„Zlomená. Z hloubi srdce, je mi to moc líto. Nemám slov.“ Jen krátký telegrafický vzkaz umístila na svůj Twitter americká popová zpěvačka Ariana Grandeová v reakci na výbuch v manchesterské multifunkční hale. Další slova lítosti pak přidal za celý tým její manažer.
Jak píše britská BBC, třiadvacetiletá zpěvačka a herečka je v pořádku. Nálož vybuchla těsně po skončení koncertu ve foyer haly, tedy v době, kdy fanoušci vycházeli ven.
„Zrovna jsme opouštěli koncert, takže asi tři až pět minut poté, co zpěvačka odešla z pódia. Slyšeli jsme u východu výbuch, chvilku se nic nedělo, pak se ozval křik a fanoušci běželi odtamtud přímo k nám,“ popsala Českému rozhlasu Nikola Trochtová, která byla v době exploze na koncertě. Češka dále uvedla, že před koncertem nebyly téměř žádné bezpečnostní prohlídky.
OBRAZEM: Z dětské hvězdy celebritou, jak šel čas s Arianou Grandeovou |
Teroristický útok zastihl mladou zpěvačku původem z Floridy v polovině evropského turné, před koncertem v Manchesteru vystoupila v Birminghamu a Dublinu, na středu a čtvrtek plánovala koncerty v londýnské O2 areně a pak dále po Evropě. Všechny budoucí koncerty byly prozatím odloženy na neurčito. Podle webu TMZ prý nyní Ariana není vystupování schopná.
Ariana Grandeová svou uměleckou kariéru zahájila už v patnácti na Broadwayi účastí v muzikálu 13. Do širšího povědomí se však dostala až účastí v sitcomu Victorious (česky pod názvem V jako Victoria), který vysílala stanice pro teenagery Nickelodeon. V seriálu zabývajícím se problémy dospívajících na hollywoodské střední škole ztvárnila roli Cat Valentine.
Hudebně se prosadila v roce 2014, kdy zaznamenala úspěch se singlem Problem - píseň natočená ve spolupráci s australskou raperkou Iggy Azaleaou dobyla vrchol britského i amerického singlového žebříčku. K dalším hitům patří song Side to Side, který natočila spolu se zpěvačkou Nicki Minaj. Velmi krátké minisukně, kozačky a „crop-top“ tílka v kombinaci s dlouhým culíkem jsou její poznávací znamení.
Zpěvačka soustavně podporuje charitativní aktivity od boje s rakovinou, přes adopce psů a výběr peněz pro sirotky v Malawi (na tom se podílela spolu s Madonnou) až po boj za práva LGBT komunity. Není bez zajímavosti, že právě kvůli právům gayů vystoupila za pontifikátu Benedikta XVI. z římskokatolické církve.
Grandeová je držitelkou tří American Music Awards, šesti Teen Choice Awards, čtyřikrát byla nominována na Grammy. Podobně jako v její herecké tvorbě i hudebně cílí především na náctileté, kteří také byli z velké části mezi návštěvníky koncertu v Manchesteru. Při explozi zahynulo nejméně 22 lidí a dalších 59 bylo zraněno. Podle policie se odpálil sebevražedný atentátník.
Před rokem a půl zasáhl hudební svět jiný teroristický útok, v pařížském klubu Bataclan začali útočníci střílet do davu během koncertu amerických Eagles of Death Metal. Tehdejší útok si vyžádal 89 obětí, v Paříži ten večer při sérii útoků zahynulo celkem 130 lidí.