Televizní léto bude zase s Chalupáři. Vrací se i Hry bez hranic

  10:18aktualizováno  10:18
Prázdninový program všech stanic staví tradičně na reprízách, pár vlastních novinek má jen ČT. Podle kuloárů však jde o poslední odpočinek, podzimní boj začne zostra.

Jiří Sovák a Josef Kemr v seriálu Chalupáři | foto: © Česká televize

Bez ohledu na počasí už mají televize sbaleno na dovolenou. "Oddechový čas" opět přinese převahu repríz nad novinkami. A samozřejmě se s létem vracejí Chalupáři. Pětatřicet let starý seriál oprášila zjara ČT, v srpnu jej pro změnu nasadí Nova, která premiérové série pořídila jen ve světě.

Nasazuje Zapomenuté s Christianem Slaterem, jejž dabuje Ondřej Vetchý, nové díly Tudorovců, Zákona a pořádku či Odložených případů. Z českých filmů uvede Nova jedinou, zato příjemnou novinku, hořkou komedii Vladimíra Michálka O rodičích a dětech; ze zlatého fondu opakuje snímky Na samotě u lesa, Marečku, podejte mi pero!, Zítra to roztočíme, drahoušku!, Jak utopit Dr. Mráčka, Jáchyme, hoď ho do stroje!, trilogii Slunce, seno či Dědictví.

Z filmu Na samotě u lesa (1976)

Ladislav Smoljak ve filmu Na samotě u lesa (1976)

Ze zahraničních filmů se tu poprvé představí Trója, Dokonalá bouře či Lepší pozdě nežli později, z repríz třeba první dva díly Spider-Mana nebo Terminal.

Také letní večery na ČT1 jsou podle mluvčího Ladislava Štichy vystavěny "odpočinkově". Bez přerušení budou pokračovat čtvrteční Mamba show Haliny Pawlowské či úterní cyklus Za zrcadlem s Tomášem Hanákem, středy obsadí premiérový cyklus Toulavá kamera ochutnává Česko. Pátky zpříjemní české pohádky od Princezny ze mlejna po Lotranda a Zubejdu, soboty nový rodinný cyklus BBC Na kus řeči se zvířaty a slavné westerny, do nedělních repríz dramatických děl se vklíní premiérové povídky pořadu 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem.

Jiří Strach jako Lotrando

Jiří Strach jako Lotrando

Halina Pawlowská se vrací k formátu talkshow, na ČT zve hosty do Mamba show

Halina Pawlowská se vrací k formátu talkshow, na ČT zve hosty do Mamba show

"Z nabídky ČT2 upozorňuji na přímý přenos koncertu Gustav Mahler Gala, který 7. července přejímají i skandinávské televize," zdůraznil Šticha. K novinkám patří též cyklus Děti 50. let o potomcích politických vězňů natočený studenty FAMU, nizozemské tituly v úterním filmovém klubu a díla Amerického nezávislého léta v neděli. A fanoušci Her bez hranic ocení jejich reprízy po devatenácti letech – od 1. července dopoledne na ČT1.

Prima nově nasadí každý všední večer od 12. července společenské VIP Zprávy. Top Star magazín proloží starší reportáže několika novými, naopak jen reprízy vybraných dílů se týkají pořadů Hádej, kdo jsem, Ano, šéfe!, Prostřeno, Jak se staví sen nebo S Italem v kuchyni.

Zdeněk Pohlreich na návštěvě v pořadu S Italem v kuchyni (vlevo Emanuele Ridi).

Zdeněk Pohlreich na návštěvě v pořadu S Italem v kuchyni (vlevo Emanuele Ridi). Oba kuchaře uvidíme v letním programu Primy.

Z premiér Prima nakoupila titul Knight Rider - Legenda se vrací, který poběží vždy v úterý od 13. července, opakovat bude třeba cykly Frasier, Přátelé, Zničující katastrofy, Kriminálka Kolín či romantické příběhy podle Rosamunde Pilcherové. Z filmů chystá Vzpomínky na Afriku nebo Bournův mýtus.

Podle kuloárů jde však o poslední letní klid před podzimní bouří, kdy má přibýt reklamy a všechny tři televize vytáhnou premiérová esa: reality show i původní seriály.

Další stanice

Nova Cinema
V létě připomene filmy Hra o jablko, Tři veteráni, Pan Tau, Kill Bill, Líbánky v Las Vegas, Velmi nebezpečné známosti či Americká krása; ze seriálů se objeví pátá řada 24 hodin či čtvrtá řada Ztracených.

Prima Cool
Nasadí seriál Doktor Mozek, dále reality show Ninja Faktor, Trucky na ledě a Mistři demolice; zopakuje Simpsonovy. Z filmů slibuje tituly Master and Commander, Ptáci, Frajer Luke, horor Pátek třináctého a televizní sérii příběhů o Planetě opic.

Cinemax
Uvede retrospektivu klíčových děl Jima Jarmusche včetně Noci na zemi a Mrtvého muže.

Televize Z1
Odvysílá dvacet premiérových dokumentů, hlavně cestopisů zaměřených na jídlo a adrenalin.

TV Barrandov
O prázdninových sobotách opakuje zábavné pořady od připomínky Michaela Jacksona po Královny popu včetně Lucie Bílé, uvede také výběr z pořadů Jana Saudka či Zuzany Bubílkové.

  • Nejčtenější

Vivat Vlasta! Do „života čtvrtého“ vyprovodil Chramostovou dlouhý potlesk

Státní hymna a dlouhotrvající potlesk v zaplněném Národním divadle vyprovodily zesnulou herečku Vlastu Chramostovou....

RECENZE: Eurokriminálka Princip slasti. Cestopis zabírá líp než vražda

Části ženských těl poházené po třech městech mají účel i efekt. Horší je, že vyšetřovatelé z daných zemí se v...

RECENZE: Angelina Jolie a Michelle Pfeifferová vedou Hru o trůny tchyní

Pět let po prvním snímku se Angelina Jolie a Elle Fanningová vracejí do rolí kouzelné vládkyně temných blat a její...

RECENZE: Pánská jízda pro pokročilé. Mrkvička a Schmitzer jsou Staříci

Už nemají co ztratit, takže se vydají na společnou cestu bez návratu. Ovšem na cestu značně klopotnou, protože dva...

RECENZE: První akční školka či co to je. Rambo by je rozstřílel na cucky

Něco takového v českém filmu vážně ještě nevzniklo. Na druhou stranu nelze tvrdit, že by takový úkaz chyběl. Neboť...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

VIDEO: Taková nevšední rodinka. Co ukázal deník Kučery s Chytilovou

Třiadvacátý festival dokumentů Ji.hlava zahájí ve čtvrtek premiéra filmu Jaroslav Kučera Deník, pocta kameramanu...

Zubař, šaman, profesor. V Božském hlasu líčí, jak je ovlivnil Karel Gott

Režisér Filip Remunda do připravovaného dokumentu Božský hlas hledá lidi z Česka a Slovenska, kterým hlas Karla Gotta...

Premium

Zázrak jménem Forman. Když slavný režisér našel svou vlastní svobodu

Nejúspěšnější český režisér v dosud neviděných záběrech. Dokument Forman vs. Forman z dílny Heleny Třeštíkové přináší...

VIDEO: Zase to bude vichřice vášně, slibuje komedie Špindl 2

Dva roky po prvním Špindlu přijde 5. prosince do kin pokračování komedie ze zimních hor. Vyměnili se hrdinové, které...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz