Díky filmu S tebou mě baví svět s vámi budu věčně, věří Studenková

  17:26aktualizováno  17:26
Na Febiofest přivezla čtyři své snímky, šarm pravé hvězdy a upřímnou skepsi. "Na dobrém filmu sedáváme v sále tři," tvrdí slovenská herečka Zdena Studenková.

Herečka Zdena Studenková jako host Febiofestu 2013 (Praha, 19, března 2013) | foto:  Dan Materna, MAFRA

Po vlně ležérnosti typické pro hosty z nezávislé scény přišla vhod změna. Zdena Studenková vstoupila na pražský Febiofest jako pravá hvězda, od elegance po vystupování, ale nic netajila. Ani rozčarování nad stavem slovenské tvorby, ani věk, ač šedesátku, kterou slaví za rok, jí nikdo nehádal.

Zdena Studenková

"Já jsem stará konzerva, nemám ráda filmy, kde schválně ukazují jen samé ošklivé lidi," přiznala při vzpomínce na díla Anděl s ďáblem v těle a Anděl svádí ďábla. "Tam jsme všichni zářili v nádherných kostýmech, navíc jsem pak s filmem projela kus světa," líčila.

Nikdo neuměl lyžovat

Na její festivalové poctě nechybí ani pohádka Panna a netvor, vstupní brána slovenské herečky do českého filmu. "V té době jsem začala jezdit do Prahy na konkurzy a tohle byl  šťastný start, pak už se to se mnou dál vezlo," smála se.

Samozřejmě došlo i na nejslavnější z hereččiných rolí, postavu zpěvačky v rodinném příběhu S tebou mě baví svět, který diváci v anketě zvolili komedií století. "To jsme samozřejmě tenkrát nemohli tušit, při natáčení nikdy výsledek neodhadnete. Jen jsme si říkali, že v trojici úžasných mužských snad máme záruku kvality i zábavy," jmenuje Júlia Satinského, Pavla Nového a Václava Postráneckého.

"Když se jich režisérka Marie Poledňáková ptala, jak se cítí na lyžování, všichni se kasali, jenže pak se ukázalo, že kromě Nového to nikdo neumí - a z toho vznikla spousta veselých situací." Kupodivu se o pokračování prý neuvažovalo a podle Studenkové je to dobře, protože "dvojky" se zpravidla nepovedou. "Ale i kdybych nic jiného nenatočila, s filmem S tebou mě baví svět budu rok co rok vstupovat do vašich domácností."

Herečka Zdena Studenková jako host Febiofestu 2013 (Praha, 19, března 2013)

Herečka Zdena Studenková jako host Febiofestu 2013 (Praha, 19, března 2013)

Slovenská katastrofa

Studenková se však nevyhýbala ani méně příjemným tématům. "Nesplnil moje očekávání," prohlásila o svém zatím posledním česko-slovenském filmu Ženy mého muže a vysvětlila proč. Vrátila se také k manželství i rozvodu s režisérem Stanislavem Párnickým: "Zasloužila bych Nobelovu cenu za trpělivost, ale dnes už s ním zas točím seriály." Ve svých knižních pamětech nic nezamlčela: "Chtěla jsem, aby bylo jednou provždy jasno; je mi fuk, že z toho bulvár účelově vytrhává, co se mu hodí."

A když se jí zeptáte na slovenskou tvorbu, shrne suše: "Katastrofa. Televizní tvorba zanikla. Ve filmu nevidím ani režiséra, ani scénář, který by mě zajímal. A diváci - co asi mohou chtít po všech těch reality show? Na dobrém filmu sedáváme v sále tři. Alespoň že v divadle máme pořád vyprodáno."


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

VIDEO: Vrací se Top Gun. Neohrožený Tom Cruise je pořád kapitán

Trailer k filmu Top Gun: Maverick

Herec Tom Cruise překvapil účastníky Comic-Conu v San Diegu svým předem neohlášeným vystoupením, na kterém představil...

RECENZE: Nač má Lví král kopii? Původní verze byla poetičtější a hravější

Záběr z nového zpracování Lvího krále

Budiž hned v úvodu jasně řečeno, že mírně nadprůměrnou známku dostává nový Lví král čistě pro potřeby divácké skupiny,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz