Velmi křehké vztahy - kdo je kdo

  4:05aktualizováno  4:05
Seriál Velmi křehké vztahy nabídne spoustu známých jmen z Rodinných pout, ovšem také řadu nových postav.

ze seriálu Velmi křehké vztahy | foto: archiv TV Prima

Anna Pešková (Hana Holišová)
Skromná, obětavá a hodná zdravotní sestřička, která vyrůstala pouze s matkou a otce nikdy nepoznala. Doma netrpěly nouzí, až do doby, kdy matka onemocněla a potřebovaly spoustu peněz na léky a léčbu. Anna má ráda děti a jejím snem je mít vlastní nadaci a pomáhat opuštěným dětem. Je romantická a zbožňuje Francii, kam by se chtěla podívat. Jejím hlavním cílem je zařídit pro svou matku operaci a uhradit všechny vzniklé výlohy a zachránit ji.
 
JUDr. Petr Černý (Daniel Bambas)
Právník se zaměřením na majetkové právo. Jeho rodiče žijí na statku v jižních Čechách, ale on od studií žije v Praze se svým dědečkem. Rozchází se s modelkou Alenou a hledá své pevné místo v životě. Nelákají ho peníze, nemá v sobě přemrštěné ambice. Chce si jen dělat dobře svoji práci a mít vedle sebe milovanou osobu. Díky náhodě pomůže Honzovi Skálovi s problémy v Premier Glass. Jan pak Petra přemluví, aby pomohl s dědickými záležitostmi u Rubešů. Petr se setká se sestřičkou Annou a je z toho láska. Petr miluje koně a přírodu, nevadí mu, že se mu kamarádi smějí, že je kotlíkář a skaut, on je prostě pouze romantik.
 
JUDr. Vilém Rais (Karel Pospíšil)
Petrův dědeček je právník na penzi. Je to rozverný energický pán, velmi sečtělý se zájmem o historii a literaturu. V mládí býval obletovaný ženami a Petrovi často radí v různých životních situacích, ale hlavně tak, že je humorně glosuje.
 
Mudr. Lukáš Kratochvíl (Viktor Limr)
Sympatický chirurg, kapacita a nejlepší doktor v širokém okolí. Je klidný a charismatický, trochu introvert a nemluva, ale tím je pro ženy tajemný a zajímavý. Je ženatý a jeho manželství není šťastné. Zapletl se s Andreou Rubešovou a okouzlila ho Ivanka Sýkorová.
 
Sestřička Stáňa (Sandra Pogodová)
Nejlepší kamarádka a kolegyně Anny. Je to ztřeštěná zmatkářka, které nechybí smysl pro humor, trápí ji její tloušťka a mindráky. Anna s ní probírá všechny své problémy a životní peripetie.
 
Libuše Pešková (Kateřina Burianová)
Anina matka, která je dlouhodobě těžce nemocná. Za mlada patřila mezi intelektuály a stýkala se s disidenty, pracovala jako překladatelka z francouzštiny. Svou dceru zbožňuje. I když je nemocná, je noblesní a vtipná.
 
Olin Líbal (Rostislav Novák)
Moravák každým coulem. Bodrý, se zálibou v alkoholu, siláckých historkách a ženách, ale bohužel s ručičkami poněkud dozadu. Za sestrou Marcelou přijíždí s tím, aby si v Praze našel práci, ale nějak moc se nesnaží hledat. Marcela mu všemožně pomáhá a shání pro něj přes známé zaměstnání. Olin je veselý a optimistický člověk, a i když si Marcelu neustále dobírá, pomáhá jí v těžkých chvílích.
 
Dáda Lacinová (Laďka Něrgešová)
Je Janova asistentka ve firmě. Sexy dračice, která hází očkem po každém muži, který projde kolem. Ráda si hraje na chudinku, ale spíš je to taková „zlatokopka", která si usmyslela, že se dobře vdá. Se Zikovou se nesnáší. Jede po Janovi i po Petrovi.
 
Ing. Robert Krátký (Jan Révai)
Je vychytralý zástupce ředitele nemocnice Wagnera a to mu rozhodně nestačí. Brousí si zuby na místo ředitele a tím, že ví na Wagnera, ho má v hrsti. Je zákeřný a rád manipuluje lidi. Krátký je našeptavač a intrikán. Je to ten typ zákeřného člověka, že na každého něco ví a vždy to použije ve chvíli, kdy z toho něco má. Neštítí se žádné špinavosti.
 
MUDr. Bořek Wagner (Martin Zounar)
Stal se ředitelem nemocnice a daří se mu. Pod jeho vedením nemocnice vzkvétá, jen kdyby nebylo úlisného inženýra Krátkého, jeho zástupce, který s ním hraje dvojí hru. Před Bořkem se tváří jako nejlepší přítel, ale za zády mu intrikuje. Bořek není moc sebevědomý a ředitelská úředničina ho přestává bavit. Chtěl by se vrátit k pacientům, stýská se mu po doktořině.
 
Ing. Andrea Rubešová (Dana Morávková)
Andrea se zotavuje po zranění, které jí způsobila Regina. Začíná vnímat věci trochu jinak a ujasňuje si své cíle. Násilně udržované rodinné vztahy jí dusí a ostatní členové rodiny jí připadají směšní ve svém lpění na rodinných poutech. Chtěla by se od rodiny odpoutat a začít si budovat sama svá „rodinná pouta", mít vlastní prosperující firmu a dobré vztahy s Kristýnou. Andrea je inteligentní a cílevědomá obchodnice, která za každou cenu prosazuje svůj názor a když si něco usmyslí, jde i přes mrtvoly. Často lidem ubližuje, jen proto, aby dosáhla svého.
 
Ivana Sýkorová (Zdeňka Volencová-Žádníková)
Ivana žila s právníkem Sýkorou, ale štěstí po kterém vždycky toužila se jí zhroutilo, když Sýkora zahynul po autonehodě.
 
František Rubeš (Jan Kačer)
Hlava rodiny, František Rubeš, je smutný ze smrti své sestry Kateřiny. Je to pro něj šok, když Kateřina odkáže svůj majetek „neznámému dědici" a vrtá mu hlavou, jestli skutečně není možné, aby měli další příbuzné po bratrovi.
 
Jiřina Rubešová (Lenka Termerová)
Rubešová se z posledních sil snaží rodinu udržet pohromadě. Je proti tomu, aby se Andrea odstěhovala. Je vyděšená z nepříjemností, které rodinu za poslední dobu postihly a obrací se k víře.
 
Filip Rubeš (Otto Kallus)
Filip Marcelu ani svého syna už nechce nikdy vidět. Je uražený a propadá depresím a negativismu. Ví moc dobře, že si ho Simona bere pouze pro peníze a chce jí to co nejvíc znepříjemnit. Rozhodl se upít se k smrti, ale před tím chce ještě stihnout utratit své milióny. Propadá totální sebedestrukci, protože miluje svého syna, kterého si odpírá vidět. Trápí se, když zjistí, že je František nemocný, ale nic pro něj neudělá. Nedokáže zachránit sebe, natož své dítě.
 
Marcela Rubešová (Zuzana Dřízhalová)
Marcela vychovává sama svého syna Františka a pracuje v baru s Ondřejem a s Mirkem. Snaží se být soběstačná. Rentu, kterou jí Rubešovi posílají, dává stranou. Snaží se na Filipa zapomenout, což není snadné, protože se kamarádí s jeho sestrou Ivanou a pořád o něm a o Simoně slyší. Za Marcelou přijíždí z Moravy její bratr Olin, který by rád „okusil" velkoměsto a našel si práci.
 
Simona Pražáková-Rubešová (Alice Bendová)
Simona si představuje, že po svatbě s Filipem bude mít konečně přístup k financím Rubešových a bude si žít jako královna, jak o tom celý život snila. Jenže Filip moc dobře ví, že si ho Simona nebere z lásky, ale pouze pro peníze a nehodlá jí manželství nějak ulehčit.
 
Ing. Jan Skála (Saša Rašilov)
S Janem se rozešla Marie a on zůstal sám. Sice se trápí a není mu příjemně, ale snaží se zapomenout. Stane se z něj zapřísáhlý starý mládenec, vymetá bary, žije naplno a žije nevázaným životem. Nezatrpkl, ale bere život s vtipnou nadsázkou, je drzý a veselý, jako býval dřív. Díky Petrovi se raduje s obyčejných věcí a své bohatství nebere vážně. Ředitelováním a penězi mu totiž trochu narostl hřebínek a svým machrováním skrývá zraněnou duši. Janovo chování se samozřejmě nelíbí Skálovi. Jan pomalu přestává vedení firmy zvládat, ale snaží se to maskovat a později ho zachrání právě Petr.
 
Hynek Skála (Miloslav Mejzlík)
Skála se domluvil s Andreou na rozvodu a finančním vyrovnání a nic mu nebrání v tom, aby se oženil se svou těhotnou družkou Zikovou. Jenže Skála pořád svatbu odkládá a spíš než všechno ostatní ho zajímá politická kariéra. Když už je na dosah svého cíle, objeví se Krátký, který ví o nehodě ve Švýcarsku a začne Skálu vydírat. Skála začíná mít stále větší spory s Janem, který se chová lehkovážně a častokrát mu musí ve firmě pomáhat.
 
Hanička Ziková (Petra Špindlerová)
Ziková je těhotná a touží se vdát za Skálu. Pořád pracuje ve firmě, kde jí mají všichni moc rádi a pořád je ortodoxní zastánkyní zdravé výživy. Když se Hynek rozhoupe k nabídce k sňatku, Ziková je v situaci, kdy se rozhoduje, jestli s ním zůstane nebo ne. Navíc se jí ozval její bývalý muž, který tvrdí, že ji stále miluje.
 
Božena Wagnerová (Ivanka Devátá)
Je nesnesitelná docentka na penzi, která má jeden životní cíl - neustálou péčí umučit svého syna Bořka. Je sice spokojená, že je ředitelem nemocnice, ale přece jen by mu ještě ráda vybrala nevěstu podle svého gusta. Wagnerová je velmi zvědavá a všechno musí být podle ní.
 
MUDr. Martin Liška (Roman Štolpa)
Liška spokojeně bydlí s Hedvikou na Zbraslavi, kam jim k jejich nelibosti dál jezdí Wagnerová. Hedvice se podařilo otěhotnět a do Prahy jezdí málokdy, občas jen za Zikovou. Liška díky Wagnerovi dostal práci v nemocnici. Chce mít hlavně svůj klid a dělat si dobře svoji práci. Pořád se kamarádí s Wagnerem, kterému radí v milostných záležitostech. Liška s Andreou i Kristýnou vychází dobře.
 
Kristýna Lišková (Sylva Koblížková)
Andreina rozmazlená dcera, která je zvyklá žít v pohodlí a bohatství. Andrea má o chování své dcery jasné představy, ale Kristýna chce být za každou cenu jiná a schválně rebeluje proti všem. I když jsou spolu zadobře, nechce vyznávat stejné názory jako její matka.

foto
Seriál Velmi křehké vztahy vysílá
TV Prima každé ÚTERÝ a ČTVRTEK

Autor:

Tipy z televizního programu

Recenze: Pojedeme k moři 70 %, Oko dravce 60 %, Plán útěku 60 %, Kryštůfek Robin 60 %, Trans 60 %, Brak 55 %

Klíčová slova: Policie Modrava, Linka, Comeback, Show Jana Krause

Nepřehlédněte: 28. 6. - 6. 7.

Nejčtenější

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

PRVNÍ DOJMY: Rozervané mondénní paničky bloumají telenovelou Milenky

Hrdinky seriálu Milenky

Když se zdá, že český seriál došel na vrchol pokleslosti, zasáhnou Slováci. Vedle titulu Milenky, který letní Nova...

Druhý Tajný život mazlíčků vyhrál s náskokem, přišlo 54 tisíc diváků

Záběr z animovaného filmu Tajný život mazlíčků 2

Animovaný snímek Tajný život mazlíčků 2 prokázal i v Česku statut rodinného hitu. Na vítězné pokračování pohádky přišlo...

Najdete na iDNES.cz