iDNES.cz

Kinům znovu vládly Ženy v běhu, bodoval i Mádlův film Na střeše

  14:44aktualizováno  14:44
Domácí romantická komedie Ženy v běhu vyhrála i svůj druhý víkend v kinech. Sice proti minulému týdnu zájem klesl o skoro dvanáct procent, ale bezmála 148 tisíc diváků bohatě stačilo na první místo. Animovaný Lego®příběh 2 odstartoval na stříbrné pozici se 60 tisíci zájemců.

Vladimír Polívka, Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová a Jenovéfa Boková ve filmu Ženy v běhu (2019) | foto: © CinemArt / Infinity Prague

Vítězné Ženy v běhu překročily již po dvou týdnech hranici 400 tisíc diváků, čímž předběhly i komiks Aquaman, a na vstupném již utržily přes 61 milionů korun. S návratem postaviček z lega se na třetí místo s 30 tisíci diváků sesunul Freddie Mercury v životopisu Bohemian Rhapsody, jehož celková návštěvnost se aktuálně blíží půldruhému milionu lidí.

Z novinek týdne o sobě dávají vědět jak hororový Potomek, tak snímek Jiřího Mádla s Aloisem Švehlíkem v hlavní roli Na střeše; oba tituly přilákaly kolem devíti tisíc diváků. Přes šest tisíc fanoušků metalu si pak dopřálo během jediného večera koncertní dokument Metallica: Francie na jednu noc.

Fotogalerie

Méně příznivců, zhruba čtyři tisíce, si našlo rovněž premiérové historické drama Marie, královna skotská, ve kterém se potkaly herečky Saoirse Ronanová a Margot Robbie.

Naopak služebně nejstarším z bodujících titulů se stala hudební romance Zrodila se hvězda, kterou po devatenácti týdnech vyhledalo skoro dvanáct set diváků.

Podle víkendové statistiky Unie filmových distributorů byly velké rozdíly v početním nasazení snímků. Nejvíce kin, 146, mělo k dispozici pokračování Lego®příběhu, 120 sálů nasadilo Ženy v běhu, snímek Na střeše jich dostal o pět méně. Pouze s jedenácti kiny vystačila trvalka Zrodila se hvězda.

Autor:
zpět na článek