Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. července 2020 Nora

Velmi křehké vztahy - kdo je kdo

  4:05aktualizováno  4:05
Seriál Velmi křehké vztahy nabídne spoustu známých jmen z Rodinných pout, ovšem také řadu nových postav.

ze seriálu Velmi křehké vztahy | foto: archiv TV Prima

Anna Pešková (Hana Holišová)
Skromná, obětavá a hodná zdravotní sestřička, která vyrůstala pouze s matkou a otce nikdy nepoznala. Doma netrpěly nouzí, až do doby, kdy matka onemocněla a potřebovaly spoustu peněz na léky a léčbu. Anna má ráda děti a jejím snem je mít vlastní nadaci a pomáhat opuštěným dětem. Je romantická a zbožňuje Francii, kam by se chtěla podívat. Jejím hlavním cílem je zařídit pro svou matku operaci a uhradit všechny vzniklé výlohy a zachránit ji.
 
JUDr. Petr Černý (Daniel Bambas)
Právník se zaměřením na majetkové právo. Jeho rodiče žijí na statku v jižních Čechách, ale on od studií žije v Praze se svým dědečkem. Rozchází se s modelkou Alenou a hledá své pevné místo v životě. Nelákají ho peníze, nemá v sobě přemrštěné ambice. Chce si jen dělat dobře svoji práci a mít vedle sebe milovanou osobu. Díky náhodě pomůže Honzovi Skálovi s problémy v Premier Glass. Jan pak Petra přemluví, aby pomohl s dědickými záležitostmi u Rubešů. Petr se setká se sestřičkou Annou a je z toho láska. Petr miluje koně a přírodu, nevadí mu, že se mu kamarádi smějí, že je kotlíkář a skaut, on je prostě pouze romantik.
 
JUDr. Vilém Rais (Karel Pospíšil)
Petrův dědeček je právník na penzi. Je to rozverný energický pán, velmi sečtělý se zájmem o historii a literaturu. V mládí býval obletovaný ženami a Petrovi často radí v různých životních situacích, ale hlavně tak, že je humorně glosuje.
 
Mudr. Lukáš Kratochvíl (Viktor Limr)
Sympatický chirurg, kapacita a nejlepší doktor v širokém okolí. Je klidný a charismatický, trochu introvert a nemluva, ale tím je pro ženy tajemný a zajímavý. Je ženatý a jeho manželství není šťastné. Zapletl se s Andreou Rubešovou a okouzlila ho Ivanka Sýkorová.
 
Sestřička Stáňa (Sandra Pogodová)
Nejlepší kamarádka a kolegyně Anny. Je to ztřeštěná zmatkářka, které nechybí smysl pro humor, trápí ji její tloušťka a mindráky. Anna s ní probírá všechny své problémy a životní peripetie.
 
Libuše Pešková (Kateřina Burianová)
Anina matka, která je dlouhodobě těžce nemocná. Za mlada patřila mezi intelektuály a stýkala se s disidenty, pracovala jako překladatelka z francouzštiny. Svou dceru zbožňuje. I když je nemocná, je noblesní a vtipná.
 
Olin Líbal (Rostislav Novák)
Moravák každým coulem. Bodrý, se zálibou v alkoholu, siláckých historkách a ženách, ale bohužel s ručičkami poněkud dozadu. Za sestrou Marcelou přijíždí s tím, aby si v Praze našel práci, ale nějak moc se nesnaží hledat. Marcela mu všemožně pomáhá a shání pro něj přes známé zaměstnání. Olin je veselý a optimistický člověk, a i když si Marcelu neustále dobírá, pomáhá jí v těžkých chvílích.
 
Dáda Lacinová (Laďka Něrgešová)
Je Janova asistentka ve firmě. Sexy dračice, která hází očkem po každém muži, který projde kolem. Ráda si hraje na chudinku, ale spíš je to taková „zlatokopka", která si usmyslela, že se dobře vdá. Se Zikovou se nesnáší. Jede po Janovi i po Petrovi.
 
Ing. Robert Krátký (Jan Révai)
Je vychytralý zástupce ředitele nemocnice Wagnera a to mu rozhodně nestačí. Brousí si zuby na místo ředitele a tím, že ví na Wagnera, ho má v hrsti. Je zákeřný a rád manipuluje lidi. Krátký je našeptavač a intrikán. Je to ten typ zákeřného člověka, že na každého něco ví a vždy to použije ve chvíli, kdy z toho něco má. Neštítí se žádné špinavosti.
 
MUDr. Bořek Wagner (Martin Zounar)
Stal se ředitelem nemocnice a daří se mu. Pod jeho vedením nemocnice vzkvétá, jen kdyby nebylo úlisného inženýra Krátkého, jeho zástupce, který s ním hraje dvojí hru. Před Bořkem se tváří jako nejlepší přítel, ale za zády mu intrikuje. Bořek není moc sebevědomý a ředitelská úředničina ho přestává bavit. Chtěl by se vrátit k pacientům, stýská se mu po doktořině.
 
Ing. Andrea Rubešová (Dana Morávková)
Andrea se zotavuje po zranění, které jí způsobila Regina. Začíná vnímat věci trochu jinak a ujasňuje si své cíle. Násilně udržované rodinné vztahy jí dusí a ostatní členové rodiny jí připadají směšní ve svém lpění na rodinných poutech. Chtěla by se od rodiny odpoutat a začít si budovat sama svá „rodinná pouta", mít vlastní prosperující firmu a dobré vztahy s Kristýnou. Andrea je inteligentní a cílevědomá obchodnice, která za každou cenu prosazuje svůj názor a když si něco usmyslí, jde i přes mrtvoly. Často lidem ubližuje, jen proto, aby dosáhla svého.
 
Ivana Sýkorová (Zdeňka Volencová-Žádníková)
Ivana žila s právníkem Sýkorou, ale štěstí po kterém vždycky toužila se jí zhroutilo, když Sýkora zahynul po autonehodě.
 
František Rubeš (Jan Kačer)
Hlava rodiny, František Rubeš, je smutný ze smrti své sestry Kateřiny. Je to pro něj šok, když Kateřina odkáže svůj majetek „neznámému dědici" a vrtá mu hlavou, jestli skutečně není možné, aby měli další příbuzné po bratrovi.
 
Jiřina Rubešová (Lenka Termerová)
Rubešová se z posledních sil snaží rodinu udržet pohromadě. Je proti tomu, aby se Andrea odstěhovala. Je vyděšená z nepříjemností, které rodinu za poslední dobu postihly a obrací se k víře.
 
Filip Rubeš (Otto Kallus)
Filip Marcelu ani svého syna už nechce nikdy vidět. Je uražený a propadá depresím a negativismu. Ví moc dobře, že si ho Simona bere pouze pro peníze a chce jí to co nejvíc znepříjemnit. Rozhodl se upít se k smrti, ale před tím chce ještě stihnout utratit své milióny. Propadá totální sebedestrukci, protože miluje svého syna, kterého si odpírá vidět. Trápí se, když zjistí, že je František nemocný, ale nic pro něj neudělá. Nedokáže zachránit sebe, natož své dítě.
 
Marcela Rubešová (Zuzana Dřízhalová)
Marcela vychovává sama svého syna Františka a pracuje v baru s Ondřejem a s Mirkem. Snaží se být soběstačná. Rentu, kterou jí Rubešovi posílají, dává stranou. Snaží se na Filipa zapomenout, což není snadné, protože se kamarádí s jeho sestrou Ivanou a pořád o něm a o Simoně slyší. Za Marcelou přijíždí z Moravy její bratr Olin, který by rád „okusil" velkoměsto a našel si práci.
 
Simona Pražáková-Rubešová (Alice Bendová)
Simona si představuje, že po svatbě s Filipem bude mít konečně přístup k financím Rubešových a bude si žít jako královna, jak o tom celý život snila. Jenže Filip moc dobře ví, že si ho Simona nebere z lásky, ale pouze pro peníze a nehodlá jí manželství nějak ulehčit.
 
Ing. Jan Skála (Saša Rašilov)
S Janem se rozešla Marie a on zůstal sám. Sice se trápí a není mu příjemně, ale snaží se zapomenout. Stane se z něj zapřísáhlý starý mládenec, vymetá bary, žije naplno a žije nevázaným životem. Nezatrpkl, ale bere život s vtipnou nadsázkou, je drzý a veselý, jako býval dřív. Díky Petrovi se raduje s obyčejných věcí a své bohatství nebere vážně. Ředitelováním a penězi mu totiž trochu narostl hřebínek a svým machrováním skrývá zraněnou duši. Janovo chování se samozřejmě nelíbí Skálovi. Jan pomalu přestává vedení firmy zvládat, ale snaží se to maskovat a později ho zachrání právě Petr.
 
Hynek Skála (Miloslav Mejzlík)
Skála se domluvil s Andreou na rozvodu a finančním vyrovnání a nic mu nebrání v tom, aby se oženil se svou těhotnou družkou Zikovou. Jenže Skála pořád svatbu odkládá a spíš než všechno ostatní ho zajímá politická kariéra. Když už je na dosah svého cíle, objeví se Krátký, který ví o nehodě ve Švýcarsku a začne Skálu vydírat. Skála začíná mít stále větší spory s Janem, který se chová lehkovážně a častokrát mu musí ve firmě pomáhat.
 
Hanička Ziková (Petra Špindlerová)
Ziková je těhotná a touží se vdát za Skálu. Pořád pracuje ve firmě, kde jí mají všichni moc rádi a pořád je ortodoxní zastánkyní zdravé výživy. Když se Hynek rozhoupe k nabídce k sňatku, Ziková je v situaci, kdy se rozhoduje, jestli s ním zůstane nebo ne. Navíc se jí ozval její bývalý muž, který tvrdí, že ji stále miluje.
 
Božena Wagnerová (Ivanka Devátá)
Je nesnesitelná docentka na penzi, která má jeden životní cíl - neustálou péčí umučit svého syna Bořka. Je sice spokojená, že je ředitelem nemocnice, ale přece jen by mu ještě ráda vybrala nevěstu podle svého gusta. Wagnerová je velmi zvědavá a všechno musí být podle ní.
 
MUDr. Martin Liška (Roman Štolpa)
Liška spokojeně bydlí s Hedvikou na Zbraslavi, kam jim k jejich nelibosti dál jezdí Wagnerová. Hedvice se podařilo otěhotnět a do Prahy jezdí málokdy, občas jen za Zikovou. Liška díky Wagnerovi dostal práci v nemocnici. Chce mít hlavně svůj klid a dělat si dobře svoji práci. Pořád se kamarádí s Wagnerem, kterému radí v milostných záležitostech. Liška s Andreou i Kristýnou vychází dobře.
 
Kristýna Lišková (Sylva Koblížková)
Andreina rozmazlená dcera, která je zvyklá žít v pohodlí a bohatství. Andrea má o chování své dcery jasné představy, ale Kristýna chce být za každou cenu jiná a schválně rebeluje proti všem. I když jsou spolu zadobře, nechce vyznávat stejné názory jako její matka.

foto
Seriál Velmi křehké vztahy vysílá
TV Prima každé ÚTERÝ a ČTVRTEK

Autor:
  • Nejčtenější

Zemřel Ennio Morricone. Legendě italské filmové hudby bylo 91 let

Ve věku 91 let zemřel italský hudební skladatel Ennio Morricone. Svými melodiemi doprovodil Morricone více než 500...

Sexuální lovci dětí na internetu, teď bez cenzury. Ve filmu V síti 18+

Dokument V síti, který je s více než 410 tisíci diváků zatím nejúspěšnějším letošním filmem, má novou, tvrdší verzi. Od...

RECENZE: Eurovize k smíchu? Skvělý námět se nezdařilo dotáhnout do konce

Organizátoři Eurovize se v posledních letech snaží jinak tradiční pěvecké soutěži propůjčit novou a uvolněnější tvář....

RECENZE: Padesát tisíc lidí jde po vodě. Pravda, která má napětí i vtip

Možná nejnapínavější podívanou v současné nabídce kin přináší paradoxně dokument. Pod názvem Christo: Chůze po vodě...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ve 102 letech zemřel Earl Cameron, hrál v bondovce Thunderball i Počátku

Britský herec Earl Cameron, považovaný za jednu z prvních černošských hvězd stříbrného plátna, zemřel ve věku 102 let....

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  • Další z rubriky

Sexuální lovci dětí na internetu, teď bez cenzury. Ve filmu V síti 18+

Dokument V síti, který je s více než 410 tisíci diváků zatím nejúspěšnějším letošním filmem, má novou, tvrdší verzi. Od...

VIDEO: Simpsonovi si v premiérové řadě utahují z komiksů Marvelu

Animovaní Simpsonovi se hlásí s aktuální 31. sérií. V nejnovějších dvaadvaceti epizodách, které nasadí Prima Cool od 7....

Ve 102 letech zemřel Earl Cameron, hrál v bondovce Thunderball i Počátku

Britský herec Earl Cameron, považovaný za jednu z prvních černošských hvězd stříbrného plátna, zemřel ve věku 102 let....

Postřižiny a Samotáři. Kina bez premiér zkoušejí přeladit na retro

Kina jsou již otevřená bez omezení, přesto na první červencový týden hlásí pouze dva přírůstky programu. Navíc jde jen...

Najdete na iDNES.cz