Timberlake a Kunisová: Sex jsme vymýšleli u stolu, stala se z něj věda

Exkluzivně   12:05aktualizováno  12:05
Justin Timberlake je slavný díky hudbě a roli ve filmu o Facebooku, Milu Kunisovou proslavila scéna lesbického sexu v Černé labuti. Teď spolu natočili komedii, v níž dvě třetiny času tráví v posteli milováním. Ideální témata pro rozhovor, řeklo by se. Jenže by to nesměli být Timberlake a Kunisová.

Z filmu Kamarád taky rád

Jsou hvězdy a hvězdy. Některé berou propagaci filmů jako stavovskou čest a můžete se jich ptát na cokoli, vždycky ochotně odpovědí. Pak jsou takové, jež skrze své agenty a manažery pošlou seznam zakázaných témat, a z těch nedostanete skoro nic. Leda tak pokrčení ramen.

Fotogalerie

Justin Timberlake a Mila Kunisová patří do té druhé skupiny. Přestože rozhovory rozdávali k filmu Kamarád taky rád, kde se sex nejen intenzivně provozuje, ale také ústně probírá, mluvit o něm nechtěli. A stejně tak měli na seznamu tabu internet a hudbu. Co na tom, že bez hudby by nebyl Timberlake zpěvák a bez „internetové role“ v The Social Network herec.

Když tak jednoho dne dorazili do luxusního pařížského hotelu na oficiální rozhovory, čekal je nezvyklý zážitek. Za normálních okolností by se na ně už u dveří vrhli novináři lační odpovědí, tentokrát vládlo ticho. „Tak začneme. A hlavně prosím žádná hudba, žádný internet a žádný sex, však víte,“ pravil Timberlake. Novináři zaklapli bloky s „nevhodnými“ otázkami: nevěděli.

Natočili jste film o sexu mezi kamarády, říká se tomu mít přítele s přidanou hodnotou. Jak funkční je podle vás tenhle model vztahu?
Kunisová (K):
Musíte se nás na to ptát?

Je to hlavní téma filmu, který po světě propagujete.
K:
No právě, ten film mluví za mě.

Nás by ale zajímal váš názor.
K:
Já nevím. Existují jen dvě cesty: buď se ze sexu zrodí vztah, nebo po něm následuje přátelství. To jsem si nevymyslela, takhle to ve světě chodí.

Timberlake (T): Termín "přítel s přidanou hodnotou" (anglický název snímku je Friends With Benefits - pozn.red.) jsme použili k popsání fenoménu, který hýbe dnešní společností - sexu bez citových závazků. Pokud se ale ptáte na můj názor... Přemýšlel jsem o tom a došel jsem k závěru, že takovým přítelem s přidanou hodnotou je vlastně i váš partner, člověk, se kterým se rozhodnete strávit zbytek života. Respektive měl by jím být - jinak byste přece nezvládli všechno to, co soužití obnáší. Spát s někým není totéž jako spát vedle někoho. Náš film je komedie, nikoli sociální sonda, a tak tohle téma pojímá s nadsázkou. V podstatě jsme však chtěli říct, že žádný sex není prostý citů. Ani mezi kamarády.

Soutěž

Hrajte o lístky a dárky

Portál iDNES.cz a distribuční společnost Falcon vyhlašují soutěž o volné lístky, trička a diáře Moleskine. Dárky spojené s filmem Kamarád taky rád získáte, když správně a včas zodpovíte na tři otázky. Hrát můžete ZDE.

Váhali jste, zda vzít roli v romantické komedii?
K:
Já ale nešla točit romantickou komedii. Byla jsem fanynkou režiséra Willa Glucka a chtěla jsem hrát v jeho filmu. Věděla jsem, že je originální a že nedopustí, aby vzniklo něco povrchního nebo zaměnitelného.

T: Mila nastoupila na palubu až ve chvíli, kdy bylo rozhodnuto, že se žádná romantika konat nebude. To já dostal scénář dřív, v době, kdy ještě šlo o klasickou selanku pro děti a mládež. Naštěstí do projektu vstoupil Will a shodli jsme se, že pokud se toho máme my dva účastnit, musíme z toho udělat něco mnohem opravdovějšího a živějšího. Zbývalo jediné -najít herečku, která se nebude bát jít do toho s námi. Mila nás oba napadla jako první.

V čem se tedy Kamarád liší od dalších filmů svého žánru?
T:
V tom, že to není romantická, ale generační komedie. Naším záměrem nebylo točit o lásce, ale mluvit za naši generaci. A myslím, že jsme uspěli, kdo film viděl, musel získat pocit, že mu konečně někdo rozumí. A taky že sleduje realitu, nikoli vybájený svět.

Takže New York je skutečně plný lidí, kteří upřednostňují sex s kamarádem před klasickým vztahem?
T:
Tou realitou jsem měl na mysli spíš formu, způsob vyjadřování našich hrdinů a to, jak se chovají. Nepůsobí jako Marťani, jsou to lidi z našeho světa, kteří nevěří na osud a na to, že je někdo někomu souzený. V životě to zkrátka chodí jinak než ve filmu a my se to snažili respektovat.
K: Dvakrát týdně jsme se s Justinem a Willem scházeli nad původním scénářem a stránku po stránce ho přepisovali. Chtěli jsme, aby byl současný a autentický, abychom mu sami věřili. Aby dal základ filmu, na který si rádi sami zajdeme.

Choreografie sexu

V milostných scénách, které ve filmu převažují, bez ustání mluvíte. Dokonce sex přirovnáváte k tenisovému zápasu a dáváte si vzájemně pokyny, jak na něj.
K
(rozhořčeně): Vy pak moje slova určitě překroutíte, ale zkusím vám to vysvětlit. Osobně zkušenost s kamarádským sexem nemám, ale kdybych se v podobné situaci ocitla, asi bych mohla mluvit o technice sexu přímo v posteli. Vlastně bych si o ní bez zábran popovídala i se svým stálým partnerem, jen bych asi ubrala na počtu slov a byla méně přímá. Jinak nevidím nic špatného na tom, že řeknu, co mám ráda.
T: Přesně tak, existují lidi, kteří jsou rádi, když jim někdo říká, jak co dělat, víte? (smích) Když už jsme se dotkli sexu...
K: Nechcete se ptát na něco jiného?

Mila Kunisová a Justin Timberlake ve filmu Kamarád taky rád

Typický záběr z filmu Kamarád taky rád: Mila Kunisová a Justin Timberlake v posteli.

Přihlásí se redaktorka časopisu pro teenagery. "Milo, líbá líp Justin, nebo Natalie Portmanová?" obrátí se na Kunisovou s narážkou na film Černá labuť. "Já bych řekl Natalie," našeptává jí pobavený Timberlake. "Nevím," odpoví suše herečka a začne vstávat.

Pokus o rozhovor

Rozhovory s hvězdami vznikají různě. V ideálním případě je máte na několik minut pro sebe, stává se ovšem, že se o ně musíte podělit. U tzv. roundtable čili kulatého stolu to vypadá tak, že osobnost zpovídáte se skupinkou zahraničních novinářů. Ti se buď předem domluví na společných otázkách, nebo se naopak drží každý své linky. U „stolu“ s Timberlakem a Kunisovou zvítězil první model: připravené otázky letěly do koše jako "nevhodné" a nezbylo než spolupracovat. Tento rozhovor je proto spíše záznamem boje o rozhovor.

Novinářka bledne, Timberlake se směje. "Natalie líbala něžněji, že?" mrká na novináře. "Na tohle neodpovídám, další otázka?" utne téma Kunisová a k úlevě ostatních usedne zpět na židli. Pak se osmělí redaktor hudebního časopisu, který přijel s úkolem dostat z Timberlaka, proč už nějaký čas nezpívá. "Mě by zajímalo, jestli se pan Timberlake jako zpěvák..." Timberlake ho zarazí tak rázně, až agentka za jeho zády povyskočí: "Ani to nezkoušejte doříct!" Teď pro změnu „odchází“ Timberlake. "Vraťme se, prosím, k filmu," vyzve zoufalá agentka. Vzpoura médií končí.

Mluvili jsme o sexu, takže: připravovali jste se na něj nějak? Přece jen ve filmu takřka nevylezete z postele.
K:
Vy se snad nějak připravujete na sex?
T: Mila posilovala. Dělala kliky a já jí při tom ležel na zádech. (smích) Ne vážně, je pravda, že v tomhle byl Kamarád unikátní. V romantické komedii vypadá milování tak, že se pár políbí, následuje svlékání, postel a tma. To nám přijde směšné. Rozhodli jsme se, že na to půjdeme jinak, věrohodněji. Což se hezky řekne, ale hůř udělá. Dlouhé hodiny jsme proto seděli u stolu a jenom mluvili. Přehrávali jsme si různé situace, probírali polohy, úhly, detaily, zkrátka jsme ze sexu udělali vědu.

Takže jste si vytvořili choreografii sexu.
T: Přesně tak, byla to choreografie jako pro balet.

S tím máte, Milo, zkušenosti z filmu Černá labuť. Která choreografie pro vás byla těžší, taneční, nebo milostná?
K:
Já toho zase tolik nenatančila, jen jsem to dobře předstírala. Vzhledem k tomu, že v Kamarádovi v podstatě jen ležím pod Justinem, je odpověď nasnadě: choreografie ležení je nenáročná. (konečně se usměje)
T: To je pravda, úkolem Mily bylo ležet a já se zase musel soustředit jen na to, abych ji svým tělem dobře zakrýval. Nic těžkého.

Na zakázaném místě

Možná nebude na škodu zmínit pohled režiséra. Will Gluck se totiž o natáčení erotiky rozpovídal zcela bez okolků. Ostatně podle něj se v Hollywoodu se sexem pracuje tak často, že naprosto ztratil nádech pikanterie. "Nevím, proč s tím tolik nadělají. Když se Mila poprvé svlékla, nikoho to nezajímalo. Ne že by nebylo na co koukat, jen zkrátka nahé herce vídáme téměř denně. Rozruch způsobil až Justin: nikoli nahou zadnicí, ale zpěvem. Když to na place rozbalil s hitem, který zpíval jako dítě, celý štáb byl najednou v pozoru," připomněl režisér scénu, v níž Timberlake notuje Jump; píseň, kterou zpíval s duem Kriss Kross. (Celý rozhovor s režisérem Gluckem ZDE)

Mila Kunisová

Narodila se v roce 1983 v Kyjevě, od sedmi let žije ve Spojených státech. V televizi se poprvé objevila ve čtrnácti, vystupovala ve videoklipech skupiny Aerosmith a hrála ve filmech Americké psycho 2, Kopačky a Max Payne. Uznání jí přinesla role soutěživé baletky v Černé labuti.

T: Jump byl náhoda. Vlastně většina věcí v tomhle filmu byla tak trochu náhoda. Hodně jsme zkoušeli a improvizovali, zapojovali vlastní nápady a zkušenosti, a protože jsme byli s Milou stejně naladěni, šlo to zlehka. Na to, že si zarapuju v ponožkách a županu, jsme přišli, když po nás Will chtěl, abychom si prohlíželi moje fotoalbum. Když mě Mila viděla jako legračního krisskrossáka s copánky na hlavě, bylo rozhodnuto. Jen jsem měl trochu problém vybavit si text, Mila ho znala líp než já.

Vypadá to, že jste si s Milou herecky i lidsky sedli. Měl jste to tak i s Cameron Diazovou, se kterou jste točil komedii Zkažená úča? Timberlake zpozorní, otázka se totiž týká jeho expřítelkyně a soukromí on přece nikdy nekomentuje.
T: Proč bych o ní měl mluvit?

