Anthonyho Hopkinse uvidíte v sobotu v roli Hannibala Lectera ve filmu Červený drak (Nova, 21:55).

Anthonyho Hopkinse uvidíte v sobotu v roli Hannibala Lectera ve filmu Červený drak (Nova, 21:55). | foto: archiv

TV tipy na víkend: Úsměvy Hannibala Lectera, sériového vraha a Mony Lisy

  • 0
Televizní obrazovka o víkendu překypuje smíchem a krví. Zábavný bude nominační večer na České lvy i komedie Roming, trochu toho násilí pak nabídne další eskapáda Hannibala Lectera, příběh francouzského vraha žen i spisovatel s vlkodlačími sklony.

PÁTEK 30. LEDNA
Český lev 2009 - Iva Pazderková a Ester Kočičková v upoutávceI u nás vrcholí filmová sezona - Nominačním večerem (ČT2, 20:00) o sobě naplno dávají vědět Čeští lvi. Předvýběrem nejlepších z šestadvaceti loňských filmů provedou Ester Kočičková a Iva Pazderková.

Mladá učitelka dějin umění Katherine Watsonová způsobí svým příchodem na prestižní univerzitu značný rozruch. Vede své studentky k nezávislosti a dostane se tak se svými konzervativními kolegy do vážných konfliktů. A přitom by se mohlo zdát, že ta milá dáma s Úsměvem Mony Lisy (Nova, 20:00) ničeho takového není schopna.

Rozmarné létoUprostřed jednoho nepovedeného léta, v jednom poklidném městě, sejde se na plovárně mistra Důry společnost ctihodných pánů, aby nad sklenicí s utopenci vedla filozofické hovory o všem možném. Více o slavném Rozmarném létě (Barrandov, 20:15) není třeba vypisovat.

Francouzský film Désiré Landru (ČT1, 20:00) vypráví o slavném vrahovi žen, který je miloval stejně jako jejich peníze. A i když spravedlnost zvítězila a pařížská gilotina nabrousila své ostří, ženy ho nepřestávaly, kdo ví proč, obdivovat.

SOBOTA 31. LEDNA
Věra Chytilová slaví osmdesátinyCyklus Zlatá šedesátá (ČT2, 20:00) se tentokráte zaměří na Věru Chytilovou. Po tradičním hodinovém profilu bude uveden její film o dvou Mariích a o bludném kruhu pseudohodnot a pseudovztahů Sedmikrásky (ČT2, 21:00). Televize jej nabídne dva dny před režisérčinými osmdesátými narozeninami.

Kanibal Hannibal Lecter dokáže i z vězeňské cely ohrozit život agenta FBI Willa Grahama, který ho za mříže dostal. Ten musí nasadit vlastní život, aby uchránil sebe i svou rodinu před nebezpečným vrahem. Thriller Červený drak (Nova, 21:55) sice nedosahuje kvalit Mlčení jehňátek, ale za zhlédnutí rozhodně stojí.

A ještě jednou na hororovou notu. Willa Randalla, redaktora známého newyorského nakladatelství, na opuštěné silnici pokouše vlk, zrovna když se v noci vrací domů. Přestože se zdá, že zranění zůstane bez následků, brzy zjistí, že se s jeho tělem děje něco podivného. Z Jacka Nicholsona v hlavní roli se prostě stane Vlk (ČT1, 22:50).

NEDĚLE 1. ÚNORA
Plakát k filmu ROMingRoming
(ČT1, 20:00) je komediálně laděná roadmovie o putování tří Romů ze Severu Čech na Slovensko. Vypráví o studentu Jurovi, kterého otec slíbil dceři nejlepšího kamaráda za ženicha. A tak se ještě společně s otcovým kamarádem vypraví na Slovensko.

Šerif Wyatt Earp (Prima, 22:10) se na Divokém západě rozhodl nekompromisně hájit spravedlnost a spolu se svými bratry vyčistil Dodge City a Tombstone od zločineckých band. Dost možná mu k tomu pomůže i tvář Kevina Costnera.

Oscarový film Páté přes deváté (ČT2, 22:25) vypráví o nejslavnější anglické autorské dvojici devatenáctého století, Wiliamu Gilbertovi a Arthurovi Sullivanovi. Oba milují divadlo. Dokážou ho však ještě dělat spolu?

SERIÁLY
Ulice
(pátek, Nova 18:30)
Ranč U Zelené sedmy (pátek, ČT1 20:00)

Televizní program na 7 dní pro více než 50 stanic