačkou Ivetou Bartošovou

  14:19aktualizováno  15:33
V pražských Strašnicích se lidé rozloučili se zpěvačkou Ivetou Bartošovou. Po úvodních sporech s manželem Josefem Rychtářem se rodina dohodla pouze na soukromém obřadu. Syn Artur ani matka ale nakonec nedorazili. Na místě se už od dopoledne pouze shromažďovali novináři a policisté.

Vůz s manželem zpěvačky Josefem Rychtářem na místo dorazil v doprovodu policejních vozů. Kromě novinářů a policistů se před strašnickým krematoriem neobjevila jediná známá osobnost s výjimkou zpěváka Jana Bendiga, mladého účastníka jednoho z ročníků české SuperStar. Na obřad nakonec nedorazil syn zpěvačky Artur ani její matka.

Mezi příchozími se v civilu objevila i mladá policejní vyšetřovatelka, která se případem zpěvaččiny smrti zabývá už od prvního dne. Spolu s doprovodem ji ale do smutečního sálu nevpustili, a to ani zadním vchodem. Stejně neúspěšně odcházel s kyticí v ruce i dojatý zpěvák Bendig.

Fotogalerie

Po třetí hodině odpolední zmizela od hlavních dveří šestičlenná ochranka. Vstup do hlavního sálu ale dál zůstal uzamčen, dovnitř se tak nedostane ani šedesátka zpěvaččiných fanoušků, která se mezitím před krematoriem shromáždila. Mezi nimi se mihla i postava Zdeňka Macury, dalšího z mužů, kteří se v posledních letech okolo Bartošové točili. Macura přitom tvrdil, že se obřadu nezúčasní.

V půl čtvrté opustila areál krematoria dvojice černých audi a jeden mercedes van, opět v doprovodu policejních vozů. Policie zastavila provoz, aby mohly oba vozy krokem vyjet. Za černými skly nebylo nic vidět, přesto se dá předpokládat, že v těchto vozech opustili síň nejbližší v čele s manželem Rychtářem.

"Nešťastná holka"

Trojnásobná nositelka Slavíka, čtyřnásobná držitelka cen televizní popularity TýTý, úspěšná zpěvačka i hvězda muzikálů, ale také "obyčejná nešťastná holka". Tak si její blízcí na posledním rozloučení vybavují Ivetu Bartošovou, která 29. dubna spáchala sebevraždu.

Pohřbu předcházely půtky mezi rodinou včetně syna Artura, která si přála tichý soukromý obřad, a manželem zpěvačky Josefem Rychtářem, jenž zprvu trval na velké smuteční tryzně za účasti médií. Nakonec ustoupil. Místo i čas posledního rozloučení se do poslední chvíle tajily.

Bartošová se stala symbolem popové scény 80. let. Na festivalu Mladé písně se potkala s Petrem Sepéšim a vytvořili pár s hity Červenám, Knoflíky lásky či Medové dny. Když její přítel zahynul při nehodě, Bartošová na několik měsíců zmizela ze scény.

Ale vrátila se na ni rychle s Kroky Františka Janečka díky hitu Léto a poté ve spolupráci s Ladislavem Štaidlem, později otcem Artura. Prodávala statisíce alb a svůj sladký zjev spojovala vesměs s romantickými songy Málo mě zná, Víš lásko, Dej mi ruku, Když láska schází, Útoč láskou či Tichá píseň.

Svíčky u domu Ivety Bartošové

Po mateřské pauze objevila svět muzikálů, počínaje Draculou, kde měla dvojroli, přes Mrazíka a Pomádu až po Monte Crista, Johanku z Arku či Bídníky. Poslední zářivé období zažila koncem 90. let se svým turné a s deskou, na níž nazpívala šlágr z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Jenže pak následoval postupný pád, na němž se podepsaly bouřlivé osobní vtahy Bartošové i její závislost nejdřív na antidepresivech, potom na alkoholu. S každým dalším partnerem sice slibovala návrat na výsluní, ale vždy zůstalo jen u snů a přání, ze světa hudby přešla Bartošová definitivně do světel bulváru.

Hudební úspěchy a neúspěchy

Pohřeb snad udělal definitivní tečku za životem plným smutných paradoxů. "V srdcích fanoušků bude žít navždy", stojí na internetových stránkách zpěvačky spolu se smutečním oznámením, kde se pozůstalí loučí s "maminkou, manželkou, dcerou, sestrou a babičkou".

Autoři: , ,

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Další z rubriky

RECENZE: Zážitek v podobě výročního koncertu Beach Boys kazil hlavně zvuk

The Beach Boys vystoupili 16. června 2019 v pražské Lucerně

Jak zpěvák Mike Love i z pódia Lucerny připomněl, o půlnoci na pondělí uplynulo přesně padesát let od dne, kdy se The...

RECENZE: Pěvkyně bojovala s přírodními živly. Ale nejen s nimi

Sopranistka Olga Peretyatko při svém vystoupení na festivalu Smetanova Litomyšl

K půvabům i rizikům „podširákových“ festivalů patří příroda. Své o tom vědí i v Litomyšli, kde již několikrát museli...

Královna písničkářka I. Jen čert ví, proč Navarová své šedesátiny neoslaví

Zpěvačka Zuzana Navarová

Zuzaně Navarové by právě bylo šedesát let. Hlas Nerezu a folková průkopnice však téměř před patnácti lety zemřela na...

Najdete na iDNES.cz