Z cen TýTý se raduje Ozzák i Bartošová. Absolutním vítězem je Voříšek

  17:57aktualizováno  19. dubna 14:15
Tradiční jména na zlatých příčkách divácké televizní ankety TýTý vystřídali nováčci. Absolutním vítězem se stal moderátor Karel Voříšek a předběhl obvyklé vítěze Karla Gotta a Lucii Bílou. Tu navíc mezi zpěvačkami předstihla Iveta Bartošová. Do dvorany slávy vstoupila Jiřina Jirásková, objevem roku je Dana Batulková.

Tradičního focení vítězů už se Ozzák nezúčastnil. Jeho představitel Martin Dejdar si pro sošku došel ve obleku. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

Celkem pět cen pro televizi Nova, dvě pro Českou televizi a jedna pro Primu. Vyznamenání pro Jiřinu Jiráskovou a návrat Ivety Bartošové na výsluní popularity. Taková je v kostce bilance výsledků divácké ankety TýTý 2008. Ceny se předávaly v sobotu večer v Hudebním divadle v Karlíně.

Prvním oceněným slavnostního večera se stal stejně jako loni v kategorii Osobnost televizního zpravodajství Karel Voříšek. Ten si pro zrcátko doběhl na poslední chvíli - přesouval se totiž z Novy, kde moderoval Televizní noviny.

TýTý 2008 - Karel GottTýTý 2008 - Karel Voříšek

„Je to jako s milováním. Poprvé je to hezké, podruhé je to ale nejkrásnější,“ děkoval Voříšek, který si cenu převzal z rukou generálního ředitele Novy Petra Dvořáka.

Ty jo, on ještě žije?

Poté na pódium přišla rockerská dvojice. Frontman skupiny Kabát Josef Vojtek předal společně s Ozzákem ze sitkomu Comeback stylově cenu v kategorii zpěvák. „Ty jo, on ještě žije?,“ naznačil výsledek Ozzák, když rozlepil obálku.

I zosobněná jistota diváckých anket Karel Gott přiběhl na poslední chvíli. Na ceremoniál totiž přijel na poslední chvíli z Německa. „Tento pocit jsem si nechtěl nechat ujít. A navíc jsem to letos tak trochu očekával,“ vtipkoval Gott.

„V době, kdy všechny jistoty berou za své, jsem rád, že anketa TýTý má alespoň nějakou jistotu. Je to možná trochu neskromné, ale kéž bych touto jistotou byl dál,“ dodal s úsměvem.

True

Zpěvačka Iveta Bartošová si pro cenu odskočila ze Slovenska, kde trénuje na soutěž Let´s Dance. Portál iDNES.cz jí byl v patách.

V ženské kategorii zabodovala Iveta Bartošová, které cenu předala manželská dvojice Dana Morávková a Petr Malásek. „To je šok! Na rozdíl od Karla jsem to fakt nečekala,“ nemohla se zpěvačka vzpamatovat.

Osobností televizní publicistiky se podle diváckých hlasů stal stejně jako před rokem Václav Moravec. Tomu předal cenu ředitel jeho domovské České televize Jiří Janeček. „Vašku, tak pojď,“ vyzval ho na pódium.

„Já jsem tu loni nebyl, když jsem poprvé tu cenu získal. Tak bych chtěl poděkovat za ty loňské i letošní hlasy. Na Žižkově na mě jeden pán křičel, jestli se ještě nestydím chodit po ulici. Díky, že se ještě nějaký čas stydět nemusím,“ děkoval Moravec.

Hereckou kategorii uvedly dvě seriálové herečky ze dvou konkurenčních stanic, „primácká Ošklivka“ Kateřina Janečková a „novácká“ Magda Tárová Markéta Plánková.

TýTý 2008 - Michaela Badinková a Hana MaciuchováTýTý 2008 - Dana Batulková a Václav Moravec
Převzít cenu Rudolfa byla rozkoš, říká v rozhovoru pro iDNES.cz Maciuchová

Za muže bodoval Rudolf Hrušínský, který na ceremoniál nedorazil. Trofej tak převzala jeho kolegyně ze seriálu Ulice Hana Maciuchová. „Není to tak, že bych se loni namlsala a teď beru všechno. Rudolf mě opravdu požádal, protože dnes večer hraje divadlo v Mimoni,“ podotkla loňská absolutní vítězka ankety. - 

A Maciuchová se na pódium obratem vrátila. Stejně jako loni totiž zvítězila v kategorii herečka. „Slast!,“ popsala své pocity. „Už včera jsem si říkala, že věci které se tak často nedějí, se stanou, uaaa!,“ pobavila publikum.

Nadosmrti zdivočelá země

Řadu televizních ředitelů na pódiu doplnil šéf televize Prima Marek Singer. Ten jako jediný nepředal cenu „koni“ ze své stáje - nominace to vylučovaly samy o sobě. Osobností televizní zábavy se tak stal Martin Dejdar, kterého na vrchol popularity vynesla role Ozzáka v Comebacku.

„Ty hlasy diváci neposlali jen mě, ty patří Ozzákovi a všem z Comebacku,“ řekl Dejdar, který stejnou cenu dostal už před deseti lety. „Tehdy jsem byl bavič, dnes jsem osobnost televizní zábavy. Progres je veliký,“ dodal.

Dejdar se navíc opřel do bulvárních novinářů. „Může se stát, že dobro mi poslalo tuto cenu a zlo o mě v pondělí napíše, že si pro ní ten vůl přišel. Pokud si zvykneme na to, že si o nás bude každý psát, co chce, budeme tady nadosmrti zdivočelá země,“ řekl.

Poté se na pódium vrátil Singer, aby s moderátorem Petrem Vondráčkem převzal cenu pro pořad roku, tedy Hádej, kdo jsem. Singer během krátké děkovné řeči divákům slíbil, že pořad, který cenu získal už podruhé, čeká blíže neurčené vylepšení.

Změny dostála kategorie seriál roku. Loňskou Ulici vystřídala Ordinace v růžové zahradě. „Dnes mám za sebou dvanáctihodinovou natáčecí směnu. Všem, kteří se dali na seriály, přeji hodně sil,“ děkovala herečka Zlata Adamovská.

Kde je ta skrytá kamera?

Na pódium se pak podruhé vrátil i Petr Vondráček, coby loňský objev roku. Ten dostal za úkol předat cenu Daně Batulkové, tedy letošní vítězce této kategorie.

Cenu jsem si předtančila, čtěte v rozhovoru s Danou Batulkovou

„Když mi to volali, strašně jsem se smála, jestli už na takovou legraci nejsem stará. Nejsem,“ děkovala Batulková, kterou nominovala Česká televize za účast v soutěži StarDance. -

REPORTÁŽZ CEN TýTý - DANA BATULKOVÁ A MATOUŠ RUML

Diváci Batulkové během večera poslali více hlasů, než dalším nominovaným - Marii Doležalové a Matouši Rumlovi, tedy představitelům Saši a Lexy ze sitkomu Comeback a moderátorovi hry Nic než pravda Petru Šiškovi.

Televizní dvoranu slávy rozšířila herečka Jiřina Jirásková. Té trofej předal scenárista Jiří Hubač, který stejnou cenu obdržel přesně před deseti lety.

TýTý 2008 - Dana BatulkováTýTý 2008 - Jiří Hubač a Jiřina Jirásková

„Já jsem opravdu měla tu nejlepší vůli říct něco vtipného, ale vaše reakce mi humor vzala,“ vzkázala Jirásková sálu, který jí vzdal hold potleskem vstoje a nadšeným pískotem. „Nicméně, jsem zvědavá, kolik dostanu růží, až mi bude padesát,“ neodpustila si žert.

Úplný závěr večera tradičně obstaralo vyhlášení absolutního vítěze ankety TýTý. Nejvyšší počet hlasů letos televizní diváci poslali oceněnému moderátorovi Televizních novin Karlu Voříškovi.

„Já pořád hledám tu skrytou kameru. Kde je? Celý večer si říkáme s Markétou Fialovou, kdo sem půjde a nakonec já!,“ děkoval zaskočený Voříšek.

Kratší, ale dražší

Jak se Daliboru Gondíkovi moderovalo s „upovídanou“ Borhyovou, čtěte zde

Role průvodců slavnostním večerem nesoucím se v duchu současné nejpopulárnější televizní disciplíny, tedy seriálů, se ujali Dalibor Gondík a premiérově Lucie Borhyová. - .

