TV tipy na víkend: Pravidla svateb, pohřbů, lží i upírů

  12:02aktualizováno  12:02
Tradičně celou řadu atraktivních filmových titulů nabízí víkendový pohled do televizního programu. Záleží jen na vás, zda dáte přednost pátrání inspektora Trachty, či Jasona Bournea.

Film Pravidla lži uvede ČT1 v něděli od 20 hodin. | foto: Bontonfilm

PÁTEK 19. ZÁŘÍ
Matt DamonPáteční večer můžete začít s úvodním filmem Bourneovské trilogie Agent bez minulosti (Nova, 20:00). Tajný agent Jason Bourne, kterému propůjčil tvář Matt Damon, tu vystupuje jako muž, jenž ztratil paměť a teď nedokáže říci, kdo je ani kdo ho postřelil. Nechápe, kde se naučil dokonale ovládat bojová umění a proč musí zoufale bojovat o život.

Komediální alternativu pak nabízí snímek Můj bratranec Vinny (Prima, 21:15). Studenti Billy a Stan jsou v Alabamě omylem zatčeni pro vraždu. Jejich obhajoby se ujme Billyho bratranec, nezkušený advokát Vinny, který hodlá udělat vše pro to, aby  mladíky dostal z vězení.

Pozdní večer si vyhradil akčně hororový Blade (Prima, 23:45), který vládne nadpřirozenými upírskými schopnostmi a s pomocí svého meče musí zachránit svět před upírským lordem a jeho pomocníky.

Neprůstřelný mnichMísto na obrazovce dostane i Neprůstřelný mnich (Nova, 22:30). Ten už šedesát let opatruje magický svitek, v němž se skrývá klíč k neomezené moci. Touha získat ho je pro fanatického nacistu Struckera samozřejmě lákavá, jenže tibetský mnich je odhodlaný chránit své tajemství za každou cenu.

A ještě jeden páteční bonbonek, zejména pro fandy Jeana-Paula Belmonda. Žhnoucí Sahara, drahý kamion a velké pokušení - tak se dá charakterizovat pětačtyřicet let starý film 100 000 dolarů na slunci (ČT1, 23:00).

SOBOTA 20. ZÁŘÍ
Jiří Zahajský ve filmu Rozpuštěný a vypuštěnýBierhanzlova mast, na lysinu past! Tento slogan jistě rezonuje zejména fandům cimrmanovských her, konkrétně Vraždy v salonním kupé. Právě podle ní její autoři Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak napsali a natočili film Rozpuštěný a vypuštěný (Nova, 16:50), tedy detektivku, v níž inspektor Trachta s praktikantem Hlaváčkem hledají vraha továrníka Bierhanzla.

Pět dobrých důvodů zůstat svobodný najdete ve slavné britské komedii Čtyři svatby a jeden pohřeb (ČT1, 21:15), lék pro moderního muže zase v americkém snímku Hitch (Nova, 20:00).

Do svého druhého bojového tažení se v sobotu pustí opět akční upír Blade II (Prima, 22:25) a nejlepší Tajní agenti (Nova, 22:30) Brisseau a Lisa jsou vysláni do Maroka, kde mají vyhodit do povětří loď ruského obchodníka se zbraněmi.

Hannibal - ZrozeníJedním z největších a zároveň nejzajímavějších padouchů filmového plátna je jistě zvrácený kanibal Hannibal Lecter. O tom, kterak se z malého chlapce stalo vraždící monstrum, vypráví film Hannibal: Zrození (ČT1, 23:25).

NEDĚLE 21. ZÁŘÍ
Upřímnost je nebezpečná vlastnost. Zvláště v manželství. I o tom vás jistě přesvědčí jedna z mála komedií Alfreda Hitchcocka Pan a paní Smithovi (ČT2, 16:55). Pozor, v žádném případě film nespojujte se stejnojmenným snímkem s Angelinou Jolie a Bradem Pittem!

Pravidla lžiV neděli večer si pak nenechte ujít kritiky ceněný, v kinech nepříliš navštěvovaný a každopádně zajímavý a nejen Českým lvem poctěný film Pravidla lži (ČT1, 20:00). Mladí lidé zavření na samotě uprostřed šumavských lesů se společně snaží překročit vlastní minulost, kdy lhali, kradli, fetovali a jeden z nich i zabil. Zatím se neví, kdy pravda vyjde najevo.

  • Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Eros Ramazzotti nebo Andrea Bocelli. Podívejte se...

Ondřej Vetchý posílí Cimrmany, ač ho po škole nejprve jako herce zapudili

Do své 52. sezony vstoupilo Divadlo Járy Cimrmana po smutném létě, kdy brzy po sobě odešly jeho dvě výrazné tváře. I...

V 92 letech zemřela Vlasta Chramostová, herečka tří různých životů

Ve věku 92 let zemřela v neděli filmová herečka, signatářka Charty 77 a dlouholetá členka činohry Národního divadla...

Premium

Karel Gott byl s koncem smířený. Proč bych se měl rouhat? přemítal

Kdysi řekl, že ho fascinuje dostávat se na novou půdu. A dobývat ji. Pomalu, kousek po kousku. Dobyl ji znovu, když se...

Nechci být neuctivý, ale ceny mi někdy přijdou zbytečné, řekl Dyk s Thálií

Originálním proslovem zaujal Vojtěch Dyk, který v sobotu večer převzal Cenu Thálie v kategorii muzikál. Svým výkonem v...

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

RECENZE: Pánská jízda pro pokročilé. Mrkvička a Schmitzer jsou Staříci

Už nemají co ztratit, takže se vydají na společnou cestu bez návratu. Ovšem na cestu značně klopotnou, protože dva...

Premium

Zdeněk Svěrák i návrat Zelinky. Desátá řada StarDance bude plná překvapení

Desátá jubilejní řada StarDance připomene to nejlepší z historie soutěže a zároveň přinese spoustu atraktivních...

PRVNÍ DOJMY: Křepčení na hrobě, nebo pocta? StarDance začala Gottem

Muselo to být ošemetné rozhodování. Totiž jestli první díl StarDance, který náhodou vyšel na den státního smutku,...

Přichází český Netflix. K vidění bude Anděl Páně 2 i Pupendo

Netflix. Pro jedny již neodmyslitelné synonymum pro televizní zábavu na internetu, pro druhé prozatím cizí anglické...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz