ČT nasadí na podzim Ententýky se Čtvrtníčkem. Prý „Sex ve městě po česku“

  15:12aktualizováno  15:12
Česká televize bude od září vysílat nový český seriál Ententýky. ČT o tom informovala na čtvrteční tiskové konferenci. Pořad přirovnávaný k americkému seriálu Sex ve městě se ve středu střetne se seriálem Obchoďák, který FTV Prima minulý týden uvedla jako svůj velký podzimní hit.
Ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich.

Milan Fridrich

Konkurenčnímu taktizování se ale ČT brání. "ČT tady není od toho, aby vedla války. Máme za sebou určitou tradici, kterou jsme se při sestavování podzimního schématu řídili nejvíce," řekl programový ředitel ČT Milan Fridrich s tím, že podzimní schéma se nese v duchu tří pilířů, mezi které kromě tradice zařadil také poznání a sílu příběhu.

Seriál Ententýky, který jeho producent Pavel Anděl charakterizoval jako zábavný pořad pro všechny generace, nabídne kromě příběhu také určitý návod na život. "Seriál je výjimečný v tom, že zachovává určitou intimitu, posloupnost a nabízí řešení životních situací," uvedl Anděl.

Kateřina Hrachovcová-Herčíková s voříškem Puňťou

Kateřina Hrachovcová

V hlavních rolích se představí herečky Jitka Schneiderová, Lucie Zedníčková nebo Kateřina Hrachovcová, jejíhož partnera bude hrát Petr Čtvrtníček. Patnáctidílný pořad scenáristky Lucie Konečné vypráví o čtyřech ženách a jednom muži, kteří se chystají na mateřskou dovolenou nebo na ní jsou.

Z dalších seriálů se do podzimní nabídky ČT zařadí čtvrtá řada Zdivočelé země, která bude Obchoďáku konkurovat v pondělí večer, a retro seriál Vyprávěj. Ten by měl čtvrtou řadou, která zavede diváky do porevolučních let, zatím skončit. Novinkou pak od září bude povídkový cyklus Okno do hřbitova, jehož tajuplné příběhy vznikly podle stejnojmenné předlohy Miroslava Švandrlíka.

Iveta Toušlová, moderátorka, novinářka

Iveta Toušlová

Další podzimní novinkou je publicistický týdeník Rub a líc, který bude moderovat autorka pořadů 13. komnata nebo Toulavá kamera Iveta Toušlová. "Jsou to toulky do 13. komnaty našich životů. Název v sobě ukrývá kryptogram realita a lidé," uvedla Toušlová, která se v pořadu mimo jiné zaměří na rub a líc plastické chirurgie nebo internetu.

Ze soutěžních pořadů nabídne ČT na podzim například cestopisný formát Můžeme dál?, kterým provedou moderátoři Tomáš Měcháček a Miluše Bittnerová. Další díly zábavného soutěžního pořadu Taxík se zatím vysílat nebudou. "Taxík jsme na chvíli zaparkovali, abychom udělali pořádnou technickou kontrolu. Pokud ho vrátíme do vysílání, dáme o tom včas vědět," uvedl Fridrich.

Pořad Na stojáka odstartoval kariéru "blondýny" Ivy Pazderkové.

Z HBO se v září na ČT2 přestěhuje komediální pořad Na stojáka, ve kterém bude diváky kromě jiných naživo bavit Miloš Knor. Improvizační charakter bude mít také nový týdeník Na forbíně Tomáše Matonohy. Herec novou show popsal jako lehce alternativní zábavní pořad, který je na pomezí Manéže Bolka Polívky a Všechnopárty Karla Šípa.

Ten se na podzim bude opět vysílat v pátek večer. Nové zábavní pořady podle Fridricha dodávají ČT2 nový charakter. "Na stojáka a Na forbíně budou nově profilovat dvojku jako program, který se nebojí uvést chytrou alternativní zábavu," uvedl programový ředitel ČT.

StarDance a jiné Zázraky přírody

K pilířům podzimní zábavy bude podle Fridricha patřit taneční soutěž StarDance, ke které Česká televize připraví samostatnou tiskovou konferenci. Žádná jména slavných osobností, které v show vždy tančí s profesionálními tanečníky, tak ČT zatím neprozradila. K sobotní podzimní zábavě zároveň přispějí pořady Trapasy a Zázraky přírody.

Nové logo České televize. Nový vizuální styl ČT je výsledkem společné práce

Kromě nových pořadů nabídne Česká televize na podzim také nové logo."Od prvního října začneme používat nové grafické identity včetně loga. Nová grafická podoba se zaměří především na programy ČT1 a ČT2," uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák. Nové logo, které vychází z původní značky, představila Česká televize letos v dubnu. Autorem designu je studio Najbrt.

Dvořák na středečním zasedání Rady ČT předložil pětiletý plán, ve kterém počítá se sledovaností mezi 27 a 32 procenty. Programy České televize ČT1, ČT2, ČT4 Sport a ČT24 se loni na celkové sledovanosti podílely necelými 28 procenty.

Vedoucí televizí na trhu byla se zhruba třetinovým podílem TV Nova, třetí příčku s lehce přes 22 procent podle loňské sledovanosti obsadila FTV Prima. Vedoucí komerční televize uvedly programové schéma v minulých týdnech, hitem TV Nova má být nový původní seriál Gympl s (r)učením omezeným.

Autoři: ,

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Další z rubriky

RECENZE: Chůva, která držela feudály nad vodou, připomene i Postřižiny

Chůva a její svěřenkyně ve filmu Becassine!

Sice také nosí deštník, ovšem používá jej pouze místo hole na svůj chudý raneček či jako improvizovanou řadící páku u...

VIDEO: Ryjeme držkou v zemi. V Amnestii zazní Pasážová revolta

David Koller, Richard Műller a Viki Olejárová zpívají Kryla v písni k filmu...

David Koller, Richard Műller a Viki Olejárová nazpívali k filmu Amnestie píseň Karla Kryla Pasážová revolta. Přidali se...

Co jeden had v hlavě medúzy, to jeden zločin. Chci šetřit slovy, slíbil Renč

Režisér Filip Renč (listopad 2007)

Režisér Filip Renč začal v pondělí v Brně natáčet krimiseriál Hlava medúzy. Z osmi případů vzniknou letos čtyři a zbylé...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz