VIDEO: Labyrint rozzuřil i usměvavou Lucii Vondráčkovou, podívejte se

  12:29aktualizováno  12:29
Lucie Vondráčková popsala v nedávném rozhovoru pro iDNES.cz tíseň, kterou spolu s kolegy zažívala při natáčení thrilleru Labyrint. "Bylo to trochu peklo," přiznala. Špetku z onoho "pekla" nyní mohou okusit i čtenáři, kteří si pustí exkluzivní ukázku z filmu.

"Když máte na zádech krosnu, na nohách obr boty a na hlavě jen čelovku, nemůžete se nikdy nikdy nikdy narovnat, tak je to někdy k zbláznění. Málo světla, dusná atmosféra jako před porážkou a vy víte, že nahoru se dostanete až za čtrnáct dní,"  přiblížila atmosféru na place herečka s tím, že se chodila uklidňovat mazáním chleba pro ostatní členy štábu. (Celý rozhovor zde)

Fotogalerie

Ve filmu si čerstvá stříbrná slavice zahrála ambiciózní reportérku Renatu, která se přes reportáž o mystice v současné době dostane nejprve k satanistickým rituálům a pak i k legendě o tajemných chodbách v podzemí staré Prahy. V domě, jehož sklepení by mohlo být bránou do tajemného labyrintu, se pak navíc začnou ztrácet lidé... 

Labyrint natáčel debutující režisér Tomáš Houška ve skutečném podzemí, herci tak měli o sugestivní prožitek dokonale postaráno.

"Naše role tam dole v podzemí často nebylo až tak úplně nutné hrát. Prostě se nám všechno děly, řvali jsme na sebe a měli hysteráky," vzpomíná z Kanady, kde momentálně pobývá, Lucie Vondráčková. "Fyzicky jsme byli všichni hodně vyčerpaní. Těžké krosny, boty a obličeje od bláta, nikde možnost narovnat se. Vím, že jsem tehdy v podzemí zhubla asi o pět kilo," dodává.

"Musím říct, že Lucie Vondráčková se v Labyrintu představuje tak, jak ji diváci dosud neměli možnost vidět. Staví na tom ostatně i plakát, který k filmu vydáváme," tvrdí zástupce distributora Lukáš Vedral, který tak mimo jiné musel řešit, jak "novou" image populární Češky prodat, aby zaujala a přitom neodradila konzervativní fanoušky.

Jak se dělal plakát

Přečtete si, jaká úskalí museli řešit tvůrci plakátu s Lucií Vondráčkovou. A který z návrhů se nejvíc líbil čtenářům iDNES.cz.

"Chtěla jsem divákovi usnadnit orientaci mezi Lucií – zpěvačkou a herečkou. Aby si na mě nemusel polovinu filmu zvykat," říká ke své atypické vizáži z Labyrintu sama Vondráčková.

Premiéru snímku, v němž si zahráli i Jan Zadražil, Martin Zbrožek a exotická kráska z Kostariky Mary Coronado, naplánovali distributoři na 12. ledna. "Legenda o středověkých katakombách, lidé ztracení v nekonečných chodbách... Symbolické datum 12. 1. 2012 si o nasazení mystického thrilleru prostě samo říká," usmívá se Vedral.

Autor:

Nejčtenější

Dvě promarněné epizody, tvrdí fanoušci Hry o trůny čekající na krev

Hra o trůny - plakát k 8. řadě

Konec je zase o něco blíž, HBO odvysílala druhou z šesti epizod závěrečné řady seriálu Hra o trůny. A soudě podle...

Ministr kultury odvolal ředitele Národní galerie a podal trestní oznámení

Generální ředitel Národní galerie Jiří Fajt

Ministr kultury Antonín Staněk odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala...

KVÍZ: Jak pečlivě jste zatím sledovali seriál Hra o trůny?

Carice van Houtenová v páté sérii ságy Hra o trůny

V Západozemí se vše blíží do finále. Vyzkoušejte si, co si ještě po téměř dvou letech od premiéry předchozí série Hry o...

Zemřel herec Jaroslav Kepka, hrdina pohádky Rumplcimprcampr

Jaroslav Kepka v pohádce Rumplcimprcampr (1997)

Ve věku 83 let zemřel herec Jaroslav Kepka, známý mimo jiné z pohádek Rumplcimprcampr či Nesmrtelná teta. Zprávu...

Nejdelší komiks. Tři hodiny trvá, než svou hru dovedou Avengers do konce

Záběr ze snímku Avengers: Endgame

Minule zbyly ze světa jen trosky, takže superhrdinové musí ve finále série nazvaném Avengers: Endgame zavést opět řád....

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Nač se humorista mohl ptát Boha za sovětské pětiletky pohřbů

Záběr z filmu Humorista

Politologové mají novou hračku. Sotva ukrajinské volby vyhrál Volodymyr Zelenskyj, zahájili vážné debaty, jaký...

Fanoušci Hry o trůny tipují, že seriál bude mít svého vlastního hobita

První záběry z poslední řady Hry o trůny

Pro toho, kdo o seriál Hra o trůny dosud ani nezavadil, budou následující otázky, které hýbou světem internetu a...

RECENZE: Když se idol Stmívání a šamanka spermatu potkají v kosmu

Záběr z filmu High Life

Není nad to, když režisér svůj film dopoví. Jako Claire Denisová tvrdící, že její High Life vypráví „o sexualitě,...

Najdete na iDNES.cz