Z filmu Vraždící opice | foto: TV Prima

TELEVIZIONÁŘ: Inspektor Banks, inspektor Fousek a krvavá opička Skippy

  • 1
Obecně se napříč stanicemi vysílá totéž v bleděmodrém, ale někdy to přímo uhodí do očí. V sobotu na ČT 2 běží film Adidas a Puma – duel bratrů, týž večer na Primě zase finále snímku Rivalové navždy bitva o tenisky.

Což je dvoudílná, jen o rok starší verze téhož osudu sourozenců Adolfa a Rudolfa Dasslerových, zakladatelů značek sportovní obuvi, kteří po společných začátcích ustavili dvě soupeřící firmy.

Fotogalerie

Ještě zákeřnější jsou milostné příběhy, neboť Neobyčejná láska, Hříšná láska či Láska až za hrob, nedejbůh Láska z fjordu se může lehce splést s dokumentem Láska k divočině.

Pozor také na krimi, kde v sérii Smrtonosná past běží sice slavné filmy, zato jako Smrtonosná zbraň seriál, a trapný omyl může vynést prohození Inspektora Bankse s dětským Inspektorem Fouskem.

Najít jediný původní, nefalšovaný, nezaměnitelný a pokud možno dosud neviděný titul se jeví nemožné. Ledaže divák sáhne hodně hluboko, naladí horor Vraždící opice.

A s úlevou zjistí, že jeho slibovaná hvězda M. Monroe není božská Marilyn, nýbrž jistá Maika Monroe, která nejprve sportovala, pak hrála v reklamě na pizzu a hororoví fanoušci ji považují za „královnu vřískotu“ současné generace.

Tady snad neblahá záměna nehrozí, i když – přece jenom pozor. Krvelačná opička Skippy totiž nosí stejné jméno jako mírumilovný seriálový klokan z poklidných dob před digitálními triky.

Témata: Adidas, ČT2, láska