Diskuse k článku

Zákopčaník: Šéfové měli jiné priority

Ján Zákopčaník odchází z České televize. "S kolegy jsme byli schopni dělat počasí v mnohem širších souvislostech. Ředitelství programu ale mělo dlouhodobě jiné priority. I to je jeden z důvodů, proč nyní končím," řekl moderátor čtenářům iDNES.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Antonín Artaban

Nejde náhodou o šikanování podřízeného?
Pečlivě jsem si přečetl on line rozhovor s panem Zákopčaníkem. Pokud rozumím jeho tvrzením, příčinou odchodu je, že ho paní Míková nasazovala do ranních vysílání, která mu ze zdravotních důvodů velice nevyhovují. Pan Zákopčaník je zřejmě výrazný typ sova a byl tedy nucen pracovat v době, která mu nemůže vyhovovat. Paní Míková předvedla šikanování podřízeného za peníze TV koncesionářů.
0/0
23.3.2005 12:35

Tomásek

Zákopčaník
Čím bude méně schopný lidí na různých místech, tím se nám všem bude vést hůře a o ČT to platí 2x. Programová nabídka se ubohá, výběr filmů slabý, málo peněz? Blbost, jen špatní lidé na svých postech.
0/0
21.3.2005 10:06

Prófa

Pan doktor Zákopčaník
byl pro mě určitou zárukou, že na ČT 1 uvidím pořádnou předpověď počasí včetně těch různých izobar a tlakových výší a níží - mimochodem, i na ČT 1 jich bohužel ubývá - a ne jen nějaké ty obláčky, po kterých hupkají lepé děvy.  Doufám, že odchod pana doktora nesignalizuje ještě další posun k horšímu. Vyhrát na televizním festivalu s přepovědí počasí totiž ještě neznamená, že to je pořad kvalitní a dostatečně informativní.
0/0
21.3.2005 8:41

imagi

Re: Pan doktor Zákopčaník
Doktor Zákopčaník byl zárukou izobar? K čemu izobary při obyčejné předpovědi počasí? K hovnu. Odborník ať si je najde třeba na internetu, ale nezahlcovat předpovědi technickými termíny, až člověk ztratí pozornost a nakonec ani neví, jak vlastně bude. Šílený doktor Zákopčaník v chatu nechápe odchod externistky. Pokud to byla Martina Lacinová, tak nechápu zase já, jak ní někdo mohl přijmout (že by známá pana doktora?). Něco tak luzného, otráveného, s plačtivým výrazem v obličeji, jakoby jí vzali litr krve, to se jen tak nevidí. Doktor se také diví dotazu, co říká na dlouhodobé předpovědi - deset dvanáct dnů dopředu. Prý to oni nedělají. Opravdu ne? Běžně při středečních nebo čtvrtečních relacích blábolejí o příští neděli. Doktor sám ví, že taková předpověď nemá se dělá jen proto, aby se triumfla ta Nova. Když se mu šlápne na kuří oko, tak lže jak fracek. Táhni, ty kreaturo.
0/0
21.3.2005 9:35

chaterka

.... v dusi
Hlavne aby tam nesoupli nejakou Missku , kdyz vsechno kopirujou z Novy..
0/0
20.3.2005 19:56

ewerell

Dědictví OK3
Pán Zákopčaník je velmi sympatický chlapík. ALE... Když jsem ho slyšel hlásit předpověď měl jsem po celou dobu jeho působení strach, že se za každou druhou větou zastaví a zasekne. Jeho slovosled působil často šroubovaně, jako by to dělal první měsíc. Paní Míková zase první léta zápasila se svým slaboučkým hlasem. Pak asi chodila na nějaká hlasová cvičení takže se to zlepšilo, ale i tak bylo vidět jak ji ty 3 minuty vyčerpávají. Na obou bylo vidět, že jsou to především METEOROLOGOVÉ a až potom hlasatelé (pamatujete na jejich začátky na tzv. OK3?). Nejprofesionálněji tedy na mne působili Karas a Zárybnická. Tím v žádném případě nechci fandit barbínám na NOVĚ, které ani neví co hlásí, ale určitý švih by to mělo mít i na ČT. Pán Zákopčaník ať tedy popularizuje meteorologii, přírodu - v tom se vyzná, ale na obrazovku prostě není.
0/0
19.3.2005 8:31

herulinka

Re: Dědictví OK3
No jo, ale je hodně těžké skloubit to tak, aby byli meteorologové i hlasatelé. Je fakt, že když ani neví, o čem mluví, tak je to na nic. TAkže si nejspíš budeme muset i dál vybírat, takový kompromis, to je těžký. A co se týče těch slabých hlasů atd., což tu zmiňovalo hodně lidí, tak snad mají v TV taky zvukaře, případně někoho, kdo dělá monitoring a je schopen říct - hele, takhle to nejde, musí to vypadat jinak, udělej s tím to a to - jestli nikoho takovýho nemají, tak je to dost zlý, protože to je všude...
0/0
20.3.2005 12:43

sigenius

zdraví především
Ján vypadá na téhle fotce fakt nevyspalý. Pokud by tohle měl být tvralý a chorobný stav a pokud by na to měl mít vliv pracovní úvazek v České televizi, pak je pro něj lepší, že s profesí televizního moderátora skončil. Přeju mu, aby se mu zdraví zlepšilo! I kdyby se stalo, že bude dětem domů v budoucnu nosit méně peněz, než jako televizní hvězda, pořád je lepší, když mají jeho děti aspoň "chudého" tatínka, než žádného.
0/0
18.3.2005 16:30

black_hawk

Re: zdraví především
Zakopcanik patri do blazince!!
0/0
18.3.2005 23:00

franciscan

Re: Re: zdraví především
a ty do televize smudlo chytry!
0/0
20.3.2005 14:37

herulinka

Re: zdraví především
Nevím, jak to v televizi chodí, ale hlásit počasí ještě neznamená být televizní hvězdou a už vůbec ne dobře placenou. Možná se pletu, on když má být člověk v práci od rána až do večera, tak za to určitě zaplaceno dostane, ale můžu říct, že to v médiích až takový med s penězi zase není, takže se mu možná zadaří i něco lépe placeného.
0/0
20.3.2005 12:47

sorgedoktor

Re: zdraví především.Se mi nezdá
ŽEBY NA TOM   BYL   TAK   ŠPATNĚ....
PENÍZE   SOU TAKY   DŮLEŽITÝ...
0/0
28.3.2005 15:14

Prcas

Klid
Co blázníte, vždyť je to jenom člověk, který říká jak bude. A často blbě. Tak to holt bude říkat někdo jiný, to se toho stane. Jako když se vymění hajzlbába nebo prodavačka.
0/0
18.3.2005 15:16

tervicz

Re: Klid
rofl, ty asi o meteorologii moc nevis:)))
0/0
19.3.2005 11:37

jahol

nic nic nic
Je to sympatický chlapík, normální slušný člověk, dělat z něj mediální hvězdu mi přijde jaksi nepatřičné. Takže přestože jsem ohledně výběru témat článků v MF velmi tolerantní a nevadí mi ani jedna stránka bulváru denně, uvedené články mi přijdou jako naprosto zbytečné. Především pak z toho důvodu, že typicky po novinářsku donekonečna spekulativně omílají jakési důvody, které k jeho odchodu vedly. Proč sem dopr.ele nějaký novinář nenapíše "stalo se tohle a tohle"?   
0/0
18.3.2005 15:05

jahol

Re: nic nic nic
No...tak jsem si to přečetl...jestli se stala šéfkou "Slunce v duši" paní Míková, která prvních pár let na obrazovce vypadala jako husička nastrojená na požárnický ples (teď  už je evidentně v péči imagemakerů)....pak asi nastala situace, kdy pana Zákopčaníka chápu. Proč není šéfkou on nebo paní Zárybnická? Proč v téhle zemi vždycky rozhodují faktory zadní a nepodstatné...?---Samozřejmě, o detailech nevím nic, ale to, co se stalo, je divné...  
0/0
18.3.2005 15:22

Prcas

Re: Re: nic nic nic
Máte asi důkladné znalosti pozadí a to nejen věcé. Podělte se o ně.
0/0
18.3.2005 15:24

Clyde174

Těžko uvěřit
Vážený pane doktore,
byť si to mnozí ze zaměstnanců ČT ještě neuvědomili, ztratí Vašim odchodem z této instituce jednu z nejvýraznějších tváří ČT, za posledních 10 let.
Těžko bude tato část zpravodajství hledat dostatečnou náhradu. I přesto Vám pane doktore, přeji mnoho úspěchů, ať již v jiné instituci, jejímž posláním je informovat veřejnost, nebo mimo tento sektor.
Byl jste v této oblasti zpravodajství prostě nejlepší.
 
0/0
18.3.2005 14:05

orinka3

je to jako vždycky
ten, kterého si soudní diváci velmi vážili, odchází kvůli lidskému nepochopení. Co je platné, že většina lidí volá po jeho návratu (tyhle výkřiky níže v diskusi nelze brát vážně). Lidská zloba provedla svou. Náhradníky nemá - Míková koktá a brebtá, Zárybnická brebtá a mele. Musí se jim ovšem přiznat, že věci zcela jistě rozumí líp, než krasavice na Nově a Primě, které tam líbivě poskakují, výstřihy prohlubují, prstíkem ukazují, ale je vidět, že informace pouze čtou. Všecka sláva polní tráva, stačí jeden blbec a člověk je odejit.
0/0
18.3.2005 13:53

Overball

Nedekujem vypadni !
No konecne, uz jsem myslel, ze tam bude naveky. SLUNCE V BUSI !
0/0
18.3.2005 13:14

Janina7

A
A na co? Je fajn, že je pryč. Už se na tu jeho obrovskou hlavu nemůžu dívat!
Slunce v buši!
0/0
18.3.2005 13:05

Lilo.lea

A co třeba...
Není to tím že se pan Zákopčaník za celou dobu působení v ČT nenaučil mluvit?
0/0
18.3.2005 13:02

AnalProbe

Re: A co třeba...
Určitě nemá tolik vad řeči jako Alena Zárybnická.
0/0
18.3.2005 13:22

sigenius

motiv (?)
Třeba ho rozbolela stará rána s jeho likérem Slunce v duši poté, když si M. Prokop otevřel svůj podnik Krásné ztráty a ukázalo se, že je to v pohodě.
0/0
18.3.2005 9:24

MelSi

bude chybět
pana Zákopčaníka si vážím a je mi líto,že právě ČT se s ním není schopna domluvit....
Čekala bych to od TV NOva
0/0
17.3.2005 19:10

Najdete na iDNES.cz