Nechtěl jsem, aby mě po parketu honili s bičem, řekl vítěz StarDance

  16:59aktualizováno  17. prosince 11:44
Ač se bál, že po náročném tanečním půlroce nevstane, dorazil nakonec čerstvý vítěz letošní StarDance Jiří Dvořák do pořadu Za scénou. K titulu se protančil společně s partnerkou Lenkou Norou Návorkovou.

Jiřímu Dvořákovi a Lence Noře Návorkové se povedlo v hodnocení v rámci finálového večera předběhnout i favorizovanou Pavlu Tomicovou. Sám herec v rozhovoru pro iDNES.cz přiznal, že byl vítězstvím zaskočen a ani si nepřipravil děkovnou řeč. Čekal, že titul získá jeho herecká kolegyně (co říkal, čtěte zde).

„Počítal jsem, že to vyhraje Pavla. Ale řekli jsme si s Léňou, že už to finále pro nás je vítězství, že už jsme něčeho dosáhli,“ dodal Dvořák v přímém přenosu pořadu Za scénou. Finálový večer prý nesl klidně. „Vůbec jsem nebyl nervózní,“ popisoval. „Největší problém jsem měl s tím, kam se dívat. Říkal sem si, že když se budu dívat na Marka, tak to bude vypadat, že jsem dychtivý, aby vyhlásili nás,“ pokračoval herec.

Fotogalerie

Kromě Dvořáka a Tomicové se do finále protancoval ještě olympionik David Svoboda s partnerkou Veronikou Lálovou. V sobotním finále všechny dvojice nejdřív zatančily latinu, standard a svůj nejoblíbenější tanec. Pak už je čekal freestyle.

Sami vítězové prý neposílali hlasy sobě, ani svým finálovým soupeřům. „Já tohle nedělám. Ani sobě, ani nikomu jinému. Mám ale podezření, že někteří sobě hlasy posílali. Ale je to jen podezření,“ naznačil Dvořák.

Ten prý měl před zahájením letošního ročníku jediný požadavek na partnerku. „Dal jsem požadavek, že nechci nějakého ambiciozního člověka, co by mne po parketu honil s bičem v ruce. Tak sáhli po Leně,“ popisoval se smíchem.

Dvořáka k účasti v populární televizní soutěži přesvědčila dcera. „Říkal jsem, že už jsem na tenhle druh pohybu starý. A slyšel jsem od různých kolegů, že je to opravdu peklo. A to jsem ještě netušil, jaké. Člověk dostane opravdu do těla,“ hodnotí letošní vítěz. 

Spolu se svou taneční partnerkou už prý dostali několik nabídek na plesová předtančení, takže finálem jejich taneční spolupráce nejspíš nekončí. „Rádi si ještě zatančíme,“ potvrdila Návorková. Ta v pořadu Za scénou naznačila, že nejnáročnější pro ni byla společná ča-ča. „Těžký začátek. Pak byly tance čím dál tím lepší, protože jsme si to užívali,“ řekla. Dvořáka prý naopak nejvíce bavil finálový jive.

Za scénou je pořad, který vzniká ve spolupráci iDNES.tv, kulturní rubriky iDNES.cz a MF DNES. Divákům nabízí zajímavé hosty ze světa filmu, hudby nebo literatury (archiv pořadu najdete zde). Moderuje Monika Zavřelová.

Autoři: ,

Nejčtenější

TELEVIZIONÁŘ: Herecký král filmu Schmitke objevuje Babylon Berlín

Ze seriálu Babylon Berlín

I když osobně zůstal u nominace, před čtyřmi lety německý herec Peter Kurth s kolegy nadšeně slavil ceny české filmové...

Zemřela Marie Kyselková, představitelka Princezny se zlatou hvězdou

Marie Kyselková a Josef Zíma v pohádce Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Ve věku 83 let zemřela Marie Kyselková, kterou proslavila role princezny Lady v pohádce Princezna se zlatou hvězdou....

KOMENTÁŘ: Takže opět boduje Ordinace, Všechnopárty... A co novinky?

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Televizní svět by občas potřeboval tlumočníka do prozaické řeči smrtelníků. Například již začalo vysílání podle...

TELEVIZNÍ CENY: Máte poslední možnost volit nejlepší seriál či film

TELEVIZNÍ CENY iDNES.cz

Na portálu iDNES.cz máte v pondělí poslední možnost hlasovat ve čtvrtém ročníku televizních cen. Čtenáři mohou vybrat...

VIDEO: Hra o trůny naposledy. Osmá řada bude mít premiéru v dubnu

John, Aria a Sansa se v teaseru na GoT sešli v hrobce Starků

Dlouhé čekání je u konce. Televize HBO odhalila datum premiéry poslední řady seriálu Hra o trůny. Arya Starková, Jon...

Další z rubriky

TELEVIZNÍ CENY: Máte poslední možnost volit nejlepší seriál či film

TELEVIZNÍ CENY iDNES.cz

Na portálu iDNES.cz máte v pondělí poslední možnost hlasovat ve čtvrtém ročníku televizních cen. Čtenáři mohou vybrat...

Televizní ceny iDNES.cz ovládla Dukla 61, herečkou roku je Martha Issová

Z filmu Dukla 61 (Martha Issová).

Čtenáři rozhodli o vítězích čtvrtého ročníku televizních cen iDNES.cz, jež vybírali v pěti kategoriích. S největším...

Většinu cen Trilobit dostaly dokumenty, bodoval i film Všechno bude

Hlavní cenu Trilobit 2019 má Marta Nováková za dokumentární sérii Čechoslováci...

V Berouně se udílely výroční ceny Českého filmového a televizního svazu Trilobit. Tři ze čtyř hlavních trofejí si...

Najdete na iDNES.cz