Byla hrozná, ale zamiluji si ji, říká hrdinka Akt X o roli Thatcherové

  0:51aktualizováno  0:51
Z role tajné agentky postoupila až k předsedkyni vlády. Herečka Gillian Andersonová známá ze seriálu Akta X se objeví ve čtvrté řadě televizní kroniky The Crown (Koruna), a to v roli bývalé britské premiérky Margaret Thatcherové.

Gillian Andersonová na Zlatých glóbech (Beverly Hills, 7. ledna 2018) | foto: AP

„Jsem nadšená, že se mohu připojit k týmu seriálu a že mám příležitost vylíčit tak komplikovanou a kontroverzní ženu,“ uvedla Andersonová. „Thatcherová byla nepochybně hrozná, ale mne baví, že ji mohu zkoumat pod povrchem. A dokonce se snad i zamilovat do ikony, která, ať uctívaná, nebo opovrhovaná, definovala svou éru,“ dodala představitelka tajné agentky Dany Scullyové.

Spekulace o možném obsazení Andersonové se vynořily již počátkem roku, ale společnost Netflix, která seriál vysílá od roku 2016 a objednala si rovnou šest řad, je až doposud odmítala komentovat. Čtvrtá sezona se v současné době vyrábí, třetí série ságy o britské panovnici má premiéru 17. listopadu.

Právě ve třetí řadě nastane herecké střídání stráží, protože Claire Foyovou, která v prvních dvou sériích představovala Alžbětu II., nyní vystřídá Olivia Colmanová. Roli prince Phillipa nově převzal Tobias Menzies a princeznu Margaret teď ztvární Helena Bonham Carterová.

Čím blíže má jeho děj k současnosti, tím větší emoce seriál The Crown vzbuzuje. Nejde zdaleka jen o postavu kontroverzní premiérky přezdívané Železná lady, v právě natáčené čtvrté řadě se totiž objeví i princezna Diana, kterou ztvární teprve třiadvacetiletá Emma Corrinová.

Fotogalerie

A v premiérové třetí sérii se zase pozornost upře na jinou novou tvář, herečku Emerald Fennellovou známou například z filmu Dánská dívka.

Její ostře sledovanou postavou se totiž stane mezi Brity nepříliš oblíbená Camilla Parkerová- Bowlesová, tedy důvěrná přítelkyně a posléze druhá manželka prince Charlese.

Paradoxně mnozí členové královské rodiny, včetně Alžběty II. či prince Henryho, patří k fanouškům seriálu, který už má na kontě dva Zlaté glóby a další padesátku cen včetně televizních trofejí Emmy. 

Pro jedenapadesátiletou Gillian Andersonovou bude role bývalé ministerské předsedkyně do jisté míry i hereckou soutěží. Není totiž první, kdo před kamerou Thatcherovou ztvární, v životopisu Železná lady ji ztělesnila Meryl Streepová, ve snímku Margaret zase Lindsay Duncanová.

Ukázka z filmu Železná lady s meryl Streepovou v roli Tatcherové:

Autor:

Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

V 49 letech zemřel Brian Turk, další tvář původního Beverly Hills 90210

Americký herec Brian Turk

Po nedávném skonu Luka Perryho odešel další představitel jednoho z hrdinů seriálu Beverly Hills 90210. Herec Brian Turk...

VIDEO: Zabijeme ho, věří Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička coby Staříci

Ze snímku Staříci

Po předpremiéře na letošním karlovarském festivalu vejde 17. října do kin film Staříci, v němž se Jiří Schmitzer a...

RECENZE: Snímek Ad Astra zdobí Brad Pitt. Jinak jen stíhá Gravitaci

Záběr z filmu Ad Astra

Shodou okolností se Donald Sutherland, Tommy Lee Jones a Loren Dean potkali už ve filmu Vesmírní kovbojové. Nyní putují...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Najdete na iDNES.cz