Mila Kunisová a Justin Timberlake ve filmu Kamarád taky rád

Hrdinové filmu Kamarád taky rád probírají své milostné zážitky a požadavky.

Je to další žena-komička, s níž jste měl před kamerou tu čest. Smíme mluvit o ženách-komičkách?
T:
Tak to samozřejmě můžeme. Jsem rád, že se ženy prosazují tam, kde dřív kralovali muži. Mají na to a Cameron i Mila jsou toho důkazem. Ženy umějí být vtipné, to jsem si potvrdil.

Znamená to, že jste se při natáčení filmu Kamarád taky rád dobře bavil?
T:
Královsky. Mila je neskutečně bystrá a pohotová, což je pro komediální žánr základ. Zvládla odehrát vtip a vzápětí mě úplně dojala, dokáže všechno. Nejvíc mi na práci s ní vyhovovalo, že byla soustředěná. Věděla, koho hraje, ale zároveň byla pořád ve střehu. I proto jsme tak často improvizovali, mohli jsme si to dovolit.

Justin Timberlake

Narodil se v roce 1981 v Memphisu. Odmala vyhrával talentové soutěže, popularitu získal díky televizní show New Mickey Mouse Club. Ve čtrnácti založil chlapeckou kapelu ’N Sync, která prorazila do hitparád, a se zpěvačkou Britney Spears vytvořil "královský pár popu". V roce 2002 se dal na sólovou dráhu, Britney na pozici přítelkyně vystřídaly herečky Jessica Bielová a Cameron Diazová. Nyní už se držitel šesti cen Grammy hudbě věnuje jen sporadicky, zajímá se o film a podnikání na internetu. Jeho nejvýraznější filmovou rolí je Sean Parker v oscarovém snímku The Social Network (2011).

Nastaly vůbec nějaké těžkosti?
T:
Spíš technického rázu. V New Yorku se natáčelo za plného provozu, na Times Square nebo hlavním nádraží si prostě nemůžete dovolit zastavit dopravu, a to samozřejmě přinášelo řadu komplikací.
K: Až v New Yorku člověku došlo, kdo je Justin Timberlake. Fanynky byly všude a ječely jeho jméno jako smyslů zbavené.
T: Zároveň právě na tyhle okamžiky nikdy nezapomenu. Vždyť jsem si zatančil na Times Square a vyšplhal na nápis Hollywood!

Prý jste první, komu se na těch písmenech v Los Angeles podařilo natočit film.
T: Taky nás za to sebrala policie. No vážně, podmínkou natáčení bylo, že ukážeme, co hrozí každému, kdo by se o něco podobného pokusil. Takže jsme s Milou seděli na tom veeelikánském O a sledovali, jak se k nám blíží policejní helikoptéra. Komu se tohle poštěstí.


Nejčtenější

Ve dvaceti letech zemřel Cameron Boyce, idol ze série Následníci

Cameron Boyce během natáčení snímku Machři 2 z roku 2013

Americký herec Cameron Boyce, generační idol teenagerů z televizní série Následníci, nečekaně zemřel ve věku dvaceti...

RECENZE: Ed Sheeran dobyl Prahu. Jako by však dosáhl vlastního limitu

Ed Sheeran na Letišti Letňany v Praze  (7. července 2019)

Nedělní koncert na Letišti Letňany sice dovezl nejen Pražanům populárního písničkáře a jeho hity. Zároveň však dokázal,...

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Další z rubriky

RECENZE: Komedie Late Night páchá na Emmě Thompsonové atentát

Emma Thompsonová ve filmu Late Night

Nejhorší, co může potkat skvělou britskou herečku, je role v americké přednášce o rovnosti pohlaví a ras, navíc špatně...

Simba jako živý. Nový Lví král má být vyvrcholením přetočených disneyovek

Záběr z nového zpracování Lvího krále

Když hrdinové animovaného Lvího krále před pětadvaceti lety pozvedli malého Simbu nad hlavu se slovy „Tohle je váš nový...

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Najdete na iDNES.cz