Ahn Trio přes oceán posílá pozdrav. Hrajte o lístky na jejich koncerty s Tata Bojs

Doporučujeme   12:10aktualizováno  12:10
Přípravy podzimního turné Tata Bojs s americko-korejským Ahn Triem vrcholí. Zatímco kluci oprašují melodie a skládají krychli, která se na pódiích pro šňůru reTour 2009 (remember november) objeví na scéně, holky koncertují za oceánem, odkud posílají pozdrav. Podívejte se.

Hrajte o volné vstupenky

Tata Bojs a Ahn Trio nabízejí lístky na společné koncerty.

Bubeník Milan Cais prozradil, že koncerty k desce smetana se budou od těch loňských lišit téměř ve všem. Zatímco loni se Tata Bojs a Ahn Trio k divákům přiblížili téměř na dotek, nové koncerty na intimitě uberou.

"Zvolili jsme i jinou podobu scény. Nebudou lampičky a polštáře, zato bude velká bílá krychle, která se stane zároveň projekční plochou. Nebude fontánka, ale bazének," uvedl.

Tata Bojs + Ahn TrioTata Bojs + Ahn Trio

Tata Bojs + Ahn Trio

Host

Odtajnění a losování vítězů, kteří získají speciální místa nejblíže k pódiu, proběhne v pondělí v 17 hodin na hudební stancii Óčko.

Místo superakustické pauzy, v níž loni kluci z Hanspaulky seděli přímo před prvními řadami svých fanoušků, se turné zúčastní i host.

Kdo jím bude, mohli ovlivnit ti, kteří se zapojili do ankety na stránkách kapely. Vybírat mohli ze čtyř jmen: Jiří Schmitzer, Marek Doubrava, Michael Nyman a Jiří Hradil.

"Holky vlastně nejsou zvyklé hrát hodinu a půl v kuse, proto jsme loni přistoupili k akustické části Tat Bojs a letos k hostu. Ostřejší klín, který vložíme do smetany, se tam, myslím, skvěle hodí," dodal Cais.

Tata Bojs + Ahn Trio

Tata Bojs se s Ahn Triem zastaví v Pardubicích (21.10.), Brně (25.11.), Novém Jičíně (26.11.), Bratislavě (28.11.) a dvakrát v pražském Divadle Na Vinohradech (29.11.). "Holkám se moc líbilo v Brně, protože vlastně nikdy neměly možnost zahrát si v klasickém klubu. A tak jsme se rozhodli vrátit," upřesnil hudebník a autor výtvarných návrhů k termínům.

Na jednotlivých koncertech bude k dostání i speciální katalog. "Texty přepsané Mardošou do tatabojsáckého jazyka doplní fotografie, které jsme zatím nikde neuveřejnili. Jde vlastně o průřez naší spoluprací. Z vizuálních věcí tam budou i moje kresby scén, úseky videoprojekcí, a dál texty všech písní, co s Ahn Triem hrajem. Pevné desky budou mít pak výřez ve tvaru krychle, co lidi uvidí na scéně,"

Přestože obě tělesa aktuálně řeší podzimní koncerty, česká část projektu už přemýšlí nad novou deskou, která by měla vyjít příští rok. Materiál by byl, část z něj totiž vznikla v době Caisovy rekonvalescence po srpnové nehodě na skútru.

"Deska by měla být svižnější. Ideálně s kratší stopáží, do padesáti minut maximálně," přemýšlí Cais nahlas a dodává, že k vydání alba logicky přibude podzimní turné.

Zda skútr, který ho stál operaci kolene a časově zamíchal přípravy turné, půjde z domu, Cais zatím neví. "Nechávám si otevřená zadní vrátka," směje se s vědomím toho, že před třemi měsíci jistě prohlašoval, že stroj prodá.

Autor:

Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Zemřel americký herec Peter Fonda, motorkář z Bezstarostné jízdy

Peter Fonda (Palm Springs, 2. ledna 2018)

Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury Reuters časopis...

Další z rubriky

Hlas a Ledecký jdou do gala. S orchestrem vystoupí i v Rudolfinu

Ivan Hlas a Janek Ledecký před budovou pražského Rudolfina

Podzim bude zasvěcený netradičním koncertům Janka Ledeckého. Na turné, které odstartuje 18. září v ostravském Gongu,...

Ťapinám jsem hrál, ale peníze od nich nebral, vzpomíná Michael Viktořík

Michael Viktořík

17. listopadu roku 1989 nebyl Michael Viktořík na Národní třídě, nýbrž na druhém, smíchovském břehu Vltavy, kde plnil...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz