Televizní Vánoce budou ve znamení trvalek

  10:16aktualizováno  10:16
Kromě hrstky novinek se letos o Vánocích ohlásí staří známí: Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna, Mrazík či Císařův pekař.

Pohádka Anděl Páně | foto: Warner Bros

Letopočty se mění, televizní program zůstává. Sestava pořadů letošních Vánoc je skoro k nerozeznání od těch minulých.

Bez pohádek ani ránu
Stejně jako loni či předloni chystá Nova na Štědrý den Tři oříšky pro Popelku – jen s tím rozdílem, že je uvede už vpodvečer a po nich nasadí hollywoodský hit 102 dalmatinů.

Jiné trvalky se pouze stěhují. Třeba pohádku Byl jednou jeden král vysílala před třemi lety Nova, letos ji má Prima; příběh s Čerty nejsou žerty z předloňské Primy přešel naopak na Novu. Jedině ČT k archivům tradičně přidá několik vlastních novinek plus štědrovečerní televizní premiéru úspěšné filmové pohádky Anděl Páně, v níž skvěle baví Ivan Trojan a Boha hraje Jiří Bartoška.

Všechny stanice stavějí vánoční nabídku na filmové klasice a vlastní zábavě, přičemž sváteční ladění začínají už v sobotu 23. prosince: Nova bondovkou Dnes neumírej či variací na Popelku Věčný příběh, ČT filmem s Arnoldem Schwarzeneggerem Rolničky, kam se podíváš a Prima legendární pohádkou Hrátky s čertem.

Nedělní Štědrý den Novy připomene kromě Tří oříšků pro Popelku i Princeznu se zlatou hvězdou, kdežto ČT zkusí dvě novinky: vlastní pohádku Až kohout snese vejce a zábavnou filmovou povídku s nečekaným koncem Past na Ježíška, kterou vymyslel a natočil tvůrce Snowboarďáků Karel Janák. Po Andělovi Páně zve ČT stejně jako loni na sváteční posezení s Miroslavem Donutilem a jeho hosty – mimochodem, Donutila se diváci ČT dočkají také na silvestrovské obrazovce.

I Prima si dovolila jedno příjemné vybočení. Štědrý den sice zaplní vesměs známými filmy proloženými dobročinným koncertem ve Státní opeře, na dobrou noc však připravila kultovní lahůdku – Ukradené Vánoce od režiséra Tima Burtona, veselý animovaný horor o smutném kostlivci s dýňovitou hlavou, který uspořádá nadílku s umrlci a strašidly v duchu Halloweenu.

Seriál nemá dovolenou
Poslední týden roku připomíná televizní skladbou trochu vylepšený víkend. Opět se dostanou ke slovu vícedílné série – od pohádky Z pekla štěstí přes Pana Tau až po Fantomase nebo Hercula Poirota.

Zároveň však televize dodržují běžný divácký režim s prvky svých opor. Takže Nova i během svátků vysílá seriály Ulice a Ordinace a k SuperStar se vrátí zvláštním večerem finalistů, Prima má vánoční díly pořadů Jste to, co jíte, Pět proti pěti nebo Jen blbni! A ČT se Ohlédnutím rozloučí s hokejovým seriálem Poslední sezona, ale hned také uvede dokument o novém seriálu Eden.

Dotek Vánoc cítí i úzce zaměřené stanice. Filmová HBO dává na Štědrý večer Polární expres a dokumentární Spektrum chystá na tři sváteční dny unikátní Prehistorický park.

Autoři: ,

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

Filmovou Poslední aristokratkou Jiří Vejdělek abstinenty vykurýruje

Eliška Balcerová a Jiří Vejdělek na festivalu promluvili o snímku Poslední...

Už první ukázky z Poslední aristokratky budí vlnu veselí. Třeba když americká rodinka při uvítání na restituovaném...

VIDEO: Před Vánocemi přijde kočičí tanec. Hlásí se muzikál Cats

Trailer k filmu CATS

James Corden, Taylor Swift, Jennifer Hudsonová, Ian McKellen, Idris Elba, Judi Denchová nebo Rebel Wilsonová. To je...

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.

Najdete na iDNES.cz