Nechtěl jsem, aby mě po parketu honili s bičem, řekl vítěz StarDance

  16:59aktualizováno  17. prosince 11:44
Ač se bál, že po náročném tanečním půlroce nevstane, dorazil nakonec čerstvý vítěz letošní StarDance Jiří Dvořák do pořadu Za scénou. K titulu se protančil společně s partnerkou Lenkou Norou Návorkovou.

Jiřímu Dvořákovi a Lence Noře Návorkové se povedlo v hodnocení v rámci finálového večera předběhnout i favorizovanou Pavlu Tomicovou. Sám herec v rozhovoru pro iDNES.cz přiznal, že byl vítězstvím zaskočen a ani si nepřipravil děkovnou řeč. Čekal, že titul získá jeho herecká kolegyně (co říkal, čtěte zde).

„Počítal jsem, že to vyhraje Pavla. Ale řekli jsme si s Léňou, že už to finále pro nás je vítězství, že už jsme něčeho dosáhli,“ dodal Dvořák v přímém přenosu pořadu Za scénou. Finálový večer prý nesl klidně. „Vůbec jsem nebyl nervózní,“ popisoval. „Největší problém jsem měl s tím, kam se dívat. Říkal sem si, že když se budu dívat na Marka, tak to bude vypadat, že jsem dychtivý, aby vyhlásili nás,“ pokračoval herec.

Fotogalerie

Kromě Dvořáka a Tomicové se do finále protancoval ještě olympionik David Svoboda s partnerkou Veronikou Lálovou. V sobotním finále všechny dvojice nejdřív zatančily latinu, standard a svůj nejoblíbenější tanec. Pak už je čekal freestyle.

Sami vítězové prý neposílali hlasy sobě, ani svým finálovým soupeřům. „Já tohle nedělám. Ani sobě, ani nikomu jinému. Mám ale podezření, že někteří sobě hlasy posílali. Ale je to jen podezření,“ naznačil Dvořák.

Ten prý měl před zahájením letošního ročníku jediný požadavek na partnerku. „Dal jsem požadavek, že nechci nějakého ambiciozního člověka, co by mne po parketu honil s bičem v ruce. Tak sáhli po Leně,“ popisoval se smíchem.

Dvořáka k účasti v populární televizní soutěži přesvědčila dcera. „Říkal jsem, že už jsem na tenhle druh pohybu starý. A slyšel jsem od různých kolegů, že je to opravdu peklo. A to jsem ještě netušil, jaké. Člověk dostane opravdu do těla,“ hodnotí letošní vítěz. 

Spolu se svou taneční partnerkou už prý dostali několik nabídek na plesová předtančení, takže finálem jejich taneční spolupráce nejspíš nekončí. „Rádi si ještě zatančíme,“ potvrdila Návorková. Ta v pořadu Za scénou naznačila, že nejnáročnější pro ni byla společná ča-ča. „Těžký začátek. Pak byly tance čím dál tím lepší, protože jsme si to užívali,“ řekla. Dvořáka prý naopak nejvíce bavil finálový jive.

Za scénou je pořad, který vzniká ve spolupráci iDNES.tv, kulturní rubriky iDNES.cz a MF DNES. Divákům nabízí zajímavé hosty ze světa filmu, hudby nebo literatury (archiv pořadu najdete zde). Moderuje Monika Zavřelová.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat

23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřela zpěvačka Věra Bílá, romská hvězda plánovala velký comeback

Zpěvačka Věra Bílá v listopadu 2018

Ve věku čtyřiašedesáti let zemřela světoznámá zpěvačka Věra Bílá. Tento týden přitom měla zahájit plánované comebackové...

Zemřel herec a zpěvák Robert Hlavatý, hrál v Tajemství i v Ulici

Hudebník Robert Hlavatý

Ve věku 50 let zemřel na rakovinu muzikant a herec Robert Hlavatý. Objevil se v muzikálech Kvaska, Děti ráje či jako...

Zemřel Stanislav Zindulka, vtipný a dvorný kavalír ze starých časů

Herec Stanislav Zindulka na snímku z června 2017

Ve věku 86 let zemřel člen hereckého souboru Činoherního klubu, držitel Thálie i Českého lva Stanislav Zindulka. Zprávu...

RECENZE: Opravdu pocta Vondráčkové? Muzikál Kvítek mandragory klesl ke dnu

Jaromír Nosek a Miroslav Etzler v muzikálu Kvítek mandragory

Původní muzikál připravený na motivy písní Heleny Vondráčkové měl ve středu premiéru v Divadle Broadway. Tvůrci divákům...

Televizní rada si všimla vulgarit v seriálu Most!, žádá nápravu

Michal Isteník, Vladimír Škultéty, Martin Hofmann, Zdeněk Godla a Miloš...

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se vrátila k seriálu Most!, který se již uzavřel. Upozornila Českou televizi,...

Další z rubriky

RECENZE: To mi podrž předkus. Atrakcím Kouzelného parku chybí jen smích

Z filmu Kouzelný park

Na animované filmy se u nás prostě chodí, ať jde o průkopnické práce Pixaru, sériové hity typu Jak vycvičit draka, nebo...

RECENZE: Manželské etudy: Nová generace líčí stejné útěky jinými slovy

Z natáčení filmu Manželské etudy: Nová generace

Pod názvem Manželské etudy: Nová generace míří do kin dokumentární projekt, jehož základní podobu převzala režisérka...

VIDEO: Film Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu má první ukázku

Z plakátu filmu Tenkrát v Hollywoodu

Po plakátech, kde se v dobových úborech představilo ústřední herecké trio Brad Pitt, Leonardo DiCaprio a Margot Robbie,...

Najdete na iDNES.cz