Dvouminutový záchvat smíchu. Jak se rozloučí Teorie velkého třesku

  9:59aktualizováno  9:59
Ve Státech už se rozloučila, v české verzi se kultovní Teorie velkého třesku uzavře v pondělí večer na Prima Cool posledním dílem finální série, na který naváže unikátní vzpomínkový dokument ze zákulisí.

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku slávy | foto: Reuters

Dvanáct let trávili fanoušci po celém světě s partou teoretických fyziků a jejich praktických přítelkyň. Závěrečnou epizodu mnozí dávali za vzor dokonce Hře o trůny – „takhle má vypadat finále“, vzkazovali na sociálních sítích.

Právě Stockholmský syndrom, poslední díl série, který měl americkou premiéru v půli května a zároveň se na webu imdb.com dočkal vůbec nejvyššího hodnocení z celé historie Teorie velkého třesku, se dnes vysílá na Prima Cool. Navíc přidá vzpomínkovou exkurzi zákulisím televizní legendy.

Ctitelé seriálu doufají, že ještě naposled promluví do nominací na televizní ceny Emmy, které se vyhlašují v úterý. Šanci má vždy přinejmenším Jim Parsons, který za svou postavu nesnesitelného génia Sheldona vyhrál Emmy již čtyřikrát, o Zlatém glóbu nemluvě.

Fotogalerie

Navíc v roli vypravěče zní jeho hlas také v odvozené kronice dětství stejného hrdiny Malý Sheldon, která se v závěru druhé řady vtipně prolnula s Teorií velkého třesku, do jejíhož vyvrcholení vstupuje Sheldon sice poctěný, ale současně vykolejený získáním vytoužené Nobelovy ceny.

Kdežto v retrosérii Malý Sheldon ještě coby školák poslouchá v pět ráno v garáži rozhlasový přenos ze Švédska, aby zjistil, zda vyhraje jeho favorit – načež tvůrci připojili vtipný sestřih téže chvíle, jak ji prožívali Sheldonovi budoucí souputníci z Teorie velkého třesku, ať už spali v dětských postýlkách, či tajně studovali s baterkou pod peřinou.

Speciální díl Teorie velkého třesku: Rozloučení pak může bavit i diváky, kteří osudy hrdinů neprožívali. Ukazuje totiž profesní zázemí pořadu, kam patří též publikum, před nímž se živě natáčelo. „Večírkem odhalených tajemství“ provázejí Johnny Galecki a Kaley Cuoco, představitelé Leonarda a Penny, jejichž vztah se zasloužil o výchozí zápletku i pointu ságy.

Iain Armitage v titulní roli seriálu Mladý Sheldon

Iain Armitage v titulní roli seriálu Malý Sheldon

Projdou studiem číslo 25, které dnes už nese jméno seriálu a kde se točilo vše od jízdy autem po vesmírnou stanici. Kostymérnou s komiksovými převleky, skladem bláznivých rekvizit, ale hlavně vzpomínkami třeba na scénu, kdy herečky dostaly dvouminutový záchvat smíchu, či účast fyzika Stephena Hawkinga na zkoušce, kde ho herci právě imitovali.

V seriálu hostovali i jiní velikáni jako Bill Gates nebo Buzz Aldrin. Dokument však zmíní i nikdy neviděnou Carol Ann Susi, jejímž hlasem mluvila paní Wolowitzová; když herečka zemřela, pověsili si kolegové do studia její fotografii, aby byla stále s nimi. A nakonec dojde i na záhadu zdi plné žvýkaček.

V dokumentu někteří uslyší herce poprvé v originále a ocení českou verzi, k níž se vážou hned dvě aféry. Nejprve si fanoušci vybojovali návrat „rebelských“ hlasů, které dabingové studio vyměnilo, nyní se zase bouří kvůli strojovému překladu titulků některých epizod seriálu na streamovací službě Netlix.


Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

No Time To Die. Tvůrci prozradili název pětadvacátého filmu s agentem Bondem

Ve snímku No Time To Die (Není čas zemřít) se zřejmě naposledy objeví v roli...

Pětadvacátý film s Jamesem Bondem ponese název No Time To Die (Není čas zemřít). Na sociálních sítích o tom informovali...

Další z rubriky

VIDEO: Ryjeme držkou v zemi. V Amnestii zazní Pasážová revolta

David Koller, Richard Műller a Viki Olejárová zpívají Kryla v písni k filmu...

David Koller, Richard Műller a Viki Olejárová nazpívali k filmu Amnestie píseň Karla Kryla Pasážová revolta. Přidali se...

RECENZE: Brutální Nikita 2? Kéž by, Bessonova Anna je jen slabý odvar

Z filmu Anna

Spíše než kdysi tak nadějného filmaře dnes Luc Besson připomíná náboráře slovanských manekýnek. Objevitel ukrajinské...

TELEVIZIONÁŘ: Že vždy vyhrává pouze jeden? Miss má povolené výjimky

Finalistky soutěže Česká Miss 2019 a Miss Universe SR 2019 (Praha, 19. srpna...

Proč se Československo vlastně vůbec dělilo? Šestadvacet let po rozpadu federace existuje společná televizní Superstar,...

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na iDNES.cz