Jiná televize. Odstartoval Playtvak.cz, internetový oceán videí

  6:30aktualizováno  6:30
Do rodiny českých televizí přibyl nováček. Jmenuje se Playtvak.cz, vysílá na internetu a na slíbené „moře videí“ vyplul nedělní Vltavou. Na cestu dostal koncert, který uváděl Jakub Kohák a završil Karel Gott.

Diváci se učí novému názvosloví. Už nevystačí s pojmy režisér, herec, moderátor. Nastupují youtubeři – příslušníci takzvané generace YouTube, kteří sami vytvářejí a na internet umisťují zábavné scénky. Nebo vlogeři, kteří místo vlastních postřehů vyjádřených slovy v blogu užívají video.

Internetová televize je světem mladých – a právě cílové skupině od patnácti let je určen portál, u jehož slavnostního hudebního startu  nechyběly skupiny Rybičky 48, No Name či Ivan Mládek.

Fotogalerie

„Bude to neskutečná jízda, která vás vystřelí z kalhot,“ slíbil Kohák divákům, kteří zaplnili pražské nábřeží před pódiem na lodi. Při koncertu se odpočítával čas do nedělního večerního startu nejmladší české televize.

Plejtvák obrovský patří k největším mořským savcům a jeho internetový jmenovec slibuje záplavu nezpravodajských pořadů z vlastní dílny. Podle tvůrců se zrodila televize „zábavná, mladá, vtipná, chytrá, hravá, odvážná, originální a leckdy až kontroverzní“.

Program se bude vyvíjet, jeho výchozí sestavu však tvoří dva každodenní pilíře: seriál jednoho herce Muž v hajzlu a videoblogy. Muž v hajzlu, jehož představuje Jiří Kohout, vede ve všech směrech prostřední život plný přetvářky; jen na toaletě, kde vyřizuje osobní telefonáty, odhodí masku.

O videoblogy z vlastního soukromí se během jednotlivých dní týdne podělí sportovkyně Eva Samková, raper Lipo nebo populární parta zvaná Fame Team, v níž se potkali mimo jiné muzikant Johny Machette a herec Zdeněk Piškula.

Základní schéma doplňují další typy pořadů. Například v pondělí se vysílá formát Co by bylo kdyby, v němž variace odpovědí na konkrétní otázku sehrají Richard Genzer a Michal Suchánek, známí z cyklů Tele Tele a Partička.

V úterý nastupuje Hodinový manžel, který poradí, jak pověsit obraz, zapojit pračku či vyměnit zámek. V následující dny se vystřídají příspěvky věnované vaření či životnímu stylu od vzhledu po vaření.

Kohák, který proslul i videosérií Pečený sněhulák, věří, že vedle internetové novinky nezaniknou ani tradiční stanice. „Základ vždy tvoří program. Každá televize si najde diváky, největší, nejhloupější, čili i ta nejmladší,“ vzkázal z koncertu.

Autor:

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Od prádelny až po stodolu. Kde se vzal Hollywood

Hollywoodští producenti připravují film o záchraně thajských chlapců ze...

Zatímco ostatní kanály přinášejí prázdninově vyčichlou přehlídku konců, kam až továrna na sny doklopýtala, nedělní ČT...

RECENZE: Šarm francouzské komedie utopí Ibiza v názorné močůvce

Z plakátu filmu Ibiza

Americká série Bláznivá dovolená putující s filmovou rodinkou Griswoldových se nikdy netvářila hlubokomyslně, ale na...

RECENZE: Odpudivá až odporná. Hvězda Varů Patricia Clarksonová vítězí

Patricia Clarksonová ve filmu Florencino knihkupectví

Čerstvá nositelka karlovarské pocty Patricia Clarksonová má sice v opožděné novince našich kin nazvané Florencino...

Najdete na iDNES.cz