Gondík během první reklamní přestávky běžel políbit svou ženu a pozdravit se se známými v sále. Režisér pak upozorňoval, že moc času nemá. „Reklama je dražší, ale kratší,“ popoháněl.

Za doprovodu kapely Pajky Pajk zazpívali finalisté X factoru Jiří Zonyga a Markéta Pártlová, Helena Zeťová, Tereza Černochová v duetu se zpěvačkou Dashou či Josef Vojtek.

NOMINACE NA DIVÁCKÉ CENY TÝTÝ

Osobnost televizního zpravodajství
Lucie Borhyová, Markéta Fialová, Rey Koranteng, Jolana Voldánová, Karel Voříšek

Osobnost televizní publicistiky
Pavlína Danková, Marek Eben, Radek John, Josef Klíma, Václav Moravec

Osobnost televizní zábavy
Martin Dejdar, Marek Eben, Jan Kraus, Leoš Mareš, Karel Šíp

Herec
Miroslav Donutil, Rudolf Hrušínský, Petr Rychlý, Jan Šťastný, Ivan Trojan

Herečka
Zlata Adamovská, Jiřina Jirásková, Hana Maciuchová, Dana Morávková, Barbora Munzarová

Zpěvák
Karel Gott, Sámer Issa, Petr Kolář, Richard Krajčo, Daniel Landa

Zpěvačka
Iveta Bartošová
, Lucie Bílá, Eva Farna, Helena Vondráčková, Lucie Vondráčková

Pořad roku
Hádej, kdo jsem, Na vlastní oči, StarDance, Uvolněte se, prosím, Všechnopárty

Seriál roku
Nemocnice na kraji města – nové osudy, Ordinace v růžové zahradě, Pojišťovna štěstí, Ulice, Velmi křehké vztahy

Objev roku
Saša a Lexa (Marie Doležalová a Matouš Ruml), Dana Batulková, Petr Šiška

Dvorana slávy
Jiřina Jirásková

Absolutní vítěz
Karel Voříšek

  • Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Eros Ramazzotti nebo Andrea Bocelli. Podívejte se...

V 92 letech zemřela Vlasta Chramostová, herečka tří různých životů

Ve věku 92 let zemřela v neděli filmová herečka, signatářka Charty 77 a dlouholetá členka činohry Národního divadla...

Ondřej Vetchý posílí Cimrmany, ač ho po škole nejprve jako herce zapudili

Do své 52. sezony vstoupilo Divadlo Járy Cimrmana po smutném létě, kdy brzy po sobě odešly jeho dvě výrazné tváře. I...

Nechci být neuctivý, ale ceny mi někdy přijdou zbytečné, řekl Dyk s Thálií

Originálním proslovem zaujal Vojtěch Dyk, který v sobotu večer převzal Cenu Thálie v kategorii muzikál. Svým výkonem v...

Premium

Karel Gott byl s koncem smířený. Proč bych se měl rouhat? přemítal

Kdysi řekl, že ho fascinuje dostávat se na novou půdu. A dobývat ji. Pomalu, kousek po kousku. Dobyl ji znovu, když se...

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...

  • Další z rubriky

Zemřel herec Robert Foster. Proslavil se Tarantinovou Jackie Brownovou

V kalifornském Los Angeles v pátek zemřel americký herec Robert Foster, nominovaný v roce 1997 na Oscara v kategorii...

RECENZE: Obžerství, krutost. Pláč svatého Šebestiána má víc ambicí než umu

Každý by chtěl natočit Marketu Lazarovou nebo Údolí včel, ale každý není František Vláčil. Což ukázkově dokládá novinka...

Premium

Zdeněk Svěrák i návrat Zelinky. Desátá řada StarDance bude plná překvapení

Desátá jubilejní řada StarDance připomene to nejlepší z historie soutěže a zároveň přinese spoustu atraktivních...

VIDEO: Film Králíček Jojo ukazuje Hitlerovi vztyčený prostředníček

Režisér Taika Waititi je svéráz. Natočil „dokumentární“ upírskou parodii Co děláme v temnotách nebo jednu z...

Najdete na iDNES.cz