TV tipy: Není Harry jako Harry

  9:44aktualizováno  9:44
John Cusack, drsný Harry i Alfred Hitchcock budou mít na televizních obrazovkách problémy s identitou lidí, kteří nakonec ukáží docela jinou tvář, než jak se zpočátku zdálo.

Kriminálka Las Vegas - Město hříchu - Kriminálka Las Vegas - Město hříchu (obálka knihy) | foto: Jota

TELEVIZNÍ PROGRAM NAJDETE ZDE

VÍKENDOVÉ DUELY
Harry Potter a Kámen mudrců - foto 10V pátek, tedy dnes,nastoupí malý kouzelník do prvního ročníku kouzelnické školy ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců (Nova, 20:00) a drsný inspektor Harry Callahan vyšetří Sázku na smrt (Prima, 22:00). Pro milovníky jižanské hudby je tu BLUES & Charles Burnett (ČT2, 21:50) aneb posezení u ďáblova krbu, jehož se zúčastní Big Bill Broonzy, Willie Dixon, Son House, Bessie Smith, Sister Rosetta Tharpe, Dinah Washington, Muddy Waters, Sonny Boy Williamson a další.

Pierre RichardV sobotu bude Pierre Richard nadmíru Roztržitý (Nova, 14:10) ve svém režijním debutu, Gregory Peck bude dobývat Velkou zemi (ČT1, 21:05) v oscarovém westernu a John Cusack bude mít problémy s Identitou (Nova, 21:55), kterýžto temný thriller byste si vážně neměli nechat ujít. Protože nic není, jak se zdá.

V neděli bude Hitchcock stíhat Nepravého muže (ČT2, 17:20), James Bond ztratí Povolení zabíjet (Nova, 17:00) a S.W.A.T. - jednotka rychlého nasazení (Nova, 21:15) nejdříve pokazí, co může, aby to posléze rychle napravila.

PŘES VŠEDNÍ DNY
Zlaté globy - režisér Alejandro Gonzalez Inarritu s herečkami z filmu BabelV pondělí začíná trojdílný dokument Válka špionů (ČT2, 20:00) a režisér Alejandro González Ińárritu zváží lidskou duši na 21 gramů (ČT2, 22:00).

V úterý se podívejte na Dokumentární klub: Plukovník Ťing Sing (ČT2, 22:55) o úspěšném vojákovi, který je nyní slavnou baletkou a hrdou adoptivní matkou. Z Bridget Fondové se stane Zabiják (Prima, 23:05) aneb Nikita po americku.

Ve středu na vás čeká Igby (ČT2, 0:40) aneb cynická komedie USA o potížích s dospíváním.

Fantomas kontra Scotland YardVe čtvrtek se rozpoutá boj Fantomas kontra Scotland Yard (ČT1, 20:00) a Ivan Passer ve svém prvním celovečerním filmu zapojí Intimní osvětlení (ČT2, 21:40).

SERIÁLOVÉ OKÉNKO
V sobotu začíná šestá řada Julie Lescautové (Nova, 10:15) o neohrožené francouzské komisařce, v neděli sedmá řada Kroku za krokem (Prima, 19:25) a v pondělí francouzský seriál Zvěrokruh (Nova, 1:20) o vrahounovi, který si své oběti vybírá podle astrologického znamení. Ve čtvrtek startuje šestá řada Wolffova revíru (Prima, 16:50).

SLEDOVANOST
Kriminálka Las Vegas - Město hříchuVe čtvrtek 16. srpna vedla Nova s Malým pitavalem z velkého města a Kriminálkou Las Vegas - obojí přesáhlo hranici milionu dvou set tisíc diváků. V pátek 17. srpna získala prvenství s podobnými hodnotami ČT1 s Četnickými humoreskami a 13. komnatou. V sobotu 18. srpna sledovalo na Nově bondovku Jeden svět nestačí celkem 909 tisíc diváků, Zlatou hokejku na ČT1 jen o šest tisíc diváků méně. V neděli 19. srpna nakonec zvítězila Nova s Jsi chytřejší než páťák o pouhých pět tisíc diváků nad ČT1 a filmem Iguo Igua, který sledovalo 916 tisíc lidí.

V pondělí 20. srpna vedla Nova s Pojišťovnou štěstí a Nekecej a pádluj, obojí plus minus sledovalo milion dvě stě tisíc diváků. V úterý 21. srpna překonal Malý pitaval z velkého města (Nova) hranici milionu čtyř set tisíc diváků, Kriminálka Miami (Nova) se držela o sto tisíc diváků níže. Ve středu 22. srpna Pojišťovna štěstí (Nova) překonala o sto tisíc diváků s necelým milionem sto padesáti tisíci diváky Poštu pro tebe (ČT1).

Autoři:

Nejčtenější

POSLEDNÍ DOJMY: Seriál Hra o trůny skončil. Jak, to už není důležité

Z finále seriálu Hra o trůny

Představa, že ve stejném okamžiku miliony lidí na celé světě zklamaně vyhrkly: „A to má být všechno?!“, je svým...

Eurovizi vyhrál favorizovaný Nizozemec, Lake Malawi skončili jedenáctí

Duncan Laurence z Nizozemska ve finále Eurovize 2019.

Příští ročník Eurovize se díky vítězství Duncana Laurence bude konat v Nizozemsku. Česká kapela Lake Malawi si vedla...

GLOSA: Madonna v Eurovizi? Naživo dost ostuda, ze záznamu úplný výsměch

Madonna jako host na finále Eurovize 2019 v Tel Avivu

Ještě několik dní před vysíláním sobotního finále letošní Eurovize nebylo jisté, zda americká zpěvačka Madonna v Tel...

RECENZE: Bohdalová s Hádkem se octli v Kleci. A tam jsou nejsilnější

Jiřina Bohdalová a Kryštof Hádek ve filmu Klec

K čistému thrilleru chybělo – či spíše přebývalo – jen málo. Ale za dramaturgickou nejistotu Klece, kterou Česká...

Martin se zastal scenáristů Hry o trůny. V knihách slibuje jednorožce

Spisovatel G. R. R. Martin na snímku z letošního dubna, kdy překvapivě...

K ostře sledovanému finále poslední řady seriálu Hra o trůny se vyjádřil i sám spisovatel G. R. R. Martin na svém...

Další z rubriky

RECENZE: Ach, ty plenky! Jak Daddy Cool opsal S tebou mě baví svět

Záběr z filmu Daddy Cool

Francouzská rodinná komedie Daddy Cool trvá půldruhé hodiny, z hlavy se vykouří za pět minut a domácí klasice S tebou...

VIDEO: Tenor s pověstí rockové hvězdy. Howard objevuje Pavarottiho

Trailer k filmu Pavarotti

Režisér Ron Howard, držitel Oscara za film Čistá duše, který má za sebou hity jako Apollo 13, Šifra mistra Leonarda...

VIDEO: Já se vrátím, slíbil a splnil. Přichází Terminátor: Temný osud

Arnold Schwarzenegger ve filmu Terminátor: Temný osud

Arnold Schwarzenegger ve své nejslavnější filmové sérii je zpátky. Snímek Terminátor: Temný osud vejde do kin 31....

Najdete na iDNES.cz