TýTý si vysloužily tančící hvězdy a Ordinace

  22:38aktualizováno  22:38
V televizní anketě TýTý bodoval seriál Ordinace v růžové zahradě a show StarDance... když hvězdy tančí. Absolutním vítězem se stal Karel Gott.

Ceny Týtý 2006 - Zlata Adamovská a šéfredaktorka časopisu Televize Simona Kadlíková - Hudební divadlo Karlín, Praha (17. března 2007) | foto: Ivan Chlud

Ceny, o kterých rozhodují televizní diváci svými hlasy, se předávaly v Karlínském divadle.

Večer neměl jednoho moderátora - každou kategorii uvedla dvojice známých osobností. Vedle sebe se tak objevily herečky Dana Morávková a Adéla Gondíková, spisovatelka Halina Pawlowská s textařkou Gabrielou Osvaldovou či Libuše Šmuclerová a Jan Rosák.

První cenu pro Osobnost televizního zpravodajství předala herečka Zlata Adamovská společně s novou šéfredaktorkou týdeníku televize Simonou Kadlíkovou. Radovala se z ní Jolana Voldánová, která porazila "nováckou" čtyřku Borhyová, Voříšek, Koranteng a Fialová. "Myslím, že mi pomohlo účinkování ve StarDance," podotkla Voldánová.

Podle očekávání obhájila prvenství z loňského roku v kategorii herečka Daniela Šinkorová. Diváci ji upřednostnili před její seriálovou soupeřkou Danou Morávkovou a dokonce i před stálicemi hereckého nebe Libuší Šafránkovou, Jiřinou Bohdalovou a Jiřinou Jiráskovou. 

Herci roku předali cenu Roman Ondráček a Miloš Pokorný, kteří v několika bodech vtipně poučili případné vítěze, jak se správně během přebírání chovat. Za vítězného Miroslava Donutila ale trofej převzal jeho syn - herec je totiž na dovolené.

Jedenáctou sošku získal Radek John coby Osobnost televizní publicistiky. "Trochu se mi to zkomplikovalo. Když jich bylo deset, říkal jsem si, že je to pěkné. Ale když mám jedenáctou, tak mě napadá, že tucet by byl dobrý," zažertoval John a podotkl, že spíše než jemu patří trofej pořadu Na vlastní oči.

V kategorii Zpěvák už tradičně zvítězil Karel Gott. Cenu si ale převzít nemohl, protože byl pracovně v Německu. Alespoň z předtočeného záznamu ale připomněl, že cena Týtý je hlavně závazkem divákům, kteří hlas poslali.

Gott si navíc vysloužil post absolutního vítěze letošního ročníku - právě jemu totiž diváci poslali nejvíce hlasů. Předávající Libuše Šmuclerová ale neprozradila, kolik přesně hlasů "Mistr" obdržel.

Překvapení nepřišlo ani v kategorii Zpěvaček. Diváci si za svou pěveckou královnu opět zvolili Lucii Bílou. Ta si ale pro cenu přijít nemohla, protože právě vystupovala na předávání hudebních cen Anděl. Pro zakřivené zrcadlo tak poslala svého syna Filipa.

Do rozpaků přivedla trofej pro Osobnost zábavných pořadů Vladimíra Hrona, který měl radost z vítězství zkalenou tím, že jeho spolupráce s Českou televizí už skončila. "Cítím závazek, ale není kde ho splnit," posteskl si Hron.

Nejoblíbenějším seriálem televizní diváci určili nováckou Ordinaci v růžové zahradě, pořadem roku pak zvolili show České televize StarDance. "Doneslo se mi, že díky StarDance se přihlásilo dvakrát více lidí do tanečních," radoval se dramaturg Aleš Ulm.

V průběhu ceremoniálu diváci hlasovali pomocí SMS i pro Objev roku - do této kategorie každá z televizí nominovala jednoho svého "koně". Česká televize se spolehla na Jakuba Prachaře, tvář seriálu Horákovi, Prima pak vyslala do boje doktorku Kateřinu Cajthamelovou, průvodkyni reality show Jste to, co jíte.

Nova vsadila na vítěze třetí řady soutěže Česko hledá Superstar Zbyňka Drdu. Ten nakonec titul Objev roku získal. Trofej převzal z rukou herečky Ivany Jirešové, která stejnou cenu získala loni.

Už od nominačního večera je znám první letošní držitel zakřiveného zrcadla z dílny Kurta Gebauera. Stal se jím dlouholetý reportér České televize Zdeněk Velíšek, který tak vstoupil do televizní dvorany slávy.

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

VIDEO: Do hororu Doktor Spánek si Stephen King vybral Ewana McGregora

Trailer k filmu Doktor Spánek

Od 31. října vstoupí do kin horor Doktor Spánek, který podle knihy Stephena Kinga navazující na jeho legendární...

RECENZE: Co zbylo z Mužů v černém? Parodie na bondovku a povrchní humor

Záběr ze třetího pokračování Mužů v černém

Jestli Muži v černém 3 příjemně překvapili, pak startovní snímek nové série Muži v černém: Globální hrozba znamená...

Vinnetou, Hospoda, Chalupáři. Letní televize mají stále stejné zbraně

Mahulena Bočanová, Josef Větrovec, Jiřina Bohdalová a Vladimír Menšík v seriálu...

Česká televize v létě opráší seriálové Chalupáře, Prima klasické indiánky s Vinnetouem, Nova své sitcomy Hospoda či...

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz