Neděle 29. listopadu 2020, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 29. listopadu 2020 Zina

Z cen TýTý se raduje Ozzák i Bartošová. Absolutním vítězem je Voříšek

  17:57aktualizováno  19. dubna 14:15
Tradiční jména na zlatých příčkách divácké televizní ankety TýTý vystřídali nováčci. Absolutním vítězem se stal moderátor Karel Voříšek a předběhl obvyklé vítěze Karla Gotta a Lucii Bílou. Tu navíc mezi zpěvačkami předstihla Iveta Bartošová. Do dvorany slávy vstoupila Jiřina Jirásková, objevem roku je Dana Batulková.

Tradičního focení vítězů už se Ozzák nezúčastnil. Jeho představitel Martin Dejdar si pro sošku došel ve obleku. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

Celkem pět cen pro televizi Nova, dvě pro Českou televizi a jedna pro Primu. Vyznamenání pro Jiřinu Jiráskovou a návrat Ivety Bartošové na výsluní popularity. Taková je v kostce bilance výsledků divácké ankety TýTý 2008. Ceny se předávaly v sobotu večer v Hudebním divadle v Karlíně.

Prvním oceněným slavnostního večera se stal stejně jako loni v kategorii Osobnost televizního zpravodajství Karel Voříšek. Ten si pro zrcátko doběhl na poslední chvíli - přesouval se totiž z Novy, kde moderoval Televizní noviny.

TýTý 2008 - Karel GottTýTý 2008 - Karel Voříšek

„Je to jako s milováním. Poprvé je to hezké, podruhé je to ale nejkrásnější,“ děkoval Voříšek, který si cenu převzal z rukou generálního ředitele Novy Petra Dvořáka.

Ty jo, on ještě žije?

Poté na pódium přišla rockerská dvojice. Frontman skupiny Kabát Josef Vojtek předal společně s Ozzákem ze sitkomu Comeback stylově cenu v kategorii zpěvák. „Ty jo, on ještě žije?,“ naznačil výsledek Ozzák, když rozlepil obálku.

I zosobněná jistota diváckých anket Karel Gott přiběhl na poslední chvíli. Na ceremoniál totiž přijel na poslední chvíli z Německa. „Tento pocit jsem si nechtěl nechat ujít. A navíc jsem to letos tak trochu očekával,“ vtipkoval Gott.

„V době, kdy všechny jistoty berou za své, jsem rád, že anketa TýTý má alespoň nějakou jistotu. Je to možná trochu neskromné, ale kéž bych touto jistotou byl dál,“ dodal s úsměvem.

Zpěvačce v patách

Zpěvačka Iveta Bartošová si pro cenu odskočila ze Slovenska, kde trénuje na soutěž Let´s Dance. Portál iDNES.cz jí byl v patách.

V ženské kategorii zabodovala Iveta Bartošová, které cenu předala manželská dvojice Dana Morávková a Petr Malásek. „To je šok! Na rozdíl od Karla jsem to fakt nečekala,“ nemohla se zpěvačka vzpamatovat.

Osobností televizní publicistiky se podle diváckých hlasů stal stejně jako před rokem Václav Moravec. Tomu předal cenu ředitel jeho domovské České televize Jiří Janeček. „Vašku, tak pojď,“ vyzval ho na pódium.

„Já jsem tu loni nebyl, když jsem poprvé tu cenu získal. Tak bych chtěl poděkovat za ty loňské i letošní hlasy. Na Žižkově na mě jeden pán křičel, jestli se ještě nestydím chodit po ulici. Díky, že se ještě nějaký čas stydět nemusím,“ děkoval Moravec.

Hereckou kategorii uvedly dvě seriálové herečky ze dvou konkurenčních stanic, „primácká Ošklivka“ Kateřina Janečková a „novácká“ Magda Tárová Markéta Plánková.

TýTý 2008 - Michaela Badinková a Hana MaciuchováTýTý 2008 - Dana Batulková a Václav Moravec
Převzít cenu Rudolfa byla rozkoš, říká v rozhovoru pro iDNES.cz Maciuchová

Za muže bodoval Rudolf Hrušínský, který na ceremoniál nedorazil. Trofej tak převzala jeho kolegyně ze seriálu Ulice Hana Maciuchová. „Není to tak, že bych se loni namlsala a teď beru všechno. Rudolf mě opravdu požádal, protože dnes večer hraje divadlo v Mimoni,“ podotkla loňská absolutní vítězka ankety. - 

A Maciuchová se na pódium obratem vrátila. Stejně jako loni totiž zvítězila v kategorii herečka. „Slast!,“ popsala své pocity. „Už včera jsem si říkala, že věci které se tak často nedějí, se stanou, uaaa!,“ pobavila publikum.

Nadosmrti zdivočelá země

Řadu televizních ředitelů na pódiu doplnil šéf televize Prima Marek Singer. Ten jako jediný nepředal cenu „koni“ ze své stáje - nominace to vylučovaly samy o sobě. Osobností televizní zábavy se tak stal Martin Dejdar, kterého na vrchol popularity vynesla role Ozzáka v Comebacku.

„Ty hlasy diváci neposlali jen mě, ty patří Ozzákovi a všem z Comebacku,“ řekl Dejdar, který stejnou cenu dostal už před deseti lety. „Tehdy jsem byl bavič, dnes jsem osobnost televizní zábavy. Progres je veliký,“ dodal.

Dejdar se navíc opřel do bulvárních novinářů. „Může se stát, že dobro mi poslalo tuto cenu a zlo o mě v pondělí napíše, že si pro ní ten vůl přišel. Pokud si zvykneme na to, že si o nás bude každý psát, co chce, budeme tady nadosmrti zdivočelá země,“ řekl.

Poté se na pódium vrátil Singer, aby s moderátorem Petrem Vondráčkem převzal cenu pro pořad roku, tedy Hádej, kdo jsem. Singer během krátké děkovné řeči divákům slíbil, že pořad, který cenu získal už podruhé, čeká blíže neurčené vylepšení.

Změny dostála kategorie seriál roku. Loňskou Ulici vystřídala Ordinace v růžové zahradě. „Dnes mám za sebou dvanáctihodinovou natáčecí směnu. Všem, kteří se dali na seriály, přeji hodně sil,“ děkovala herečka Zlata Adamovská.

Kde je ta skrytá kamera?

Na pódium se pak podruhé vrátil i Petr Vondráček, coby loňský objev roku. Ten dostal za úkol předat cenu Daně Batulkové, tedy letošní vítězce této kategorie.

Cenu jsem si předtančila, čtěte v rozhovoru s Danou Batulkovou

„Když mi to volali, strašně jsem se smála, jestli už na takovou legraci nejsem stará. Nejsem,“ děkovala Batulková, kterou nominovala Česká televize za účast v soutěži StarDance. -

REPORTÁŽZ CEN TýTý - DANA BATULKOVÁ A MATOUŠ RUML

Diváci Batulkové během večera poslali více hlasů, než dalším nominovaným - Marii Doležalové a Matouši Rumlovi, tedy představitelům Saši a Lexy ze sitkomu Comeback a moderátorovi hry Nic než pravda Petru Šiškovi.

Televizní dvoranu slávy rozšířila herečka Jiřina Jirásková. Té trofej předal scenárista Jiří Hubač, který stejnou cenu obdržel přesně před deseti lety.

TýTý 2008 - Dana BatulkováTýTý 2008 - Jiří Hubač a Jiřina Jirásková

„Já jsem opravdu měla tu nejlepší vůli říct něco vtipného, ale vaše reakce mi humor vzala,“ vzkázala Jirásková sálu, který jí vzdal hold potleskem vstoje a nadšeným pískotem. „Nicméně, jsem zvědavá, kolik dostanu růží, až mi bude padesát,“ neodpustila si žert.

Úplný závěr večera tradičně obstaralo vyhlášení absolutního vítěze ankety TýTý. Nejvyšší počet hlasů letos televizní diváci poslali oceněnému moderátorovi Televizních novin Karlu Voříškovi.

„Já pořád hledám tu skrytou kameru. Kde je? Celý večer si říkáme s Markétou Fialovou, kdo sem půjde a nakonec já!,“ děkoval zaskočený Voříšek.

Kratší, ale dražší

Jak se Daliboru Gondíkovi moderovalo s „upovídanou“ Borhyovou, čtěte zde

Role průvodců slavnostním večerem nesoucím se v duchu současné nejpopulárnější televizní disciplíny, tedy seriálů, se ujali Dalibor Gondík a premiérově Lucie Borhyová. - .

Gondík během první reklamní přestávky běžel políbit svou ženu a pozdravit se se známými v sále. Režisér pak upozorňoval, že moc času nemá. „Reklama je dražší, ale kratší,“ popoháněl.

Za doprovodu kapely Pajky Pajk zazpívali finalisté X factoru Jiří Zonyga a Markéta Pártlová, Helena Zeťová, Tereza Černochová v duetu se zpěvačkou Dashou či Josef Vojtek.

NOMINACE NA DIVÁCKÉ CENY TÝTÝ

Osobnost televizního zpravodajství
Lucie Borhyová, Markéta Fialová, Rey Koranteng, Jolana Voldánová, Karel Voříšek

Osobnost televizní publicistiky
Pavlína Danková, Marek Eben, Radek John, Josef Klíma, Václav Moravec

Osobnost televizní zábavy
Martin Dejdar, Marek Eben, Jan Kraus, Leoš Mareš, Karel Šíp

Herec
Miroslav Donutil, Rudolf Hrušínský, Petr Rychlý, Jan Šťastný, Ivan Trojan

Herečka
Zlata Adamovská, Jiřina Jirásková, Hana Maciuchová, Dana Morávková, Barbora Munzarová

Zpěvák
Karel Gott, Sámer Issa, Petr Kolář, Richard Krajčo, Daniel Landa

Zpěvačka
Iveta Bartošová
, Lucie Bílá, Eva Farna, Helena Vondráčková, Lucie Vondráčková

Pořad roku
Hádej, kdo jsem, Na vlastní oči, StarDance, Uvolněte se, prosím, Všechnopárty

Seriál roku
Nemocnice na kraji města – nové osudy, Ordinace v růžové zahradě, Pojišťovna štěstí, Ulice, Velmi křehké vztahy

Objev roku
Saša a Lexa (Marie Doležalová a Matouš Ruml), Dana Batulková, Petr Šiška

Dvorana slávy
Jiřina Jirásková

Absolutní vítěz
Karel Voříšek

  • Nejčtenější

Ordinace v růžové zahradě za půl roku skončí, co seriál nahradí?

Po více než patnácti letech od okamžiku, kdy padla první klapka, začal tvůrčí tým seriálu Ordinace v růžové zahradě 2...

Zemřel muzikant František Prošek. Spoluhráč Ivana Mládka podlehl koronaviru

Ve věku 79 let zemřel František Prošek, kapelník a zakladatel countryové skupiny Mustangové a také spoluhráč Ivana...

Pro Netflix se rýsuje čas rekordů a možná i příval oscarových šancí

V éře zavřených kin zažívá streamovací služba Netflix úspěch. Právě oznámila, že její Dámský gambit, příběh dívky ze...

Zemřel Darth Vader. Britskému herci Davidu Prowseovi bylo 85 let

David Prowse ztvárnil v původní filmové trilogii Hvězdných válek ikonického záporáka Darth Vadera. Zemřel po krátké...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

RECENZE: Kdo touží po pravdě, ať přepne. Koruna je hlavně znamenité drama

Čtvrtá série fenoménu Koruna, seriálu o osudech britské královské rodiny, postavila před jeho tvůrce Petera Morgana...

TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

  • Další z rubriky

Potvrzeno. Deppa ve třetích Fantastických zvířatech nahradí Mikkelsen

Spekulace o favoritovi zákulisních jednání se naplnily, společnost Warner Bros. potvrdila, že dánský herec Mads...

Petr Jákl produkuje americké filmy s Bobem Dylanem a Georgem Clooneym

Producent a režisér Petr Jákl dokončuje střih svého velkofilmu Jan Žižka, ale současně se podílí na thrilleru o...

Prince Williama musí hrát herec s pasem EU. Dianou bude hvězda Stmívání

Kuriózní podmínku si stanovili filmaři, kteří hledají herce do připravovaného životopisného snímku o britské princezně...

Zařaďte kina do třetího stupně, žádají zástupci filmových organizací

Zástupci filmových producentů a distributorů žádají ministra zdravotnictví, aby přeřadil kina do odpovídajícího třetího...

SOUTĚŽ: Vyhrajte a zachumlejte se do beránkové soupravy od decoDoma!
SOUTĚŽ: Vyhrajte a zachumlejte se do beránkové soupravy od decoDoma!

Mrazivých večerů přibývá a s nimi i touha zachumlat se do něčeho hřejivého. Souprava NOEL vám toto splní a navíc je v opravdu rozkošném zimním...

Jsem znechucená, říká Eva Burešová, kterou vyfotili s Forejtem z MasterChefa

Eva Burešová (27) a Přemek Forejt (33) byli společně vyfoceni, jak vycházejí z domu, kde herečka bydlí. Hvězda seriálu...

Ordinace v růžové zahradě za půl roku skončí, co seriál nahradí?

Po více než patnácti letech od okamžiku, kdy padla první klapka, začal tvůrčí tým seriálu Ordinace v růžové zahradě 2...

Příběh Denisy: Manžel mě ignoruje, mám dva milence

S manželem jsme svoji osm let, máme dvě děti. S tím mladším jsem teď doma. Muž je věčně v práci a na nás nemá čas....

Tahák: 20 klávesových zkratek, o nichž jste možná neměli ani potuchy

Uživatelé Windows jistě znají notoricky známé klávesové zkratky jako Alt + F4, Alt + Tab, Windows + E, Windows + C,...

Kapitán je na tahu, bude šach mat, oznámil po líbánkách Pavel své ženě

Psycholožka, terapeut a genetička vybrali na základě testů i DNA mezi více než patnácti sty přihlášenými jednotlivci...