Nechtěl jsem, aby mě po parketu honili s bičem, řekl vítěz StarDance

  16:59aktualizováno  17. prosince 11:44
Ač se bál, že po náročném tanečním půlroce nevstane, dorazil nakonec čerstvý vítěz letošní StarDance Jiří Dvořák do pořadu Za scénou. K titulu se protančil společně s partnerkou Lenkou Norou Návorkovou.

Jiřímu Dvořákovi a Lence Noře Návorkové se povedlo v hodnocení v rámci finálového večera předběhnout i favorizovanou Pavlu Tomicovou. Sám herec v rozhovoru pro iDNES.cz přiznal, že byl vítězstvím zaskočen a ani si nepřipravil děkovnou řeč. Čekal, že titul získá jeho herecká kolegyně (co říkal, čtěte zde).

„Počítal jsem, že to vyhraje Pavla. Ale řekli jsme si s Léňou, že už to finále pro nás je vítězství, že už jsme něčeho dosáhli,“ dodal Dvořák v přímém přenosu pořadu Za scénou. Finálový večer prý nesl klidně. „Vůbec jsem nebyl nervózní,“ popisoval. „Největší problém jsem měl s tím, kam se dívat. Říkal sem si, že když se budu dívat na Marka, tak to bude vypadat, že jsem dychtivý, aby vyhlásili nás,“ pokračoval herec.

Fotogalerie

Kromě Dvořáka a Tomicové se do finále protancoval ještě olympionik David Svoboda s partnerkou Veronikou Lálovou. V sobotním finále všechny dvojice nejdřív zatančily latinu, standard a svůj nejoblíbenější tanec. Pak už je čekal freestyle.

Sami vítězové prý neposílali hlasy sobě, ani svým finálovým soupeřům. „Já tohle nedělám. Ani sobě, ani nikomu jinému. Mám ale podezření, že někteří sobě hlasy posílali. Ale je to jen podezření,“ naznačil Dvořák.

Ten prý měl před zahájením letošního ročníku jediný požadavek na partnerku. „Dal jsem požadavek, že nechci nějakého ambiciozního člověka, co by mne po parketu honil s bičem v ruce. Tak sáhli po Leně,“ popisoval se smíchem.

Dvořáka k účasti v populární televizní soutěži přesvědčila dcera. „Říkal jsem, že už jsem na tenhle druh pohybu starý. A slyšel jsem od různých kolegů, že je to opravdu peklo. A to jsem ještě netušil, jaké. Člověk dostane opravdu do těla,“ hodnotí letošní vítěz. 

Spolu se svou taneční partnerkou už prý dostali několik nabídek na plesová předtančení, takže finálem jejich taneční spolupráce nejspíš nekončí. „Rádi si ještě zatančíme,“ potvrdila Návorková. Ta v pořadu Za scénou naznačila, že nejnáročnější pro ni byla společná ča-ča. „Těžký začátek. Pak byly tance čím dál tím lepší, protože jsme si to užívali,“ řekla. Dvořáka prý naopak nejvíce bavil finálový jive.

Za scénou je pořad, který vzniká ve spolupráci iDNES.tv, kulturní rubriky iDNES.cz a MF DNES. Divákům nabízí zajímavé hosty ze světa filmu, hudby nebo literatury (archiv pořadu najdete zde). Moderuje Monika Zavřelová.

Autoři: ,

Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Koptashow, krycí jméno pro reklamu na StarDance

Z pořadu Koptashow

Co mají společného tanečnice Tatiana Drexlerová, sportovec Aleš Valenta a herec Jiří Dvořák? Přece StarDance, kde ona...

Případ Kursk, kde z tragédie ponorky vypustili roli sympatického Putina

Záběr z filmu Kursk

Vypjaté události, které popisuje premiérový snímek Kursk, přicházející právě do našich kin, se začaly odehrávat 12....

RECENZE: Jak Strážmistr Topinka vede do Beskyd Policejní akademii

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Seriál Strážmistr Topinka odvozený z Doktora Martina, který v pátek startuje v České televizi, je o jeden ovčí chloupek...

RECENZE: Cena za štěstí sešla na scestí. Ještěže se k Samotářům nehlásí

Vanda Hybnerová a Ivana Chýlková ve snímku Cena za štěstí

Ještěže první letošní domácí novinka kin Cena za štěstí upustila od původního názvu Děti samotářů, odkazujícího ke...

KOMENTÁŘ: Takže opět boduje Ordinace, Všechnopárty... A co novinky?

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Televizní svět by občas potřeboval tlumočníka do prozaické řeči smrtelníků. Například již začalo vysílání podle...

Další z rubriky

VIDEO: Příští Spider-Man se předvádí daleko od domova. Až v Česku

Z filmu Spider-Man: Daleko od domova

Tom Holland v roli komiksového Petera Parkera se vrátí do kin 4. července v premiérovém příběhu Spider-Man: Daleko od...

Novým soupeřem Freddieho Mercuryho se stal animovaný Raubíř Ralf

Z filmu Raubíř Ralf a internet

Ještě v jedenáctém týdnu po premiéře u nás vede víkendový žebříček návštěvnosti kin životopis Freddieho Mercuryho ze...

Zemřel filmový historik Miloš Fikejz, autor hereckých encyklopedií

Miloš Fikejz

Filmový knihovník, publicista, encyklopedista, historik a fotograf Miloš Fikejz zemřel na akutní leukémii. Na podzim by...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz