Bídný start televizní sezony. Ale všechny stanice si ho chválí

  13:56aktualizováno  13:56
První týden hlavní televizní sezony sliboval ostrý souboj, výsledky však hovoří spíš o nudné remíze. Dva vítěze, faktického a morálního, má ČT, hlavní zbraní Novy nebyly novinky, nýbrž blokáda.

Právě před rokem slavila Prima, její start seriálu Vinaři se přiblížil hranici dvou milionů diváků. Jak dopadl úvod podzimu letos?

Nevalně.

Vůbec nejsledovanější z novinek se stal Doktor Martin na ČT, ovšem stačilo mu k tomu už jen 1,4 milionu diváků. Na druhé straně vyhrál, přestože Nova proti němu postavila osvědčený šlágr Pretty Woman.

Za morální vítězství lze označit také milion diváků pro seriál ČT Labyrint, které doslova „urval“ proti hlavnímu trumfu Novy, televizní premiéře komedie Babovřesky 2, na niž zbylo 1,3 milionu diváků.

Fotogalerie

Zjevná programová blokáda konkurenčních novinek ze strany Novy, jež jako jediná zbrusu nové tituly nenasadila a kuchařskou show MasterChef i další díly Doktorů z Počátků teprve chystá, pokračuje řadou Kameňáků.

A nemíří jen proti ČT, v úvodu se soustředila na vlajkovou loď Primy – seriál Přístav, nyní se klíčová bitva odvíjí v neděli, kde Nova křísí SuperStar. Nejnovější výsledky dokládají nudnou skororemízu, k níž se stanice dopracovaly: Vinaři II 992 tisíc, Četnické humoresky 958 tisíc, SuperStar 803 tisíc diváků. Ani letitá královna seriálů Ordinace se dosud nevrátila ke svým standardním číslům kolem půldruhého milionu diváků.

Pro televize však měřítkem úspěchu nejsou absolutní čísla, nýbrž podíl na divácích – takže jsou vlastně všechny spokojeny. „Prima dosáhla nejlepšího týdenního podílu na sledovanosti od prosince 2014. O víkendu zaujala show Česko Slovensko má talent či druhý díl Vinařů, který měl více diváků než první epizoda, úspěšně se uvedly i Vychytávky Ládi Hrušky,“ shrnula mluvčí Primy Marie Fianová. Hruškově pořadu stačilo 330 tisíc diváků.

Který z nových pořadů se nejvíc líbí vám?

celkem hlasů: 5449

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 pátek 11. září 2015. Anketa je uzavřena.

Labyrint 4014
Doktor Martin 712
Vinaři II 215
Zvláštní znamení touha 182
Přístav 105
Rudyho má každý rád 64
Superstar 49
Česko Slovensko má talent 41
Tchyně 34
Podvodníci 33

„Se startem sezony jsme velmi spokojení. Na předních příčkách žebříčku sledovanosti se opět umisťují naše seriálové pilíře Ordinace a Ulice, ale také české filmy a reality show Výměna manželek. Úspěšně začala SuperStar, oslovila i některé těžko zasažitelné cílové skupiny, například ženy ve věku 15–24 let,“ tvrdí Anna Suchá z Novy.

KOMENTÁŘ: Ve válce televizí je divák rukojmí s páskou přes oči

Martin Dejdar v seriálu Přístav

Martin Dejdar v seriálu Přístav

Podle šéfa programu ČT Milana Fridricha je důležité, že vedle seriálů Labyrint či Doktor Martin si dobře vedou i jiné novinky, Bedekr z Rakouska, cyklus Zvláštní znamení touha, projekt Dokumentární nebe. „O úspěšnosti však nerozhoduje jen sledovanost a hodnocení kvality programu dostaneme až v druhé půlce září,“ dodal Fridrich.

Vůbec první zahájila sezonu TV Barrandov, za niž sdělila Barbora Šenfeldová, že „sledovanost je lepší než loni v témže období, na úspěch měly vliv stálice jako Sejdeme se na Cibulce i novinky Tchyně, Popelka či Exploziv“. Peoplemetry dodávají: Cibulkova zábavná tajenka 170 tisíc, Babica vs. Sapík 151 tisíc. A nový kanál Barrandov Muzika měřil první diváky na tisíce.

Nejzajímavějším, ač trvalým úkazem tak zůstává postfederální rozdíl vkusu. Zatímco u nás vládnou seriály, na Slovensku reality show: počínaje pořadem Česko Slovensko má talent a konče SuperStar, která na Markíze dokonce porazila vítěze českého podzimu Doktora Martina.


Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

No Time To Die. Tvůrci prozradili název pětadvacátého filmu s agentem Bondem

Ve snímku No Time To Die (Není čas zemřít) se zřejmě naposledy objeví v roli...

Pětadvacátý film s Jamesem Bondem ponese název No Time To Die (Není čas zemřít). Na sociálních sítích o tom informovali...

Další z rubriky

VIDEO: Přijede sám král. Filmové Panství Downton zve do zákulisí

Ve filmu Panství Downton očekávají příjezd krále

Panství Downton, jeden z nejslavnějších televizních seriálů moderní éry, míří k závěrečné kapitole, která se odehraje v...

Když Karel Kryl maloval a Václav Neckář skákal. Dva poklady archivů

Záběr ze záznamu Karel Kryl 1969: Píseň skončila, žalář je naším domovem

Cannes nadšeně tleskající československému popu včetně tria Golden Kids; rok poté jen tabule, křída, houba, kytara a...

Velkolepé, děsivé a groteskní. Film o Stalinově pohřbu jede do Benátek

Sergel Loznica uvedl na karlovarském festivalu 2019 dokument Proces

Vedle Marhoulova Nabarveného ptáčete, studentské práce Sh_t Happens a restaurované Extase má Česko na 76. festivalu v...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz