Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 18. září 2021 Kryštof

Velmi křehké vztahy - kdo je kdo

  4:05
Seriál Velmi křehké vztahy nabídne spoustu známých jmen z Rodinných pout, ovšem také řadu nových postav.

ze seriálu Velmi křehké vztahy | foto: archiv TV Prima

Anna Pešková (Hana Holišová)
Skromná, obětavá a hodná zdravotní sestřička, která vyrůstala pouze s matkou a otce nikdy nepoznala. Doma netrpěly nouzí, až do doby, kdy matka onemocněla a potřebovaly spoustu peněz na léky a léčbu. Anna má ráda děti a jejím snem je mít vlastní nadaci a pomáhat opuštěným dětem. Je romantická a zbožňuje Francii, kam by se chtěla podívat. Jejím hlavním cílem je zařídit pro svou matku operaci a uhradit všechny vzniklé výlohy a zachránit ji.
 
JUDr. Petr Černý (Daniel Bambas)
Právník se zaměřením na majetkové právo. Jeho rodiče žijí na statku v jižních Čechách, ale on od studií žije v Praze se svým dědečkem. Rozchází se s modelkou Alenou a hledá své pevné místo v životě. Nelákají ho peníze, nemá v sobě přemrštěné ambice. Chce si jen dělat dobře svoji práci a mít vedle sebe milovanou osobu. Díky náhodě pomůže Honzovi Skálovi s problémy v Premier Glass. Jan pak Petra přemluví, aby pomohl s dědickými záležitostmi u Rubešů. Petr se setká se sestřičkou Annou a je z toho láska. Petr miluje koně a přírodu, nevadí mu, že se mu kamarádi smějí, že je kotlíkář a skaut, on je prostě pouze romantik.
 
JUDr. Vilém Rais (Karel Pospíšil)
Petrův dědeček je právník na penzi. Je to rozverný energický pán, velmi sečtělý se zájmem o historii a literaturu. V mládí býval obletovaný ženami a Petrovi často radí v různých životních situacích, ale hlavně tak, že je humorně glosuje.
 
Mudr. Lukáš Kratochvíl (Viktor Limr)
Sympatický chirurg, kapacita a nejlepší doktor v širokém okolí. Je klidný a charismatický, trochu introvert a nemluva, ale tím je pro ženy tajemný a zajímavý. Je ženatý a jeho manželství není šťastné. Zapletl se s Andreou Rubešovou a okouzlila ho Ivanka Sýkorová.
 
Sestřička Stáňa (Sandra Pogodová)
Nejlepší kamarádka a kolegyně Anny. Je to ztřeštěná zmatkářka, které nechybí smysl pro humor, trápí ji její tloušťka a mindráky. Anna s ní probírá všechny své problémy a životní peripetie.
 
Libuše Pešková (Kateřina Burianová)
Anina matka, která je dlouhodobě těžce nemocná. Za mlada patřila mezi intelektuály a stýkala se s disidenty, pracovala jako překladatelka z francouzštiny. Svou dceru zbožňuje. I když je nemocná, je noblesní a vtipná.
 
Olin Líbal (Rostislav Novák)
Moravák každým coulem. Bodrý, se zálibou v alkoholu, siláckých historkách a ženách, ale bohužel s ručičkami poněkud dozadu. Za sestrou Marcelou přijíždí s tím, aby si v Praze našel práci, ale nějak moc se nesnaží hledat. Marcela mu všemožně pomáhá a shání pro něj přes známé zaměstnání. Olin je veselý a optimistický člověk, a i když si Marcelu neustále dobírá, pomáhá jí v těžkých chvílích.
 
Dáda Lacinová (Laďka Něrgešová)
Je Janova asistentka ve firmě. Sexy dračice, která hází očkem po každém muži, který projde kolem. Ráda si hraje na chudinku, ale spíš je to taková „zlatokopka", která si usmyslela, že se dobře vdá. Se Zikovou se nesnáší. Jede po Janovi i po Petrovi.
 
Ing. Robert Krátký (Jan Révai)
Je vychytralý zástupce ředitele nemocnice Wagnera a to mu rozhodně nestačí. Brousí si zuby na místo ředitele a tím, že ví na Wagnera, ho má v hrsti. Je zákeřný a rád manipuluje lidi. Krátký je našeptavač a intrikán. Je to ten typ zákeřného člověka, že na každého něco ví a vždy to použije ve chvíli, kdy z toho něco má. Neštítí se žádné špinavosti.
 
MUDr. Bořek Wagner (Martin Zounar)
Stal se ředitelem nemocnice a daří se mu. Pod jeho vedením nemocnice vzkvétá, jen kdyby nebylo úlisného inženýra Krátkého, jeho zástupce, který s ním hraje dvojí hru. Před Bořkem se tváří jako nejlepší přítel, ale za zády mu intrikuje. Bořek není moc sebevědomý a ředitelská úředničina ho přestává bavit. Chtěl by se vrátit k pacientům, stýská se mu po doktořině.
 
Ing. Andrea Rubešová (Dana Morávková)
Andrea se zotavuje po zranění, které jí způsobila Regina. Začíná vnímat věci trochu jinak a ujasňuje si své cíle. Násilně udržované rodinné vztahy jí dusí a ostatní členové rodiny jí připadají směšní ve svém lpění na rodinných poutech. Chtěla by se od rodiny odpoutat a začít si budovat sama svá „rodinná pouta", mít vlastní prosperující firmu a dobré vztahy s Kristýnou. Andrea je inteligentní a cílevědomá obchodnice, která za každou cenu prosazuje svůj názor a když si něco usmyslí, jde i přes mrtvoly. Často lidem ubližuje, jen proto, aby dosáhla svého.
 
Ivana Sýkorová (Zdeňka Volencová-Žádníková)
Ivana žila s právníkem Sýkorou, ale štěstí po kterém vždycky toužila se jí zhroutilo, když Sýkora zahynul po autonehodě.
 
František Rubeš (Jan Kačer)
Hlava rodiny, František Rubeš, je smutný ze smrti své sestry Kateřiny. Je to pro něj šok, když Kateřina odkáže svůj majetek „neznámému dědici" a vrtá mu hlavou, jestli skutečně není možné, aby měli další příbuzné po bratrovi.
 
Jiřina Rubešová (Lenka Termerová)
Rubešová se z posledních sil snaží rodinu udržet pohromadě. Je proti tomu, aby se Andrea odstěhovala. Je vyděšená z nepříjemností, které rodinu za poslední dobu postihly a obrací se k víře.
 
Filip Rubeš (Otto Kallus)
Filip Marcelu ani svého syna už nechce nikdy vidět. Je uražený a propadá depresím a negativismu. Ví moc dobře, že si ho Simona bere pouze pro peníze a chce jí to co nejvíc znepříjemnit. Rozhodl se upít se k smrti, ale před tím chce ještě stihnout utratit své milióny. Propadá totální sebedestrukci, protože miluje svého syna, kterého si odpírá vidět. Trápí se, když zjistí, že je František nemocný, ale nic pro něj neudělá. Nedokáže zachránit sebe, natož své dítě.
 
Marcela Rubešová (Zuzana Dřízhalová)
Marcela vychovává sama svého syna Františka a pracuje v baru s Ondřejem a s Mirkem. Snaží se být soběstačná. Rentu, kterou jí Rubešovi posílají, dává stranou. Snaží se na Filipa zapomenout, což není snadné, protože se kamarádí s jeho sestrou Ivanou a pořád o něm a o Simoně slyší. Za Marcelou přijíždí z Moravy její bratr Olin, který by rád „okusil" velkoměsto a našel si práci.
 
Simona Pražáková-Rubešová (Alice Bendová)
Simona si představuje, že po svatbě s Filipem bude mít konečně přístup k financím Rubešových a bude si žít jako královna, jak o tom celý život snila. Jenže Filip moc dobře ví, že si ho Simona nebere z lásky, ale pouze pro peníze a nehodlá jí manželství nějak ulehčit.
 
Ing. Jan Skála (Saša Rašilov)
S Janem se rozešla Marie a on zůstal sám. Sice se trápí a není mu příjemně, ale snaží se zapomenout. Stane se z něj zapřísáhlý starý mládenec, vymetá bary, žije naplno a žije nevázaným životem. Nezatrpkl, ale bere život s vtipnou nadsázkou, je drzý a veselý, jako býval dřív. Díky Petrovi se raduje s obyčejných věcí a své bohatství nebere vážně. Ředitelováním a penězi mu totiž trochu narostl hřebínek a svým machrováním skrývá zraněnou duši. Janovo chování se samozřejmě nelíbí Skálovi. Jan pomalu přestává vedení firmy zvládat, ale snaží se to maskovat a později ho zachrání právě Petr.
 
Hynek Skála (Miloslav Mejzlík)
Skála se domluvil s Andreou na rozvodu a finančním vyrovnání a nic mu nebrání v tom, aby se oženil se svou těhotnou družkou Zikovou. Jenže Skála pořád svatbu odkládá a spíš než všechno ostatní ho zajímá politická kariéra. Když už je na dosah svého cíle, objeví se Krátký, který ví o nehodě ve Švýcarsku a začne Skálu vydírat. Skála začíná mít stále větší spory s Janem, který se chová lehkovážně a častokrát mu musí ve firmě pomáhat.
 
Hanička Ziková (Petra Špindlerová)
Ziková je těhotná a touží se vdát za Skálu. Pořád pracuje ve firmě, kde jí mají všichni moc rádi a pořád je ortodoxní zastánkyní zdravé výživy. Když se Hynek rozhoupe k nabídce k sňatku, Ziková je v situaci, kdy se rozhoduje, jestli s ním zůstane nebo ne. Navíc se jí ozval její bývalý muž, který tvrdí, že ji stále miluje.
 
Božena Wagnerová (Ivanka Devátá)
Je nesnesitelná docentka na penzi, která má jeden životní cíl - neustálou péčí umučit svého syna Bořka. Je sice spokojená, že je ředitelem nemocnice, ale přece jen by mu ještě ráda vybrala nevěstu podle svého gusta. Wagnerová je velmi zvědavá a všechno musí být podle ní.
 
MUDr. Martin Liška (Roman Štolpa)
Liška spokojeně bydlí s Hedvikou na Zbraslavi, kam jim k jejich nelibosti dál jezdí Wagnerová. Hedvice se podařilo otěhotnět a do Prahy jezdí málokdy, občas jen za Zikovou. Liška díky Wagnerovi dostal práci v nemocnici. Chce mít hlavně svůj klid a dělat si dobře svoji práci. Pořád se kamarádí s Wagnerem, kterému radí v milostných záležitostech. Liška s Andreou i Kristýnou vychází dobře.
 
Kristýna Lišková (Sylva Koblížková)
Andreina rozmazlená dcera, která je zvyklá žít v pohodlí a bohatství. Andrea má o chování své dcery jasné představy, ale Kristýna chce být za každou cenu jiná a schválně rebeluje proti všem. I když jsou spolu zadobře, nechce vyznávat stejné názory jako její matka.

foto
Seriál Velmi křehké vztahy vysílá
TV Prima každé ÚTERÝ a ČTVRTEK

Autor:
  • Nejčtenější

Poslední sbohem Belmondovi. Na obřad dorazil Alain Delon i Pierre Richard

Po čtvrtečním pietním ceremoniálu v pařížské Invalidovně se Francie definitivně rozloučila s Jeanem-Paulem Belmondem....

RECENZE: Veselý světec Pan profesor má dvě výhody, Dyka a nové tváře

Zatímco na ČT v seriálu Ochránce řeší školský ombudsman reálné případy se smrtící vážností, ležérní Pan profesor na...

Rodina spáchala sebevraždu bez důvodu. V Plzni sehrají poslední večer

Skutečná hromadná sebevražda jedné čtyřčlenné francouzské rodiny inspirovala belgický soubor NTGent k představení...

Ve 46 letech zemřel Ben Best, autor a herec seriálu Nahoru a dolů

Ben Best, spoluautor seriálu HBO Nahoru a dolů, v němž si také zahrál postavu Clegga, zemřel ve věku 46 let. Kromě...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zemřel americký komik Norm Macdonald, známý ze seriálu Průměrňákovi

Po devítiletém boji s rakovinou zemřel americký herec a komik Norm Macdonald, jedna z hvězd pořadu Saturday Night Live....

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

  • Další z rubriky

RECENZE: Musíš spáchat ještě hodně hříchů, holčičko, než mě doženeš

Titul Aalto: Architektura emocí zní dost akademicky, až nezáživně. Avšak rozhodně by neměl odradit. Protože pod...

RECENZE: Michael Douglas z návsi zažívá lásku za hřmotu motorů a Ortelu

Ale prčicu, praví rozšafně matka hlavního hrdiny Lásky pod kapotou – a sálem zabouří smích. Což je veliká vzácnost jak...

Stephen Daldry veze na Febiofest svou novinku s Jamesem McAvoyem

Britský filmař Stephen Daldry, nositel tří oscarových nominací za snímky Předčítač, Hodiny a Billy Elliot, jenž se...

RECENZE: Jak úřady poznají pravou lásku v Manželství? Zasáhl ministr

Zdánlivě banální romance vyvrcholí sňatkem. Jenže to je teprve začátek novinky kin. Aby se Manželství mohlo vůbec...

Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou: Zábavní park plný atrakcí, zvířat i dinosaurů
Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou: Zábavní park plný atrakcí, zvířat i dinosaurů

Pokud budete mít cestu do Chlumce nad Cidlinou nebo jen pojedete okolo, zastavte se s dětmi v zábavném rodinném Fajnparku, který se rozkládá v...

Gabriela Soukalová je poprvé maminkou, narodila se jí holčička

Bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová (31) se stala maminkou. S partnerem Milošem Kadeřábkem přivítala moderátorka na...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Začalo to jako chřipka, pak vzal Tereze meningokok nohy a zničil ledviny

Před čtyřmi lety si Tereza myslela, že nastydla na kole. Jenže druhý den už ležela na JIP a kvůli meningokokové infekci...

Žena nemá žádné kamarádky, aby nesváděla svou postavou jejich partnery

Sedmadvacetiletá Moriah Millsová z Georgie se živí jako modelka a na své křivky je velmi hrdá. Nepodstoupila údajně...

Probudila mě bolest nehtů. Od té doby nemohu chodit, říká Alfred Strejček

Už téměř čtyři roky je Alfred Strejček (79) zcela odkázaný na péči druhých. Herci, recitátorovi, moderátorovi a...