Ahn Trio přes oceán posílá pozdrav. Hrajte o lístky na jejich koncerty s Tata Bojs

Doporučujeme   12:10aktualizováno  12:10
Přípravy podzimního turné Tata Bojs s americko-korejským Ahn Triem vrcholí. Zatímco kluci oprašují melodie a skládají krychli, která se na pódiích pro šňůru reTour 2009 (remember november) objeví na scéně, holky koncertují za oceánem, odkud posílají pozdrav. Podívejte se.

Hrajte o volné vstupenky

Tata Bojs a Ahn Trio nabízejí lístky na společné koncerty.

Bubeník Milan Cais prozradil, že koncerty k desce smetana se budou od těch loňských lišit téměř ve všem. Zatímco loni se Tata Bojs a Ahn Trio k divákům přiblížili téměř na dotek, nové koncerty na intimitě uberou.

"Zvolili jsme i jinou podobu scény. Nebudou lampičky a polštáře, zato bude velká bílá krychle, která se stane zároveň projekční plochou. Nebude fontánka, ale bazének," uvedl.

Tata Bojs + Ahn TrioTata Bojs + Ahn Trio

Tata Bojs + Ahn Trio

Host

Odtajnění a losování vítězů, kteří získají speciální místa nejblíže k pódiu, proběhne v pondělí v 17 hodin na hudební stancii Óčko.

Místo superakustické pauzy, v níž loni kluci z Hanspaulky seděli přímo před prvními řadami svých fanoušků, se turné zúčastní i host.

Kdo jím bude, mohli ovlivnit ti, kteří se zapojili do ankety na stránkách kapely. Vybírat mohli ze čtyř jmen: Jiří Schmitzer, Marek Doubrava, Michael Nyman a Jiří Hradil.

"Holky vlastně nejsou zvyklé hrát hodinu a půl v kuse, proto jsme loni přistoupili k akustické části Tat Bojs a letos k hostu. Ostřejší klín, který vložíme do smetany, se tam, myslím, skvěle hodí," dodal Cais.

Tata Bojs + Ahn Trio

Tata Bojs se s Ahn Triem zastaví v Pardubicích (21.10.), Brně (25.11.), Novém Jičíně (26.11.), Bratislavě (28.11.) a dvakrát v pražském Divadle Na Vinohradech (29.11.). "Holkám se moc líbilo v Brně, protože vlastně nikdy neměly možnost zahrát si v klasickém klubu. A tak jsme se rozhodli vrátit," upřesnil hudebník a autor výtvarných návrhů k termínům.

Na jednotlivých koncertech bude k dostání i speciální katalog. "Texty přepsané Mardošou do tatabojsáckého jazyka doplní fotografie, které jsme zatím nikde neuveřejnili. Jde vlastně o průřez naší spoluprací. Z vizuálních věcí tam budou i moje kresby scén, úseky videoprojekcí, a dál texty všech písní, co s Ahn Triem hrajem. Pevné desky budou mít pak výřez ve tvaru krychle, co lidi uvidí na scéně,"

Přestože obě tělesa aktuálně řeší podzimní koncerty, česká část projektu už přemýšlí nad novou deskou, která by měla vyjít příští rok. Materiál by byl, část z něj totiž vznikla v době Caisovy rekonvalescence po srpnové nehodě na skútru.

"Deska by měla být svižnější. Ideálně s kratší stopáží, do padesáti minut maximálně," přemýšlí Cais nahlas a dodává, že k vydání alba logicky přibude podzimní turné.

Zda skútr, který ho stál operaci kolene a časově zamíchal přípravy turné, půjde z domu, Cais zatím neví. "Nechávám si otevřená zadní vrátka," směje se s vědomím toho, že před třemi měsíci jistě prohlašoval, že stroj prodá.

Autor:

Nejčtenější

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

RECENZE: Když je Rambo sám doma, má poslední ránu i poslední slovo

Sylvester Stallone ve filmu Rambo: Poslední krev

Teprve v pátém dílu série si mohl válečný veterán z Vietnamu vychutnávat v penzi poklidu venkova po boku přátel, jenže...

Další z rubriky

VIDEO: Kapela Zvíře jménem Podzim má nový klip a loučí se

Zvíře jménem Podzim

Sdružení Zvíře jménem Podzim, které kolem sebe soustředil Jakub König, známý též jako písničkář Kittchen, vydá v sobotu...

Ocasek zemřel na srdeční chorobu umocněnou rozedmou plic

Hudebník a producent Ric Ocasek na snímku z roku 2015.

Hudebník a producent Ric Ocasek zemřel v důsledku srdeční choroby, kterou umocnila rozedma plic. Uvedla to agentura AP...

Jsme vlci, ne beránci. Richard Müller s hosty opět zavítá do penziónu Svět

Zpěvák Richard Müller (uprostřed) vyráží na speciální turné, doprovodí ho...

Zpěvák Richard Müller se 21. října vydá na turné, v rámci něhož zavzpomíná na slavnou desku V penziónu Svět. Přizve si...

RECENZE: Vladimír Mišík na novém albu překročil svůj stín

Vladimír Mišík

Jedním z nejvýraznějších momentů letošního roku, alespoň co se týče hudby týče, je nové album Vladimíra Mišíka. Klasik?...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz