Začíná vysílat Retro Music Television, hudební kanál s atmosférou 60. - 90. let

  11:16aktualizováno  11:38
Právě dnes 30. března v 11.30 zahájila vysílání nová česká hudební televize Retro Music Television. Do tuzemských obýváků, klubů i restaurací přinese neopakovatelnou atmosférou 60. - 90. let 20. století. Prvním klipem, který kanál nabídl, byla Depeše Marty Kubišové.

Mezi kapelami, na kterých Retro Music Television staví svůj program, samozřejmě nechybějí ani Rolling Stones | foto: Philadelphia Special

Náplní vysílání bude nepřetržitý proud videoklipů a nejrůznějších tematických pořadů s kapelami a hudebníky, které diváci znají z rádií, ale nikoli z televizí. Vysílání Retro Music Television připravil zkušený tým lidí, kteří rozjížděl hudební televizi Óčko – Pavel Attel, Jiří Němeček a Lenka Tesařová.

Marta Kubišová"Program naplňuje heslo 'konečně uvidíte hudbu, na které jste vyrůstali', provedeme vás kvalitní muzikou, která většinou ve své době neměla na obrazovkách Československé televize šanci," říká Pavel Attel. Retro Music Television vysílá 24 hodin denně.

První dva měsíce bude vysílání volně přístupné, pak se stane součástí doplňkových balíčků TV operátorů.

Jak Retro Music Television naladit

Satelit: Astra 23, 5°E
Frekvence: 11 797 MHz
Polarizace: Horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4
Norma: DVB-S

"Oproti ostatním hudebním televizím nabízíme unikátní program. Těžištěm vysílání jsou hity od počátku šedesátých let až do první poloviny devadesátých let 20. století. Navíc podíl českých a slovenských klipů bude značný, v podstatě maximálně možný," říká Pavel Attel.

The Beatles: Abbey Road"Máme navíc připraveny nejrůznější pořady - zaměřené jak na určité hudební styly a žánry, tak na dekády, žebříčky nebo konkrétní umělce. Chystáme i měsíční speciály," doplňuje ho Lenka Tesařová.

"V našem vysílání se také nesetkáte s interaktivními smskami či aplikacemi typu chaty, sms melodie a další; hlavní roli hraje hudba," uzavírá třetí ze zakladatelů Jiří Němeček.

Koho na Retro Music Television uvidíte

60. léta: Marta Kubišová, The Matadors, Karel Gott, Hana Hegerová, Olympic, Jiří Suchý a Jiří Šlitr, Karel Kryl, Eva Pilarová, Beatles, Rolling Stones, Johnny Cash, Jimi Hendrix, Elvis Presley, Beach Boys
70. léta: Spirituál Kvintet, Modrý efekt, Petr Novák, Jiří Schelinger, Pink Floyd, Led Zeppelin, ABBA, The Sweet, Eric Clapton, The Clash, The Eagles, Genesis, Smokie, Deep Purple, Electric Light Orchestra, The Who,
80. léta: Vladimír Mišík, Pražský výběr, Jasná páka, Framus 5, Žentour, U2, Faith No More, Queen, AC/DC, Bon Jovi, Madonna, Bruce Springsteen, Genesis, Depeche Mode, David Bowie
90. léta: Lucie, Jaromír Nohavica, Elán, Buty, Bára Basiková, Tichá dohoda, Wanastovi wjeci, Lucie Bílá, Žlutý pes, Björk, Metallica a Nirvana, Guns N' Roses, Oasis, Sting, Eurythmics, Sinead O'Connor, Prince, Green Day

Ve vysílání diváci uvidí bloky věnované například rock´n´rollu, soulu, punku či hard rocku, filmovým hitům, slavným duetům, animovaným klipům, písním od táboráku, kapelám, které se proslavily pouze jedním hitem, "dámské" i "pánské volence", britské či chill-outové hudbě, živým koncertním klipům, remakům (která verze je lepší – původní či nová?) či "fajnšmekrovské" muzice.

Všední den na Retru

Led ZeppelinPracovní den na Retro Music Television bude kromě nočních "proudů" Retro nonstop a Noční šichta začínat v 6 hodin dvouhodinovým pořadem Hemenex. Pokračovat pak přes hudbu 80. a 90. let, pořad Zážeh, tematické a žánrové bloky, přes pořad Nadoraz ve 14 hodin až po blok v 16 hodin Retro cz/sk aneb co se povedlo na domácí půdě.

Podvečerní 17. – 18. hodina bude věnována programu 70´s versus 80´s nebo 80´s versus 90´s, který konfrontuje klipy stejných hudebníků natočených v různých desetiletích. Na něj naváže Slabikář: xy, každodenní klipový speciál s deseti klipy od daného interpreta, v 18.30 hodin pak blok Tuzex aneb mix hitů, které nám byly drahé, tj. zahraniční lahůdky.

Čas od 20 do 22 hodin je věnován Retrománii. Mezi těmito stálými bloky jsou umístěny tematické pořady, například každou středu od 12 a a neděli od 15 hodin Céčka věnovaný těm nejmasovějším hitům té doby.

O víkendu koncerty i sexy klipy

Kurt CobainVíkendová noc nabídne stylové party – v pátek a sobotu od 22 hodin Já chci žít 80´s a v sobotu a neděli o půlnoci "já chci žít 90´s". V celém víkendovém programu se prostřídají pořady o rock´n´rollu, slavných duetech, muzice od táboráku, speciály Sweet 60´s, Nedělní siesta, Ranní ptáče či záznamy živých koncertů. Neděli vždy zakončí Sexy hodinka s klipy nepřístupnými mládeži.

Hudebním šéfdramaturgem televize je Radek Tomášek. Brandmanagerem a tvůrcem loga televize je Jan Kremláček. Grafiku inspirovanou op-artem šedesátých let vytváří Boris Belan, Josef Lepša a Lukáš Urbánek. Vedoucím vysílání je Jaroslav Havelka.

Nejzajímavější pořady Retra

slabikář: xy
Každodenní klipový speciál s složený z klipů daného interpreta. Slabikář obsáhne všechny žánry včetně těch mimo hlavní proudy od A do Z. Takto pohromadě, nezkráceně a bez rušivých komentářů v ČR poprvé.

one hit wonder
Jeden hit z nich udělal hvězdu, která ale brzy zhasla. Z výsluní je vytlačili jiní, nebo odešli sami. Pokud stihli natočit ke svému hitu klip, bude odvysílán v úterní polední hodince.

slavné duety
Jejich duety vešly do dějin. Někdy se jednalo o spojení náhodné, jindy lety prověřenou, nebo producentsky pečlivě naplánovanou spolupráci. Slavné duety vám zpříjemní úterní a sobotní dobu oběda.

sexy hodinka
Sada klipů, která potěší jak pány, tak dámy, kteří mají chuť na něco "ostřejšího". Mládeži nepřístupno!

gurmán
Nedělní speciál pro diváky s vytříbeným hudebním vkusem.

dámská volenka
Je vyhlášena dámská volenka, ženy se rozhlížejí a vybíhají vstříc těm nejlepším kouskům... V pondělí v poledne budou k vidění jen samí reprezentativní muži – zpěváci.

retro live
Klipy natočené na koncertech a unplugged vystoupeních.

stará škola
Někteří se od nich učili, jiní se co učit ještě mají... Rockeři, kteří inspirovali a inspirují dál, mají nástup každé pondělí večer.

britská invaze
Název se vžil pro explozivní úspěch britské hudby v polovině 60. let minulého století. Těšte se proto na hity hlavně z období let 1964 – 1967 od beatu až po rock´n´roll.

céčka
Hity, které ve své době zněly všude a byly stejně jako součásti závěsů do oken a dveří v názvu pořadu určené k masové spotřebě. Domácí produkty normalizace dostanou prostor ve středu a v neděli.

70´s versus 80´s
Mnoho kapel a interpretů přesahovalo z jedné dekády do druhé a přesně pro ně je vyhrazeno všední odpoledne. Po klipu ze 70. let 20. století bude následovat klip od stejné skupiny, zpěváka nebo zpěvačky, ale o zhruba deset let mladší.

80´s versus 90´s
Jakým vývojem může projít skupina nebo interpret během několika let názorně předvede šedesátiminutový pořad, ve kterém po hitu z 80. let minulého století bude bezprostředně následovat klip o několik let mladší, datovaný v letech devadesátých.

Autor:

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Českou stopu v Teorii velkého třesku podporuje představitelka Amy

Mayim Bialik jako Amy Farrah Fowler v seriálu Teorie velkého třesku

V americkém seriálu Teorie velkého třesku, jehož závěrečnou řadu nyní vysílá Prima Cool, se občas objevují odkazy k...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

Filmový Freddie Mercury je hit „zbytku světa“, rekordy neláme

Záběr z filmu Bohemian Rhapsody

V Česku i na Slovensku ovládl loni návštěvnost kin. Jak si Bohemian Rhapsody, životopis Freddieho Mercuryho ze skupiny...

VIDEO: Od Hitlera po Sheldona. Jak se Česko proslavilo nejen v seriálech

Sheldon Cooper v seriálu Teorie velkého třesku s českou a slovenskou vlajkou

Sheldon Cooper v seriálu Teorie velkého třesku opakovaně vytahuje reference k české historii. A zdaleka není sám. Stopy...

Další z rubriky

Hanzlíkovo Léto s gentlemanem odstartovalo v kinech až na čtvrtém místě

Hrdinové filmu Léto s gentlemanem

Jaromír Hanzlík jako herecký hrdina i scenárista snímku Léto s gentlemanem se zřejmě minul se svým generačním publikem....

TELEVIZIONÁŘ: Anthony Hopkins jako pivní magnát si únos vychutná

Anthony Hopkins ve filmu Únos Freddyho Heinekena

Neexistuje nic, co by Anthony Hopkins nezahrál, neřkuli zahrál špatně. Tudíž i v titulní roli Únosu Freddyho Heinekena...

Zemřel herec Bruno Ganz, nejznámější filmový Hitler

Febiofest 2010 - Bruno Ganz

Ve věku 77 let zemřel v Curychu švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz. Informovala o tom v sobotu agentura DPA...

Najdete na iDNES.cz